Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetés után három órával...

Temetés után három órával hogy vigasztaljam meg? Azért kérek segítséget, mert megszakad a szívem.

Figyelt kérdés

Párom bátyját és sógornőjét ma délelőtt temették, azóta csak bőg, nem eszik, nem kommunikál. Nem kell orvost hívnom?

(35 éves Nőről van szó, akit eddig megkímélt a sors ilyenektől)


2010. aug. 6. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

ha akar beszélni hallgasd meg, ha nem akar ne eröltesd.

Ugyse tudod megvigasztalni

2010. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hagyd, hadd legyen egyedül. Szörnyű veszteség ez számára.
2010. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nem kell orvos. Sokkban van. Természetes amit prdoukál. Lehet, hogy az is elég lesz, ha csak ott vagy vele egy szobában. Nem vigasztalt frázisokkal nincs rá szükség. Arra figyelj, hogy holnap már legalább igyon. Egy kis víz lehet most is megnyugtatná. :(
2010. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Először is ŐSZINTE RÉSZVÉTEM!Szerintem ez teljesen normális!Gondolom tragikus hirtelenséggel mentek el,tehát még felkészülni se tudott rá.Amennyiben nem javul 1-2 órán belül az állapota,érdemes valami nyugattót adni/adatni neki.És legyél mellette,az sokat segíthet!
2010. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Uram isten! Mi történt?Baleset?Szerintem, ha szeretne és tud erről beszélni,akkor hallgasd meg, simogasd meg.

Ilyenkor jól esik kisírni magát az embernek,és sokak nem szeretik,ha látják őket,vagy sokan meg épp azt szeretik,ha kitudják beszélni magukból a fájdalmat.Mindenképp légy mellette,és gyászolj vele együtt!

2010. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azon kívül, hogy hagyod, hogy kisírja magát nem tehetsz semmit. Öleld át és hagyd sírni! Legalábbis én ezt hallottam. De inni igyon feltétlen, ne engedd, hogy ne igyon! Enni helyett meg adj neki valami gyümölcsturmixot, hogy azért legyen valami a gyomrában ne gyengüljön el fizikailag. Esetleg itass vele nyugtató teát (borsmenta, citromfű, előbbi finomabb sz.tem) és akkor talán alszik egyet.

Részvétem!

2010. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
72%
Miért kellene vigasztalni?! És mit mondanál neki?! Teljesen normális, hogy egy ilyen tragédia után ennyire ki van az ember. A gyásznak vannak szakaszai és ezt nem szabad siettetni.
2010. aug. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenáron megvigasztalni! Éreztesd vele, hogy együttérzel, öleld át, simogasd, hagyd, hogy a válladon sírjon, de ne próbáld meg felvidítani, mert nem fog sikerülni. Idővel képes lesz feldolgozni, de addig hagyd, hogy lefolyjon a természetes gyászreakció! Hagyd, hogy kibeszélje, kisírja magából a fájdalmát, hallgasd őt figyelemmel és megértessel! Ennyit tehetsz jelenleg.
2010. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Öleld át. Ez a legtöbb és a legjobb most. Ha majd kicsit csillapodik fektesd le, takard be és maradj mellette, hátha el tud aludni. Vizet vigyél be neki.
2010. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
De most nem is értem amúgy, hogy merülhet fel benned, hogy megvigasztalnád. Könyörgöm, elvesztette a testvérét és a sógornőjét, nagy valószínűséggel ezt még évekig nem fogja feldolgozni, mint ahogy egy normális ember sem tudná.
2010. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!