Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez ennyire sértő felvetés...

Ez ennyire sértő felvetés lett volna?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első gyerekünket a párommal, és ráférne a családi házra a felújítás.

Átlag emberek vagyunk, átlag fizetéssel, nagyjából 10 millió forintra lenne szükségünk, hogy az otthonunk szép legyen.

Sok idő lenne mire ennyi pénzt összetudnánk gyűjteni, de mindketten egyetértünk abban, hogy a házat fel kell újítani, korszerűsíteni kell.

A páromnak van egy 35 éves autója amit 10 éve 20 évesen vett (ő volt 20 éves, nem az autó) 8 millió forintért.

A nagymamája meghalt, ennyi pénz volt a ráeső rész -én ekkor még nem ismertem őt.Neki ez a kocsi egy gyerekkori álma volt.

Mára csak nyáron használja, garázsban áll, a hétköznapokban egy 500 ezer forintos autóval járkál.

Rengeteg közös emlékünk van a kocsival, ezzel jött az első randinkra is, voltunk vele külföldön, rengeteg fotója van róla, a gépen, a telefonján is ez a háttere, a falon is van róla egy nagy kép, tudom, hogy szereti.

Engem nem különösebben érdekelnek az autók, de én is szeretem ezt a kocsit, tényleg van benne valami.

Tudom, hogy most is sokat ér, ezért megnéztem, Magyarországon nincs eladó egy darab ilyen sem, egy ismerősöm megnézte nekem egy német oldalon, a legolcsóbb 40 ezer euró, a legdrágább 80 ezer.

Ha azt veszem, hogy csak 40 ezret ér ez is (az állapota alapján biztosan megér annyit) az pontosan elég lenne arra, hogy ne kelljen hitelt felvennünk.


Felvetettem az ötletet, még tavasszal, egy egyszerű, és határozott "nem" volt a válasz.

Később még felhoztam egyszer-kétszer, mire a párom teljesen kiakadt, hogy nem-nem-nem és nem, mit gondolok, hagyjam ezzel, nem akar erről hallani, nem vitatkozik.Tudja, hogy fedezné a házfelújítást, de nem.

Ingerült és bunkó volt, itt csak a kulturált verzióját írtam le annak,ahogy beszélt (és nem szokott így beszélni főleg nem velem.Olyat nem mondott ami megbocsájthatatlan, de maga a stílus meglepő volt tőle)


A mi családunkat gyakorlatilag csődbe vitte egy hitel, megviselte a szüleim házasságát, nélkülöztünk is miatta, ezért nem szeretnék hitelt.Nem akarom más 'szával verni a csalánt, tudom az az autó az ő tulajdona, nincs hozzá közöm, de azt gondolom, hogy a gyerekünkért kell megtennie nem értem.Az az autó csak egy tárgy.

Ketten tudnánk fizetni a hitelt kisebb lemondásokkal, na de akkor is, ha bármi történik valamelyikünkkel, vagy elveszítjük az állásunkat?

Mondhatnám, hogy ott lesz az autó fedezetként, de ha ellopják,leég a ház az autóval együtt, baleset éri a kocsit, vagy bármi...ezek mind megtörténhetnek....



2020. szept. 7. 16:18
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
33%
25 éves autót 8 millió forintért?? Ti betegek vagytok? Orvost azonnal!
2020. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
89%
sztem az ö szive csücske autója, az ö döntése. fogadd el.
2020. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
85%
Milyen autó?
2020. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim válasza:
27%
Elég gáz így a helyzet az a baj. Az a kocsi tényleg megoldást jelente, ez nyilvánvaló, és itt a baj, a párod nagyon ragaszkodik hozzá. Maximum annyit tehetsz, hogy időnként felhozod a kocsi eladását, ritkán, kis mennyiségben csepegteted ezt neki. Érezni lehet, hogy mikor tudod felhozni a témát. Ennél többet nem tudsz sajnos tenni, a hitel rossz megoldás (nagyon rossz), ezt jól látod.Sok sikert kívánok neked/nektek. :)
2020. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
90%

"azt gondolom, hogy a gyerekünkért kell megtennie nem értem"


Ez hihető is lenne, de te is a felújított házban élnél, tehát nem kizárólagosan a gyerekre gondolsz.

2020. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
92%
#4 tapasztalatból tudom, hogy ez a folyamatos, hosszan tartó nyaggatás-célozgatás-b*szogatás rosszabb, mint egyszer jó alaposan összeveszni rajta, aztán jegelni a témát. Ez valami spéci veterán autó lehet, kár lenne eladni ilyesmi miatt, mint egy lakásfelújítás, amit apránként is meg lehet csinálni, nem feltétlen kell rá egyszerre a pénz. Amire a gyerek egyáltalán felfogja, hogy szép-e a ház, amiben lakik, addig évek telnek el, ne akarj mögé bújni.
2020. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
96%

"tapasztalatból tudom, hogy ez a folyamatos, hosszan tartó nyaggatás-célozgatás-b*szogatás rosszabb, mint egyszer jó alaposan összeveszni rajta, aztán jegelni a témát"


Egyetértek. Olvasás közben is az merült fel bennem, hogy "miért nem érti, hogy NEM?".

2020. szept. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim válasza:
97%

#6

Így át gondolva igazad van. Kérdező, én se lakom egy villában, apránként mi is újitgatjuk. A hatosnak igaza van.

2020. szept. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
93%

A babaváró hitel nem lenne megoldás? Tudom, az is hitel, de eléggé jó feltételekkel. Nekem a lovam ilyen, mint neki a kocsi (igen, a ló élőlény, de sokan ezt nem értik meg, én is le lettem támadva, hogy na, jön a gyerek, eladom végre a lovat?-nem.)

Szóval valamennyire átérzem mit érezhet a férjed. Ha létszükség lenne, nyilván ő is meggondolná az eladását.

2020. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
99%

Én is az első autómat hajtom, igaz sosem lesz old timer, nekem is rosszul esett amikor megkérdezte a párom hogy nem akarjuk-e lecserélni.

Tudod mi férfiak kevés dologhoz kötődünk, de ahhoz nagyon. Autó, focicsapat ilyesmik.

A csoknak van nem hiteles része is, nem tudom hogy ti beleestek-e, olvass utána.

Ha lassabb ütemben is de spórolva fel lehet újítani a lakást, minden évben valamit.

Remélem a gyerekeitekkel is sok közös élményetek lesz azzal az autóval.

2020. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!