Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Foglalkoznom kellene a társada...

Foglalkoznom kellene a társadalom etnikai elítésével, vagy éljek tovább boldogon?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok,(magyar)egy éve van párom aki fél cigány.Amíg meg nem ismertem őt én is igyekeztem ezt a társadalmat kerülni,viszont amikor megismertem és elkezdtünk járni olyan embert ismertem meg benne, hogy 100%ig biztos vagyok hogy még egy ilyen embert soha az életbe keresve se találnék.(azt merem állítani hogy sok magyar embernél különb)Oda figyel rám minden téren,imád,mindent megtesz hogy boldognak lásson,állandóan én vagyok neki az első(más személy vagy más dolog csak második)és még sorolhatnám,ami pedig a legfontosabb hogy dolgos,megbízható,becsületes,szorgalmas,tiszteli a szüleit,családját és soha nem tudna megbántani senkit és soha nem ártana senkinek.Nagyon boldog vagyok vele(ő is velem)Viszont nagyon sok az ítélő ember ami most így a választások után kicsit aggaszt (jobbik párt). Ne foglalkozzak vele vagy mit tegyek?köszönöm a válaszokat.
2009. jún. 8. 17:15
 1/8 A kérdező kommentje:
elítésével=elítélésével lenne helyesen,csak elgépeltem :)
2009. jún. 8. 17:16
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
szerintem egy percig ne foglalkozz a külvilággal! A lényeg, hogy ti jól megértitek egymást. ami még fontos, hogy a te szüleid is el tudják őt fogadni, illetve fordítva. Sok cigány származású családban ugyanis nehezen fogadják el, ha a gyerek nem cigányt választ magának párjaként. Ezt meg kell beszélnetek a szülőkkel. Ha ők elfogadják a kapcsolatot, akkor senki más véleményével ne foglalkozzatok. szeressétek egymást és kész! hidd el, hogy idővel mindkettőtök baráti köréből meg fog maradni körülöttetek az a néhány ember, aki mélyebbre lát egy kapcsolatban, mint a származás és a társadalmi hovatartozás vagy éppen akár az iskolázottság. Na, ők lesznek az igaz barátaitok. Ha meg mindenki elfogy, akkor is jó, legyetek egymás igaz barátai, az a legjobb:-)
2009. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
A Jobbik nem a cigányokat ítéli el, hanem a rabló, fosztogató, segélyen élő bűnözőket, akik java része cigány. Ha a párod nem tartozik bele ebbe (ahogy írtad is), akkor nincs mitől félned. Legyetek boldogok! Ebből ne legyen politikai kérdés!
2009. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

én nem vagyok rasszista, de osk rossz tapasztalatom van, és én sem jártam volna romával, de régen kinéztem egy srácot a suliban, enyhén volt cigány beütése, de nem érdekelt, mert helyes volt. Sosem beszélgettünk ott, de évekre rá vletlenül rámtalált interneten, ráismertem :)

még mnidig szeretem igazaból, de ő külfldön él, és más párom van most, de tudom h ő volt az igazi.

Nem szeret cigánylnak lenni, és tényleg utálja a rossz embereket, és tudja h a rossz cigányok azok, akik a többi romát lealázzák, az ilyenek miatt veszik őket egy kalap alá, pedig minden etnikumnál van jó ember is, meg rossz is. _Neki még a családja is aranyos, szorgalmas, tiszta. Sokan irigyelhetnék és követhetnék a példáját.

Sose hallgass a külvilágra, ne hagyd el emiatt. Ha tényleg rendes veled és szeretitek egymást akkor neo kozz másoknak örömet azzal, hogy szétmentek.

2009. jún. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, szerintem az emberek nagy többségének nem a származás miatt van gondja a cigányokkal, hanem azért mert sajnos a legtöbbje nem éppen dolgos, becsületes és magántulajdon tisztelő. Ha a te párod ilyen, akkor miért ne lehetnétek boldogok? Nekem személy szerint semmi bajom azzal, hogy kinek milyen a bőrszíne, próbálok mindenkit tolerálni és a gyermekeimet is így nevelem. De sajnos engem is értek már atrocitások a cigányok részéről. Még egy hónapja sincs, hogy elmentem a kisbabámmal a zöldségeshez epret venni és miután kijöttünk egy cigányasszony közölte, hogy adjam oda neki az epret, amit vettem, mert ő terhes és kívánja. Mikor közöltem vele, hogy én is pénzből élek és vegyen magának, akkor még ő volt megsértődve. Szép kis verekedés lett belőle, mert egyből hívta a párját, hogy én miért nem adok epret a barátnőjének. (Közben a húszezreseket számolta éppen) Mikor közöltem vele, hogy nem adok, akkor meg akart ütni. Szerencsére nem vagyok egy gyenge nő és sikerült megvédenem magam. De mikor elszaladtak még megfenyegettek, hogy visszajönnek és nagyon megbánom, ki fogják írtani a családomat. Szóval valószínűleg az ilyen sztorik miatt van sok emberben előítélet.
2009. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jesszusom! Nehogy már megedd a politikai pártok félelemkeltő dumáját a Jobbikkal kapcsolatban. Semmi nácizmusról szó sincs. Radikálisok, de nem nácik.(megjegyzem: MÉGHA azok is lennének, azért, mert 3 mandátumot szereztek az EP-ben, attól még senkit sem fognak deportálni - és hasonlók)

Nyugodtan legyél együtt a pároddal, hiszen őt szereted!

Mutassátok meg a nagyvilágnak, hogy milyen szép pár vagytok/lehettek!

Sok boldogságot kívánok!

2009. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se csinálj belőle politikai kérdést, de ha mát itt tartunk, nézd csak meg, ki áll a jobboldali párt élén? Az egyik legjobb barátomban is van cigány vér, de nála jobb embert nem ismerek.
2009. jún. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is félig roma (vagy cigány, ha úgy tetszik) vagyok. Sosem sajnáltam, mert nőként az előnyösebb tulajdonságokat örököltem:) Remélhetőleg hamarosan magyar szakos bölcsész leszek. Soha nem ért semmi negatív a származásom miatt, de valószínű: szerencsés vagyok. A párom apja nagy magyar, mielőtt nem ismert nem örült a kapcsolatnak, ami miatt én nem haragudtam rá, mivel tudtam, hogy később még ő fogja sajnálni a korábbi gondolatait, viselkedését.

Boldognak érzem magam így... és őszintén szólva egy-egy cigány nő/férfi viselkedésétől sokszor hányingert kapok. Pimaszak, gonoszak és buták. Ezzel kellene tenni valamit és hiába mondják sokan, hogy nem a származás a lényeg.. DE sajnos számít, mivel teljesen másképp nevelkedik egy roma, mint egy nem roma..ezért van ennyi előítélet. Sokszor joggal.

Viszont a gyerek sok esetben (nem mindig) olyan lesz, mint a szülei. Ha nekik nem fontosak az erkölcsi értékek, a tiszta, rendes ház..a magyarság szeretete (irodalom, történelem..stb.) akkor a gyereknek sem lesz fontos..ez persze már nem függ a származástól.


Szóval olyan életet élhettek, amilyet csak szeretnétek..ne foglalkozz a rosszakkal..mert az a lényeg, hogy ti boldogok vagytok.

2009. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!