Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki (pl. esküvőszervező)...

Valaki (pl. esküvőszervező) meg tudná mondani, hogy mi a teendő, ha kb. 1 hónappal az esküvő előtt kizárják a család jelentős hányadát az esemény bizonyos részeiről?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem esküvőjéről lenne szó. Természetesen már rég mindannyian megkaptuk a meghívókat, de 1-2 hete kiderült, hogy a koronavírusra hivatkozva a család nagy része csak a polgári esküvőre, és a templomi szertartásra lesz meghívva, így tehát a vacsoráról, és többiről ki lesz(ünk) zárva. (Ezt unokatestvérem jelentette ki, hogy ő döntött így, de biztosak vagyunk benne, hogy a szüleivel együtt döntötték ezt el.) Itt azért nyilván felmerül a kérdés, hogy a vírus a templomban nem fertőz meg embereket, csak a vacsoránál?

Csak egy szűk családi kör (kb. 20 fő) hivatalos a vacsorára, ennek ellenére várják a borítékot tele pénzzel mindenkitől.

Ebből ugye jön, hogy a többieknek a templomi szertartás után mennie kell haza...

Nem kellett sok idő rájönni persze, hogy arra megy ki a dolog, hogy az unokatestvér, és szülei (akikkel nem a legjobb a viszonyunk) minél jobban jöjjenek ki pénzügyileg az esküvőből.

A polgári esküvőre, és a templomi szertartásra elmegyünk, mert nem akarjuk megsérteni az unokatestvéremet, se a mamát... csak nem igazán tudjuk, hogy mit tegyünk, mert volt olyan rokon, aki azt mondta, hogy legszívesebben egy fillért nem adna ezek után.


Az egészet illetően egy ismerősünk azt mondta, hogy ez ránk nézve egy megalázás. Tanácstalanok vagyunk... Egy esküvőszervező tudja, hogy ilyenkor mit kell tenni? Volt valaki egyáltalán a miénkhez hasonló helyzetben?



2020. aug. 23. 22:57
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
90%

Hát, nem olvastam el a válaszokat de amit én tennék:

Elmennek a szertartásra és egy szép borítékot adnék nekik amiben egy képeslap van hogy Gratulálunk, írnék bele 1 szép idézetet alainam és kalap kabát. Egy forintot nem adnék a helyetekben.

2020. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
68%
Introvertáltként nekem simán megérne egy rakás pénzt, ha úgy mehetnék el a szertartásra, hogy bulizni nem kell utána, és még kifogást sem kell keresnem.
2020. aug. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, nem írtad,hogy milyen rokonsági fokban álltok a vőlegénnyel? Én ettől tenném függővé,hogy mit adok Nekik.
2020. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
83%
33: a leírás ELSŐ szavában megtalálod a választ.
2020. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
19%

Unokatestvér lehet közelebbi és távolabbi. A testvérem gyereke is unokatestvér, ahogy az unokatestvérem gyereke is unokatestvér, vagy a szülőm testvérének a gyereke is az.

Nem mindegy,hogy mennyire közeli,és az sem mindegy,hogy eddig a családi eseményeken hogy viszonyultunk egymáshoz.

Ha pl. nekem a diplomaosztómon ott volt ez a család, ajándékot hozott, vagy egyéb alkalomból megajándékozott, biztos nem nézném azt,hogy most lekorlátozva a létszámot, engem csak az esküvőre invitálva, nem viszek ajándékot.

Ha nem is akkora összegben mint egyébként tenném, de üres kézzel biztos nem mennék el még az esküvőre sem.


A kérdező nem szimpatizál a családdal, ez tény, és lejön az egész kérdésből.Eleve azt szeretné hallani,hogy nem kell semmit vinnie. Én még abban is megértem,hogy vmi miatt orrol a családra, azt se tartom jó dolognak ha kiprovokálja a meghívó,hogy vigyen valamit, de rokon, meghívják...Ha totál harag ne menjen, de ha megy vigyen vmit.

2020. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedjünk már, az unokatestvér az unokatestvér, biztos van olyan univerzum, ahol a távoli rokonokat, másod-harmad unokatestvéreket simán unokatestvérnek nevezik, de nem úgy tűnik, hogy a kérdező ott élne, főleg, ahogy a nagymama véleménye miatt is aggódik. Ráadásul a kérdésben ez az ideerőszakolt szimpátia-kérdés szerintem igen kis szerepet játszik.

Az a kérdés, hogy szokás-e nászajándékot meg tele borítékot adni akkor, ha nem hívnak a lagzira, csak a szertartásra biodíszletnek. A többség szerint nem, egyes nehezen kibogozható hozzászólásokból meg az jön ki, hogy akkor szokás, ha már az inkriminált unokatestvér is adott már korábban a kérdezőnek, vagy ha bízunk benne hogy majd fog. Ha jól értem, szerinted a rokonsági fok dönt.

Szerintem nem szokás, már magát a képet is nehezen képzelem el, ahogy a polgári után borítékokat meg fritőzt csúsztatgatunk az ifjú pár kezébe/csomagtartójába. Vagy ahogy a lagzi másnapján a lagziról kizárt rokonok egymás után érkeznek leróni a penzumot.

2020. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, részben a rokonsági foktól (is) függ -szerintem.Én biztos,hogy vagy nem mennék el az esküvőre sem, vagy vinnék/adnék valamit.

Kollégák esküvőjére is voltunk hivatalosak úgy,hogy csak az esküvőre. Mégis vettünk ajándékot. Sőt, volt,hogy még az esküvőre sem hívtak, akkor is vettünk.


Ha unokatestvér esetleg a kérdező szülei is vihetnek, akik közelebbiek lehetnek, a család nevében. Ők sem hivatalosak csak az esküvőre?

2020. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!