Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldják meg a 3 vagy...

Hogyan oldják meg a 3 vagy több gyermekes anyák, hogy vissza tudjanak menni dolgozni? Mindenkinek segít a család?

Figyelt kérdés
Hiába próbálom, nekem egyszerűen nem jön össze, hogy a munkát és a családot összeegyeztessem. Lehet, hogy valamit én rontok el mindig, de egyszerűen nem jön össze, hogy 3 gyerek mellett megtartsak egy akár csak részmunkaidős munkát is.
2020. aug. 24. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy a pontos helyzeted ismerete nélkül csak okoskodni könnyű innen messze, valódi tanácsot adni nehéz.

Ki számít családnak? Nálunk apuka segített nekem, már ha nevezhetjük segítségnek, hiszen ugyanúgy a dolga neki is, talán jobb szó, hogy megosztottuk.

Neked melyik része az amit nehezen oldalt meg? Mire vagy kiváncsi?

Alapvetően ő visze őket reggel, délután már én Megyek értük.

Ha betegek, hol én vagyok táppénzen, de ha tud apuka csúsztatja le az óráit.

Este játékidőben takarítás, főzés. Oviból haza bevásárlás.

2020. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Otthon voltam a 3. 4 éves koráig. Aztán dolgoztam 1 évet 8 órában + 2 óra utazás. Anyós segített délutánonként hozni-vinni őket, de elfáradt nagyon, a gyerekek meg meghülyültek az anyahiánytól.

Azóta 6 órában dolgozom, kezdetben 10 perc sétányira, aztán itthonról, na így szuperül működik, bárhová el tudom vinni őket, nem kell szabit kivenni az anyák napi ünnepség meg társai miatt.

Hozzátenném, szerencsémre nem betegesek, és apjuk is totál rugalmasan dolgozik. Ami persze azt is jelenti, hogy nem lehetett megkérni, amikor 8 órában dolgoztam, hogy minden nap 4-kor legyen ott értük.

2020. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Van két ismerősöm is, egyiknek három gyermeke van, a másiknak 5. Viszonylag jómódban élnek. A három gyerekesnél a nagyszülők mindkét részről rengeteget segítenek és a házastárs is olyan, hogy bármikor bevonható. Az 5 gyerekes főállású anya, máshogy nem jutna ideje mindenre.

Megjegyzem, a kormány ezért dobálódzik nagylelkűen a három gyerekesek adómentességével, mert alig van nő, aki normális időrendben vissza tud menni és vissza is veszik három gyerek mellett.

2020. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Semmiféle segítségünk nem volt. Hány évesek a gyerekek?, mert annak függvénye.
2020. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%

4+ *Hiába próbálom, nekem egyszerűen nem jön össze, hogy a munkát és a családot összeegyeztessem.


Össze jönne, mert össze kell jönnie-ha akarnád.

2020. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A férjem dolgozik, reggel sem tudja őket vinni és délután sem tud értük menni, tehát ez csak az én feladatom. A kicsi 6 éves (ovis) vele és a kisebbik bátyjával (8 éves) vagyok gyesen. A nagy 12 éves, de egyedül nem tud közlekedni, kísérni kell. Minden reggel egy 1,5 óra, amíg mindenkit eljuttatok az oviba, suliba, mert 3 különböző intézménybe járnak, utána, ha semmi nem jön közbe van kb 3 szabad órám és már mehetek is a kicsiért. Vele bevásárolunk és megyünk a tesókért. Így néz ki egy tanévi hétköznapom. Most kicsit egyszerűbb mert mindhárman itthon vannak, de megint csak én tudok velük lenni, mert a férjem dolgozik.
2020. aug. 24. 16:34
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Az utazás visz el rengeteg időt. Hogy-hogy még gyesen vagy? Nagyszülő, vagy bébiszitter, ha a férjed nem tud besegíteni.
2020. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen, ha kénytelen vagy visszamenni dolgozni, akkor nem opció, hogy a két iskolás különböző suliba megy és ráadásul a nagy nem tud egyedül közlekedni. Akkor muszáj lenne ugyanoda járniuk, sőt, a suli harmadik napjától a nagy kísérné haza a kicsit. Valószínű, hogy akkor a legközelebbi suliba járnának. Mert muszáj. Mert így tudnátok megoldani.


Eddig belefért az, ahogy csináltátok, kérdés, hogy ezután is belefér-e. Tudjátok-e továbbra is nélkülözni a kereseted (nagy részét, mert lehetsz főállású anya), vagy át kell szervezni a gyerekek életét. A nagy gyorsan belejönne az önálló közlekedésbe, hacsak nem egy sérült, autista vagy más okból nehézségekkel küzdő gyermekről van szó.

2020. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

*kb 3 szabad órám és már mehetek is a kicsiért.


Mert?

2020. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

*A kicsi 6 éves (ovis) vele és a kisebbik bátyjával (8 éves) vagyok gyesen


Miért vagy Gyes-en?


Reggel nem nyolcra kell bevinni a gyerekeket ha dolgozol.Pl.


Ez nem téma. Kocsi nélkül egyenként voltak víve a gyerekeim.Vittem őket..3-at három helyre.

2020. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!