Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy döntsek? Az eszemre kéne...

Hogy döntsek? Az eszemre kéne hallgatnom, csak a szívem húzna vissza.

Figyelt kérdés

Megtudtam, hogy nyárra lenne munkalehetőség, annyi a bökkenő, hogy tőlem elég messz, kb. 3 órányira. 19 éves egyetista lány vagyok, így a pénz érthetően jól jönne, plusz van arra is esély, hogy később ott majd szakmai gyakorlatot is végezhetek, ami a diplomához szükséges, ez is nagy pluszpont.

Természetesen ha van pro, a kontra sem hiányozhat, igazság szerint kicsit (nagyon) megrémít a gondolat, hogy olyan messze van (jó, márakinek, rá lehet fogni, hogy heti 5 nap nem olyan sok, heti 3 óra oda-vissza nem olyan sok) és hogy teljesen ismeretlen, relatíve kisvárosban egyedül kéne megállni a helyem, közben dolgozni is, szóval ez nekem most nehéz döntésnek számít, remélem értitek.

Tudom azt is, hogy más kezét-lábát törné a munkáért, csak én azért megint egy más helyzet volnék...

Bármilyen jótanácsot, meglátást szívesen fogadok. A segítségeteket köszönöm előre is.


2010. ápr. 21. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:

én mindenképpen elvállalnám, mivel én is munkát keresek már elég rég óta :( ráadásul egy kisvárosban élek kb másfél órányira a fővárostól. oda járok tanulni is meg tulajdonképpen mindent. vállald el. ott laknál amúgy? van valami másmilyen hátránya? itt hagynál barátot vagy más valami?

egy szintén 19 éves egyetemista L

2010. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Láss világot! :)
2010. ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszer fel kell nőni. Tudom, milyen nehéz egyedül maradni egy városban, és is elmentem otthonról egyetemistaként, és nagyon féltem tőle. Hamar meg fogod szokni, ne aggódj. Csak azt gondold végig, hogy az utazgatással és az ottani önálló élettel együtt mennyi pénzed marad.
2010. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

No para! Előbb-utóbb úgyis kikerülsz az un. nagybetűs életbe. Ha oda-vissza 3 óra az utazás, az tényleg nem kevés, de hasznosan is el lehet tölteni az időt. Szerintem Téged az idegen hely, idegen emberek riasztanak meg. Hát mikor suliba mentél, mindenkit ismertél? Ugye, hogy nem. Középfokú sulinál ugyanazok voltak az osztálytársaid, tanáraid, mint előtte? Nem. Akkor már 14-15 évesen kerültél ismeretlen emberkék közé, még akkor is, ha helyben jártál suliba. Az egyetemen megint egy új közösségbe kerültél, és a jelek szerint túlélted. Vállald el nyugodtan a munkát. Egy pár nap után az utastársaid zömével már köszönőviszonyban leszel. Ne legyél ennyire félénk, visszahúzódó. Egészen más lenne a helyzet, ha lustaságból nem vállalnád, de nem erről van szó. Menj, dolgozz, igyekezz beilleszkedni, és meglátod, jól fogod érezni magad. A megkeresett pénzre meg nagyon büszke leszel! Nincs mitől félned, csak a belső félelmedet kell legyőznöd.

Remélem segítettem, sok sikert!

2010. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden kezdet nehéz, de valamikor muszáj hozzálátni. :)

Azt veszem le a kérdésből, hogy még nem igazán voltál olyan kényszerhelyzetben ahol egyedül komoly horderejű dologról kellett volna döntened, csak a saját felelősdségtudatodra hallgatva, de igy kezdesz neki a nagybetűs életnek. :)

Hidd el nem lesz semmi baj, bizzál egy kicsit jobban magadban, mélylevegő... és ess nek8i. :)

Én igy kavarodtam ki olaszországba 20 évesen zéró nyelvtudással, mert melot+sulit igérted, hát elhiheted, nagyon be voltam ***va. :)

Ha nem is sül el a dolog jól, csak profitálhatsz a tapasztalatokból.


Üdv


28L

2010. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyen lehetőséget ki kell használni. Ha szakmai gyakorlatot is szerzel ott később lehet hogy állandó melóhelyed lehetne ott.

Ha pedig nyárra szól akkor esetleg egy barátnőddel dumáljátok meg hogy közösen egy albérlet/esetleg ő is tud azalatt dolgozni:)

S a heti 3 óra nem sok. Unokatesóm minden nap 3at utazik mert nem vették fel a koleszba:( Bp- Cegléd(plusz városon belül fél óra) S ő is 19éves csak srác.

2010. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Közben kiderült az is, hogy nem lenne se szállás, sem kaja, így nagyon mínuszba jönnék ki a végére, ha mennék, mert még egy oda-visszaút is 4000, szállást szerezni nem tudok sajna (a munka csak nekem szólt, más 100%, hogy nem jött volna) így sajnos már nem éri meg. De majd nézek másol.

Köszönöm mégegyszer tényleg a segítségeteket! :)

2010. ápr. 21. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!