Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság felvetése tinikor...

Öngyilkosság felvetése tinikorban. Mit lehetne ellene tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan betöltöm a 18-at, szóval még elég fiatal vagyok de nagyon régóta már hogy bennem van az 'öngyilkosság' ötlete, amit egy eléggé botrányos eset váltotta ki bennem úgy 12 évesen. Szerencsétlennek gondolom és gondoltam magam,de a felvetés akkor még nem volt olyan komoly mint most.

Kikészít a családom, szeretethiányosnak is érzem magam és nem tudom kihez forduljak. Testvérem nem szeret annyira engem, pedig én nyitnék felé, édesapám egyáltalán nem foglalkozik velem, szinte csak kötekedik, édesanyám meg hamar kikel magából és ez megijeszt sokszor..

A barátaim tartják bennem a lelket.

Tudom hogy mindenkinek nehéz az élete, de borzasztó az a tudat hogy öngyilkos akarok lenni, a sötét pillanataimban.

És félek hogy képes lennék rá valamikor..

A legtöbben nagyon szeretik bennem hogy optimista vagyok, mindig vidám és buzgó. Szeretek meghallgatni másokat, és segíteni, de az ilyen nagyon komoly témát nem merem nagyon senkinek felhozni. Félek hogy nem vennének komolyan.

Szeretnék erről beszélni valakivel,megoldást talalni arra, hogy ezt teljes mértékben felejtsem el. Kell egy támasz. Csak nem tudom kiben keressem, vagy kiben találjam meg.

Szerintetek tényleg pszichologushoz forduljak? Vagy valamelyik barátomhoz akiben teljesen megbízok?



2020. jún. 25. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hasonló cipőben jártam tavaly.

Nekem nagyon segített az, hogy amikor rám jöttek az ilyen gondolatok, vagy nagyon megtörtem, leírtam a gondolataimat, úgymond kiírtam a bánatomat.

Mindenképp beszélgess erről valakivel, lehetőleg egy pozitívabb személlyel, aki közel áll hozzád.

Ha nincs ilyen a közeledben, akkor elmehetsz pszichológushoz.

Hidd el, jót tesz minden embernek, ha elmondhatja a bajait, és csendben meghallgatják őt.


Kitartást, remélem hamarosan jobbra fordulnak a dolgok, légy erős ❤️

2020. jún. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszélj valakivel mindenképpen, legvégsö esetben pszichológussal(én úgy érzem magam töle mint egy dilis), én az unokatesómmal osztom meg általában a depis gondjaimat, leírom neki és meghallgat aztán egy jót beszélgetünk. Ne feledd, egy értékes ember vagy, ne legyél öngyilkos, most csak pillanatnyi depressziód van. Ne tedd tönkre az életedet ezzel, mert még biztos, hogy sok szép dolog vár rád!
2020. jún. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus, pszichiáter mindenképp ebben az esetben inkább a dokit javaslom.
2020. jún. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vezérelvként ne feledd:minden elmúlik egyszer. Sajna az élet is, minek azt siettetni??Ha nem akarodmajd,hogy elmúljon, akkor is vége lesz.És egyébként elmúlik a rossz kedélyállapot is.
2020. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!