Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A család olyan dolgokat vár...

A család olyan dolgokat vár el, amit nem tudok teljesíteni?

Figyelt kérdés
Szegény családban nőttem fel, éheztünk, nem volt pénz semmire. Ez nagyon megnehezítette a tanulmányaimat is. Ettől függetlenül mindig jól tanultam, csináltam egy szakmát ami után munkanélküli voltam 1 évig, később csináltam egy bsc-t. De mire befejeztem az egyetemet 25 éves voltam. Így 30 körül főleg a párom családja azt várja el, hogy ideje a házasságnak, gyereknek, saját háznak. Folyamatosan zaklatnak, hogy miért nem vesszünk egy házat 30-45 millióért, de egy 25 milliós panelre sincs meg az önerőnk. Én csak pár éve dolgozom, párom 5 éve, nekem nincs nagy fizetésem, szeretnénk lakást,de még nem tudunk venni. Később talán gyereket is szeretnénk, de pont azért amilyen szegénységben nőttem fel, én nem akarom ugyanezt a gyerekemnek. Apám szerint fogadjam el, hogy szegénynek születtem, de én nem azért tanultam és küzdöttem eddig sem, hogy gyárban dolgozzak, szerintük pedig jobban keresnék valami fizikai munkával. Hogyan értessem meg a saját és a párom családjával is, hogy a szegénység miatt hátrányból indultam, rajta vagyunk az ügyön, hogy átlagos életünk legyen, de ez több időbe fog telni mint a velünk egykorúaknak?

2020. szept. 6. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell megértetni vélük. Majd. Ez a válasz. Majd akkor lesz ház, gyerek, akarni, amikor EN úgy érzem.
2020. szept. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy vegyenek nektek házat ajándékba, ha annyira sürgős.

Nem, tényleg nem kell, hogy megértsék. Emeljétek a leszaromtabletta-adagot! 😜

2020. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
82%

Ne haragudj, ez nem neked szól, de soha nem fogom megérteni, hogy a szegénységbe, kilátástalanságba miért vállalnak emberek gyermeket. Te vagy az élő példa, hogy egy egész életre kicsesztek veled.

Én is érintett vagyok, habár már nincs szegénység, de alkoholizmusból, lelkiterrorból kijárt nekem is, így én is totál megnyomorodtam felnőtt koromra. Nem tudom feldolgozni a gyerekkorom...

2020. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Folyamatosan zaklatnak, hogy miért nem vesszünk egy házat 30-45 millióért,"


Mond nekik, hogy tessék, itt a lehetőség megvenniük nektek, ha ennyire akarják,hogy legyen.

2020. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

"Nem tudom feldolgozni a gyerekkorom..."

Nagyon sok szegény sorba született embernek sikerült, ezért nem is érzik úgy, hogy egy életre kicsesztek veluk: nem nem csesztek ki, azzal, hogy életet kaptak, lehetőséget kaptak, megtanulnak élni a lehetőséggel.

Keress segítséget, hogy neked is sikerüljön!

2020. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5:a 3-as válaszoló nem a szegénységet, hanem az alkoholizmust és a lelkiterrort nem bírja feldolgozni. Van különbség....
2020. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
59%
Mondd nekik, hogy hajrá, tessék alátok tenni a házra, kocsira, gyerek taníttatására valót, aztán majd szülsz. Hihetetlen, örülnének hogy ti már nem pucér p1csára (már elnézést) akartok családot alapítani, ha már ők olyan hülyék voltak hogy azt tették.
2020. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!