Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Foglalkoznom kellene a témával...

Foglalkoznom kellene a témával vagy lépjek tovább és hogyan?

Figyelt kérdés

Sokadik szülinapom nincs rendesen megünnepelve. Konkrétan veszekedés történt, mindenki önzősködött, elégedetlenkedett, addig kellett tovább menni étteremválasztás miatt, amíg már mindenki nagyon utálatos hangulatba került. Ugye mindez anyám miatt, aki már a másik városba utazásunkkor eldöntötte helyettem, hogy hol akar enni majd, engem meg sem kérdezett csak kijelentette a családnak, hogy én ott szeretnék lenni. Régi emlékei voltak, kiderült, hogy büdös lebuj lett a helyből, undorító volt az egész. Utána apám nem akart az egésszel foglalkozni, mert fáradt volt a vezetés miatt. A tesóm telefonjait intézte és áradozott magáról, hogy milyen ügyes és milyen klassz,hogy ennyien felhívták, mert most elmondhatja végre nekik amiket akar.

Találtunk hosszas keresgélés után egy hasonló karibelű helyet, amit anyám képzelt el és az azstalnál megint jöttek a megjegyzések, pl. hogy itt sokkal drágább 1 tál étel, és jobban jártunk volna, ha az első piszkos helyen maradunk. Persze fel nem fogta, hogy hányni lehetett attól a bűztől, nem tudom kinek jött volna meg az étvágya ott.

AKkor mondom neki, hogy jó, akkor én majd a legolcsóbbat választom, erre apám mondja mekkora bolond vagyok, meg a többiek is elkezdenek szapulni, és anyámat nyugtatgatják, hogy én bizony hülye vagyok, és ne is foglalkozzon velem.

Végül oda is eljutunk, hogy anyám majd külön szabadságot vesz ki és eljön apámmal közösen, és majd esznek egy jót.

Akkor már az egész róluk szólt, én felálltam,elmentem sétálni. Közben sms-eket nyomatnak, hogy van sok kaja,menjek vissza meg gyere azonnal vissza, mintha vm kiskutya lennék. Nem a kaja érdekelt,hanem az,hogy az egész önzőségról szólt, nem arról, hogy most tényleg ünnepelni akarnak, max. magukat, mert olyan régen voltak már ott, és csak arra akartak gondolom emlékezni,hogy kettesben milyen jó volt.Lényeg,hogy utána még mire visszamentem az autóhoz, vártam,hogy jöjjenek,de nem olyan jól mulattak,még kaját is csomagoltattak,hogy másnap is élvezhessék azokat az ízeket otthon. Vártam jó fél órát vagy többet,mire odajött apám,aki elmondta,hogy nem fogja fel anyám,hogy milyen szemét megjegyzéseket tett. Jön tesóm, ő is vm hasonlót mond,de végül mindketten az én támadásomban törnek ki,amint az autóhoz érkezik anyám,mert ő szent és sérthetetlen és kiborulna,ha megtudná,hogy ő bármit is elrontott, mint tudjuk, ő hibátlan és tökéletes. Van folytatása is,durvább... majd írom..


2010. aug. 6. 10:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Utána nekem nem sok kedvem volt már hazamenni velük és pénzem is lett volna egy szobát kivenni.Már elkezdtek minden szemetet mondani rám,meg hogy hívják a rendőrséget,ha nem ülök be a kocsiba és hazavitetnek.Elmentem sétálni,hogy ne hallgassam,hogy milyen szennyet mondanak rám.Mire megtaláltak ismét kezdték,és mivel orvosok,jön anyám, hogy ő nem csak a rendőrséget, de a mentőt is kihívja és amúgy is fogadjak szót.Mert ha nem,akkor valamelyiknek olyanokat mond,hogy az elmeintézetre vitetnek be. Szörnyű komoylan mondom,kényszerít,uralkodik,zsarol és sakkban akar tartani,mert az orvos ugye megteheti és milyen jó,hogy orvosszülők gyereke vagyok. Mondom neki,hogy mégis hogy képzeli,mikor elmúltam 18 és ismeri-e a törvényeket, hogy lényegében nincs köze hozzám, ilyen nincs, hogy majd kihívja a rendőröket vagy bárkit és akaratom ellenére hazavitetnek vagy ilyesmi?

Kész röhej.

2010. aug. 6. 10:33
 2/12 A kérdező kommentje:

A probléma,hogy a családban nagybátyámmal már történt olyan,hogy a nagymamám még csak nem is volt orvos, de ő maga pszichiátriai kezelésre szorult volna szüleim szerint, és a nagybátyám,aki fiatal éveiben elkezdte az életet,talált munkát, jegyese lett... azt mondta neki a nagyanyám,hogy haza kell jönnie,meg megcsalja a barátnője (ami nem igaz egyáltalán), és rendes polgári életet éltek mindketten,de addig beszélt és utánuk ment,amíg haza nem jött a srác és gyakorlatilag,mivel elváltak akkor már a szülők, nem is tudomm,talán a férfi szerepét akarta vele nagymamám betöltetni otthon. Addig kínozta,hogy elhízott és pszichiátrián kezelik,mert ha valami nem tetszett neki,akkor bevitette.

Sajnos gondolom innen vettem anyám is a tippeket.

Testvérem még jobb karriert futott be,mint szüleim, külföldön több helyen dolgozott, itthon is az elit felsőrétegben,és addig pofázott neki anyám,hogy nem szabad ezt csinálni meg minden hülyeséggel tömte a fejét,amíg haza nem hozta és most el van hízva tesóm,depressziós, agresszív,mert ő már haladt a pályáján,de anyám csak azért,hogy ne legyen egyedül gyerekkorára, nem tudja elengedni. PErsze kettős játékot játszik,mert másnak nagyban papol arról,hogy a gyerek felnő egyszer és el kell engedni,de a gyakorlatban sehogy sem valósítja meg ezt.

Nem akarom,hogy tesóm is megőrüljön mellette.


ENgem meg alapból zsarol,hogy ha elmegyek,akkor inkább pszichiátriára küld vagy nem tuodm,hogy akkor legalább a kórházban magához tud láncolni. Nem normális,nem fogja fel,hogy felnőttünk,tesóm 25,én 19.

2010. aug. 6. 10:38
 3/12 anonim ***** válasza:

És mi a kérdés??Jó-e orvos szülők gyerekeinek lenni? Nem tudom,az én szüleim munkásemberek...

Hogy 18 éves vagy és még uralkodnak rajtad? Nos,te magad mondtad,hogy ezt nem tehetik meg mert felnőtt vagy..

Tudod itt jön az,hogy hiába vagy 18 éves,és a törvény szerint felnőtt,amíg a szüleid házában,és a szüleid pénzéből élsz el kell viselned őket.Ha nem megy,ha eleged van akkor fogd a cuccodat és kezdj új életet..Ezt is meg lehet tenni...De maradhatsz,és továbbra is elviseled a szüleid viselkedését..Megszoksz vagy megszöksz...van választásod..

2010. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én már két éve különélek tőlük,de ha el akarok menni messzebbre,már jön a kontroll.Amúgy a suliban is egy szemét tiszteletlen kölyöknek festett le az igazgatónál még 9.-ben,akivel nem lehet bírni,veszélyes,stb. Végül mióta elköltöztem és kisebb a kontroll, bebizonyosodott,hogy a suliban is nagyon egyedi képességeim vannak,versenyek,nyelvvizsgák,stb. Most már az igazgató bizonygatja a szüleimnek, hogy oda kellene rám figyelni,mert nagyon okos vagyok.Bocs,most nem fényezni akarom magam,csak bemutatni a kontrasztot,hogy mi van, a szüleim nagyon krtikusak,leértékelnek és ritkán kapok tőlük biztatást,annyi szemét jön ki belőlük feleslegesen.
2010. aug. 6. 10:41
 5/12 A kérdező kommentje:
Épp ezaz,hogy ha elmegyek is,utánam tud jönni.
2010. aug. 6. 10:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy nem akarsz kérdezni semmit, csak egyszerűen ki akartad önteni a szíved valakinek. Én csak azt tudom mondani, hogy addig örülj, ameddig ilyen problémáid vannak az életben! Hidd el, más nem olyan jelentéktelen problémákkal szenved, mint hogy a szülei a születésnapján nem a neki tetsző étterembe vitték...

Szerintem borzasztó elkényeztetett ember vagy, akinek köze sincs a való élethez.

2010. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom,hogy ha az ember akar el tud tűnni,hogy a szülők ne tudjanak a nyakára járni..Ilyen esetben ha már nem bírnám elviselni a szülők zsarnokságát elmennék új életet kezdeni máshová.Másik városba vagy ahogy a tesód csinálta másik országba...Egyszerűen nem tartani a szülőkkel a kapcsolatot,és nem hazaugrani első szóra...Igazából ha ennyire terhes lenne anyám viselkedése az se érdekelne ha 9ngyilkosággal fenyegetőzik...nem mennék haza..Felnőtt embert meg csak úgy rendőrrel hazavitetni nem lehet..Hiába menne a rendőrségre,hogy keressenek meg,és hozzanak haza,a te döntésed nélkül nem történne semmi..Ma már az elme gyógyintézetbe sem zárhatnak be mert az anyuka doki..és? Sok orvos van az országban aki magas ívből leszarja anyukád képességeit,és a diagnózist nem az ő kedve szerint állítaná ki..Akár bizottság elé is lehet állni..Szóval evvel sem érne el semmit..
2010. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hol jelentéktelen probléma neked az,hogy már volt a családban arra példa,hogy az anyai kontroll egy pszichiátrián kezelt elmebeteget termelt ki?
2010. aug. 6. 10:50
 9/12 anonim ***** válasza:
költözz el más városba,elég messzire.de NE mond el SENKINEK hogy hová mész!!!adj időt hogy hozzá szokjon anyád hogy NEM VAGY TULAJDONA!!!!és talán ha pár év alatt megszokja hogy egyszer-egyszer telefonálsz csak neki akkor nem fog többet zaklatni.
2010. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Legyen önbizalmad, saját akaratod, légy önálló. Anyud megváltozni -szerintem- nem fog. Itt az a kérdés,hogy te milyen lépéseket akarsz megtenni ahhoz, hogy tudd őt kezelni.

Én -sajnos- elszúrtam az életem, mert anyám ott volt s nem hagyott kibontakozni. Jó tanuló voltam, klassz képesség, de a kisebbrendűség érzése uralkodott rajtam, s elhittem, hogy csúnya, buta vagyok, s nem vihetem semmire sem. Húszas éveim közepén jöttem rá, hogy épp az ellenkezője vagyok annak amit én elképzeltem. Kinyíltam, megszépültem, lelkileg és testileg is.

Az a gond, hogy sok anya nem tudja elfogadni, tudatosítani, hogy gyermeke individuum, nem pedig háziállata, vagy valaki akit pórázon lehet tartani. Én a szüleimmel négy éve nem beszélek, s igazából nem is hiányzik. Ha arra gondolok, hogy haza kell mennem görcsben a hasam, szorul a torkom, s egészen más leszek. Feldolgozhatatlan az amit tettek, vagy annak tűnik.

Légy szabad, elvégre te éled az életed, nem az anyud! :)

2010. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!