Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallgatnom kellene, vagy...

Hallgatnom kellene, vagy kicsit azért kilehetek akadva?

Figyelt kérdés
Párommal 3éve vagyunk együtt,vettünk egy kis lakást az én szüleim segítségével,de így is kellett hitelt felvenni. Van egy 6hónapos kislányunk,és az anyósom 2hónapja felköltözött "hogy jön segíteni" címszóval. Előtte egyedül voltam a gyerekkel. Mostanára már ott tartunk,hogy alig akar valamit csinálni,segíteni. 9-10óráig alszik. A történethez hozzátartozik,hogy még otthon lakott saját jövedelme nem volt. A beteg apját ápolta,és abból a pénzből éltek. Most hogy meghalt az öreg,23000ft szociális segélyt kap. Mielőtt felköltözött hozzánk hitelből élt. Nem ad a rezsibe,kaját is szinte édességet vesz meg tök hasztalan dolgokat. A gyereknek meg semmit,de magának megveszi a drága édességeket,meg kozmetikai szereket. Nagyon édesszájú,nekem is mindég csokit kellett neki venni meg nápolyit. Most hogy lejárt a tartozása,kértem hogy pótoljon már,mert babakocsit kell vennünk. Erre ő azt válaszolta,hogy inkább ő vesz főznivalót. Na erre nagyon pipa lettem! Nem vagyok én őt köteles tartani!
2010. aug. 5. 16:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálam nyugdijas ember segit a ház körül és a kertben. Jól keres. Miért ne találna munkát, aki keres??? Menjen el takaritani.

Én elkérném a jövedelmét, hogy azzal járuljon hozzá az ellátásához és kész. Hagynék nála 1-2 ezer forintot, amit elkölthet csokira. A saját nasidat meg dugd a hálószobádba...

2010. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17:36 persze lehet segíteni a szülőt, de nem így... ott a picibaba a hitel, és se nem segít se pénz nem ad????
2010. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hogy vegyem el tőle a pénzt??? Ha neki magától nem jut eszébe,én meg nem fogom "ellopni"! Dolgozni ő biztos nem fog,mert hogy ő milyen beteg már 20éves korától! Annyi nyavalyája van hogy a 85éves nagyimnak nincs annyi,de érdekes gyógyszert egy szemet nem szed. Mindég jajgat hogy fáj a lába,de mikor mondom neki hogy ha fáj neki ne jöjjön velünk sétálni megsértődik. Aztán max 10perc után le kell ülni. Már nagyon unom hogy nem tudok úgy egy fagyit vagy bármit megenni,hogy neki ne keljen venni. Lehet engem lehurrogni,csak valahogy nagyon bosszant hogy anyum minden tőle telhetőt megtett/tesz hogy segítsen,ő meg természetesre veszi hogy már szinte eltartjuk.
2010. aug. 5. 22:10
 14/15 anonim ***** válasza:
fúúújjj, szabadulj meg tőle, mert már engem idegesít!
2010. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Úgy lehet tőle elvenni, hogy amikor megkapja a pénzt, akkor szépen eléállsz és elmondod, hgy ezentúl legyen olyan kedves és a nyugdija erejéig járuljon hozzá az eltartása költségeihez. Pont. Ennyi. Ha nem akarja, akkor sajnos nem tudjátok tovább finanszirozni az eltartását, mert ti is pénzért kaptok mindent a boltban, a viz, villany, kaja minden pénzbe kerül, amit ott ő elfogyaszt és nektek sincs annyi, hogy tőle ne kérnétek el annak EGY RÉSZÉT, amibe ő valójában kerül nektek, hogy ott lakik.

Ennyi. Őszintének kell lenni, ezen nincs mit megbántódni. Ő is tudja, hogy MINDEN pénzbe kerül, nem most jött le a falvédőről, ne aggódj.

HA nem adja, akkor sajnos nem tudsz mostantól főzni-mosni rá, mert nem telik.

2010. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!