Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukák! Számotokra mennyire...

Apukák! Számotokra mennyire fontos az előző házasságotokbók született gyermek? Mit tennétek ha a jelenlegi párotok nem jönne ki jól a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy a gyerek (17 éves) azt mondta nem szeretne kettesben maradni az új párotokkal és mindig leginkább akkor megy hozzátok amikor a nő nincs otthon. A gyerek úgy érzi a nő féltékeny rá (is) és emiatt kényelmetlenül érzi magát a társaságában. Megpróbáljátok megbeszélni ezt a pártokkal amire ő csak annyit mond hogy az egész hülyeség.

Errőltetnétek hogy találkozzanak és összebarátkozzanak úgy is ha ez három év alatt nem ment nekik vagy hagynátok?


2020. szept. 9. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

17 éves azaz szinte felnőtt ,ilyen korban a lanyok már szerelmesek stb a saját barátjukkal kellene Foglalkozniuk nem azzal,hogy az apjuknak a feleségét nem kedvelik.

Egy év és felnőtt vagy úgy gondolkozz !

2020. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Mindig fontosabb nekik a lyuk mint a saját vérük. Ha itt is visszaolvasgatsz ehhez kapcsolódó kérdéseket, neked is egyértelművé válik.

Ők új életet kezdenek, az ex meg boldoguljon a gyerekkel, úgy vannak vele hogy végül is ő szülte, akkor csináljon vele amit akar miután nekik van egy új életük.

2020. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

#1 a gyerek az egy életreszóló felelősség. Akár 17 éves, akár 60, a szüleinek mindig a gyereke marad.

Csak sajnos ezt sokan nem tudják felfogni, bevállalják a gyereket és úgy vannak vele mint valami kutyával, hogy kb 18 év és nem lesz rá többé gondjuk..

2020. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
3 Nem ezt irtam ne törődjön vele de a 17 éves lany nemsokára nagykorú a saját életét fogja élni tovabbtanul párkapcsolata lesz (ha minden oké) és nem az apja párkapcsolatát kellene mószerolnia. Voltam ilyen helyzetben gyerekként, sose tekintettem nevelő anyámnak de elfogadtam és éltem tovább a saját életemet. Sok gyerek egyszerűen féltékeny pedig nem lehet egy lapra tenni a ketttőt a gyerekét teljesen máshogy szereti mint a párját.
2020. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Apósom mondogatta néha poénból, ha akkor jó volt (értsd szex), akkor most is legyen jó.


Szóval hogy mennyire fontos? Nagyon is fontos, miért ne lenne fontos? Nekem most annyira fontos, hogy nem is tudok más nőre gondolni a szakítás után.


Amúgy jó eséllyel ennek mélyebb a gyökere annál, hogy az apuka új párja nem szimpatikus a gyereknek. 1. Nem a gyerek dönti el, hogy apukához ki való, vagy ki nem. 2. Elképzelhető, hogy nem dolgozta fel a szülei válását, és tudat alatt az új párt hibáztatja a szülei válásáért.


A gyerekkel kéne megbeszélni, hogy mi a probléma az új nővel. Ha valós, nyomós okokat tud felhozni, akkor még lehet oké. De ha semmilyen, valótlan okokat hoz fel, akkor érdemes lenne elvinni pszichológushoz.


A gyerekeket megtudja komolyan viselni a szülők válása, bármely korban, elképzelhető, hogy szükséges szakember segítsége. Mindenkinek nehéz a válás, de a gyerekeknek különösen. Mert tartok tőle, hogy a lány bármely nőben az "ellenséget" látná meg, mindegy a személy igazából.

2020. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Megpróbálnám egyszer tisztázni a dolgokat, de nagyon nem erőltetném.
2020. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Én meg pont azt tapasztalom hogy sok nő féltékeny a párja gyerekeire, és mindent megtesznek hogy elmarják őket az apjuktól.

Ha te nem ilyet fogtál ki akkor szerencsés vagy, de az általános az hogy a legtöbb nő el akarja távolítani a gyerekeket az apjuk életéből, mert ugye ha két embernek közös gyereke van akkor kénytelenek valamilyen szinten tartani a kapcsolatot, és ehhez rengeteg nőnek nem elég fejlett az intelligenciája, riválist látnak az exben.

Pedig hát az ex nem véletlenül ex.

2020. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

#7, ebben az esetben azonnal felállnék az adott nőtől. Vagy elfogadja, hogy van gyerekem, vagy nem. Nem baj ha nem, csak akkor olyat kell keresni, akinek nincs gyereke, és nem áll fent az ex jelenléte.


Mint ahogy írtad, ehhez fejlettebb intelligencia kell, és az ex nem véletlenül ex. Nem azért az exem, mert még k@rogatom, hanem azért, mert olyan komoly volt már a probléma faktor, hogy külön kellett menni.

2020. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, hogy a "nem erőltetném" válaszok miért lettek lepontozva. Miért, ha erőlteti az apuka, az jó? Azzal mire megy?? Hány embernek bassza el az életét? Ráerőlteti a majdnem felnőtt gyerekét az új feleségére, és fordítva. Csak azért, hogy ő jól érezze magát, mert ő mindkét nőt szereti? (lányát is, új feleségét is). Oldja meg a lányával a kapcsolattartást másképpen.
2020. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Sokszor van az, hogy a gyerek (nem feltétlenül tudatosan) az új párt érzi hibásnak azért, mert szétment a család. Pláne, ha az anyuka (akivel lakik) is rátesz erre egy lapáttal és "úgy" beszél az új asszonykáról (megint csak nem feltétlenül szándékosan/tudatosan - neki is valahogy fel kell dolgozni a szakítást).

Ha jól olvasom nyílt konflikus nincs, csak a gyerek kerüli az új párodat - hát akkor kerülje, ehhez minden joga megvan akár 6 akár 17 évesen. Nem jönnek ki egymással, így alakult, akkor már jobb ha kerülik egymást. Gondolj bele mi az alternatíva: vesszenek jól össze, és akkor neked kell majd igazságot tenni - ezt akarod?

2020. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!