Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallgatnom kellene, vagy...

Hallgatnom kellene, vagy kicsit azért kilehetek akadva?

Figyelt kérdés
Párommal 3éve vagyunk együtt,vettünk egy kis lakást az én szüleim segítségével,de így is kellett hitelt felvenni. Van egy 6hónapos kislányunk,és az anyósom 2hónapja felköltözött "hogy jön segíteni" címszóval. Előtte egyedül voltam a gyerekkel. Mostanára már ott tartunk,hogy alig akar valamit csinálni,segíteni. 9-10óráig alszik. A történethez hozzátartozik,hogy még otthon lakott saját jövedelme nem volt. A beteg apját ápolta,és abból a pénzből éltek. Most hogy meghalt az öreg,23000ft szociális segélyt kap. Mielőtt felköltözött hozzánk hitelből élt. Nem ad a rezsibe,kaját is szinte édességet vesz meg tök hasztalan dolgokat. A gyereknek meg semmit,de magának megveszi a drága édességeket,meg kozmetikai szereket. Nagyon édesszájú,nekem is mindég csokit kellett neki venni meg nápolyit. Most hogy lejárt a tartozása,kértem hogy pótoljon már,mert babakocsit kell vennünk. Erre ő azt válaszolta,hogy inkább ő vesz főznivalót. Na erre nagyon pipa lettem! Nem vagyok én őt köteles tartani!
2010. aug. 5. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Én nem értem miért lakik veletek. Vagy miért nem megy dolgozni? Tegye magát hasznossá, vagy menjen a fenébe.

Azért mert ő a párod édesanyja, rá is vonatkoznak bizonyos szabályok.

2010. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Hú Én rég kidobtam volna ingyenélő lényegében.
2010. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
A párod nem veszi észre, hogy mi folyik ott? Beszélj vele és mondd meg neki hogy ez így nem mehet tovább!
2010. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
küldd haza, megköszönve ez eddigi "segítséget"!
2010. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Fújj de undorító emberek vannak. Oda megy az anyós élősködni! Hát nem irigyellek!!!!

Mondd meg neki, hogy menjen haza és hagyja békén a családot! Ezt beszéld meg vele! A férjed mit szól hozzá? Vagy közösen tervelték ki???


Azért élősködik az anyósod a házatokban, mert van közös hiteletek, és így tudja h nem fogod kidobni.


Az ilyen szemét emberek miatt mennek tönkre a házasságok.


Igaz a mondás: az anyós akkor jó ha porhanyós.

2010. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
56 éves,már biztos nem kapna munkát sehol. Az igazság az hogy először én is örültem neki hogy jön,mert lesz segítségem. Azt tudtam hogy neki nincs önálló keresete,és hogy az öreg halála után hitelből evett. Evvel nem is lenne gondom,de már kifizette,és most már abból a pénzből alig pótol. Akkor még nem gondoltam hogy ez lesz. Ma azt találta ki vegyek neki testápolót,és golyós deót,majd ha megkapja a pénzt visszaadja. Ő neki fáj mindene,azért nem tud csinálni semmit. És ami a legjobban irritál,ha a babám véletlenül lebüfizi,egyből szalad mosni a ruháját bármilyen pici foltnál,mintha fertőző lenne. Napjába ezerszer,persze mosóport sem vesz. Most már magamnak sem veszem semmi édességet,mert állandóan felzabálta. Pedig nekem egy tábla csoki egy hétig elég volt. Most szilvát eszik keksszel. A párom nagyon sokat dolgozik,de már mondtam hogyez így nem jó.
2010. aug. 5. 17:34
 7/15 margoz ***** válasza:
0%

Ha sokáig volt ápolásin akkor akármi is volt a foglalkozása,az évek mulásával nem sok esélye van hogy munka helyet találjon,kell egy kis segitség neki,de persze nem ugy hogy ott lakjon a fiatalokkal.Haza kell költöztetni,de igen is támogatni kell,ha arra rá szorul.Olyan könnyen törtök pálcát ,sokszor hallottam már hogy a családos apa lett munka nélküli és a nagymama nyugdijával segitette öket,az természetes?ha egy szülö kényszerül rá de csak mert anyos,akkor már dobjuk ki ? meg fuj ?

Ha a párod igy beszélne a te anyukádrol,neked hogy esne?

2010. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Vegyétek el a segélyét és ti osszátok be.


és amikor az apját ápolta, akkor nem fájt semmije?


Figyelj, a fejetekre fog nőni. Ő titeket csak gyereknek tekint. Legyél vele következetesebb, és megmondodf neki, hogy ne zabáljon ennyi édességet mert nagyon dagadt lesz.

És keressen munkát.


Egész életében nem dolgozott????

És a férje?

2010. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Apósom már sajnos nem él. Már vagy 10éve ápolásin volt. Itt nem arról van szó hogy nem segítünk,de ő már átesik a ló másik oldalára. A párom ilyet nem mondhat anyukámra,mert a szüleim házára vettünk fel jelzálogot hogy lakáshoz jussunk. Most anya adóstárs,neki nem is mondtam még mi van az anyóssal mert tuti balhé lenne. Apukám már nekem sincs,és anya is csak minimálbért keres. De ő inkább ad mint elvesz,anyósnak meg volt hogy pénzt küldtünk haza. A jegy árát is mi fizettük hogy el tudjon jönni.
2010. aug. 5. 18:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy 56 éves nő szerintem el tud menni dolgozni. Ha takarítónak vagy akárminek. De legalább lenne keresete.

Ne viccelj, egy 56 éves menjen el ápolónak apolni időseket, és kér érte valamennyi pénzt.

De ez nem megoldás, amit csinál.


Az előző válaszolónak: anyum nem költi a pénzét deókra és nem pazarol... ja és csokit végképp nem zabál.

2010. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!