Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gáz ha valaki nem tudna...

Gáz ha valaki nem tudna olyannal együtt élni akinek van gyerek az előző kapcsolatából?

Figyelt kérdés

Szerencsésnek érzem magam hogy olyan nőt találtam akinek nincs gyermeke, ahogy nekem sincs mert szeretném ha együtt tapasztalnánk meg majd a szülővé válást.

A másik dolog ami zavaró és nem értem mások hogy oldják meg de ha a nőnek van gyereke és lesz közös gyerek akkor a nő egy ideig nem dolgozik, a férj meg eltartja a mostoha gyereket is, akinek amugy valoszinűleg van igazi apukája, csak a legtöbb esetben a gyerek az anyjával él.

Szerintem elég az ha a férfi a sajátját eltudja tartani nemhogy még a másét is.

Sokaknál van ebből később konfliktus hogy a mostoha gyerek nem annyi mindent kap mint a közös.


Az már más ha a gyerekek felnőttek és külün életet élnek. Ha valaki 45-50 évesen talál másik párt akkor amugy is nagy esellyel lesz mindkettő félnek gyereke korábbi kapcsolatából.


2020. szept. 11. 23:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%
Meg kene kerdezni az oroszlanokat, ok hogy oldjak meg ? :)))
2020. szept. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem probléma, ha így gondolod. Az a probléma, ha így gondolod, mégis belemész egy kapcsolatba olyannal, akinek van gyereke a család unszolására ("nekem mindegy mán, kisfijam, az se baj, ha elvált, csak legyék mán valakid, mer' mán harminchat éves vagy, apád ennyi idősen mán járt veled horgászni, meg én is szeretném még látni felnőni az onokámat") vagy azért, mert kellene már egy házicseléd, aki ellát.
2020. szept. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám párjának is van gyereke, azonban neki fiai vannak, így nagyon örül nekem, hogy végre van egy “lánya”. Úgy szeret engem, mintha a saját lánya lennék, nagyon jó a kapcsolatunk.


Édesapám párja azonban már teljesen más tészta, ő kiskorom óta gyűlöl, bármit tettem ezt nem tudtam megváltoztatni, de így 20 évesen már nem is érdekel, csak ne találkozzak vele.

2020. szept. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Ha nem tudnál olyan nővel élni, ne kezdj olyan nővel kapcsolatot. Ennyi. Sokkal jobb, mintha a gyerekkel folyamatos konfliktusban lennél. Vagy a gyerek miatt a pároddal veszekednél állandóan.
2020. szept. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, ha te így érzed és így csinálod, de az über gáz, hogy azt gondolod, hogyha a nő gyesre megy pár évre, akkor te tartod el a nőt is meg az esetleges nem tőled származó nagyobb gyerekét is (ha lenne). Mert ez nem így van! A nő ugyanis ezekben az években juttatásokat kap az államtól a kieső jövedelme után (az idő múlásával változó mértékben), családi pótlékot a gyerekek után, a nagyobb gyerek meg tartásdíjat a másik féltől. Hol tartasz te akkor el egy idegen gyereket? Ezek a pénzek bőven fedezik annak a gyereknek az alapszükségleteit. Másrészt meg amíg te dolgozol, addig a kicsivel otthon lévő nő ellátja a háztartást, neveli a gyerekeket, többek között a tiédet is. Ha mindezt egy idegennek ki kellene fizetni, búcsút inthetnél a fizetésed kb.70%-ának. Remélem, ha a pároddal lesz majd közös gyereketek, nem fogod soha a fejéhez vágni, hogy eltartod, ha mégis, remélem, ő meg a te fejedhez vág egy vázát.
2020. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

kulfoldon elek, itt nincs gyes meg gyed.

Adokedvezmenyt kap a dolgozo szulo de az kevesebb penz mint a gyes.

Ha van elozo kapcsoladbol gyereke a nonek es igenylik utana az adokedvezmenyt akkor az a gyerek kajajara sem eleg.


Ha a gyerek apja ismeretlen helyen tartozkodik vagy csak szimplan nem fizet gyerektartast akkor ezzel a penzzel nem szamolhatsz.

2020. szept. 12. 23:38
 17/21 anonim ***** válasza:
64%
Annyira bírom amikor kiír valaki egy kérdést rendesen ékezetekkel, majd ha valaki olyat ír amivel nem ért egyet akkor mosdatja magát ÉKEZETEK NÉLKÜL hogy ő külföldön él és ott máshogy van :D
2020. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Azert irtam ekezetekkel mert a keresoben igy konyebb ratalalni a kerdesre.

Kulfoldon is lehet ekezetet irni csak macerasabb.

2020. szept. 13. 22:35
 19/21 anonim válasza:
100%

En is kulfoldon elek, 3 eve egyedul allo anyakent. Eltartom a gyerekemet, megadok neki mindent. Igaz, mig kicsi a gyerek es nincs segitseg, nehez dolgozni jarni teljes munkaidoben. En most akkor dolgozok, mikor a gyerek iskolaban van.

Es igen, szeretnek egy tarsat magam melle, de nem az elso szempontom, hogy legyen az apja a gyerekemnek. Neki van apja, akar milyen is. Tehat ha mar elfogadja, hogy van gyerekem az jo. De szerintem sokkal nehezebben engednek be egy ferfizt az eletunkbe igy gyerekkel, mintha nem lenne gyerek. Szerintem annak a ferfinak tennie kell azert, hogy teljes mertekben a mi eletunk resze legyen. Es nem varnam el tole, hoogy barmit is fizessen a gyerekemre. Ha eddig megvoltunk, utana is megleszunk. Ha esetleg kozbe jonne egy kozos gyerek, en ugyan ugy szeretnem mindkettot. A parom meg vagy elfogadja a lanyom, vagy mehet. En semmi keppen sem szeretnek a paromtol fuggeni. Foleg nem anyagilag.Ugy csinalnam a dolgokat, hogy nelkule is megeljunk. De ha mar gyereket varnek tole, akkor az azt jelenti, hogy nincs hatranyara az en gyerekem. Mert ha igy lenne, akkor eselyt se adnek, hogy teherbe essek tole.

2020. szept. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem is kulfoldi telefonom van, mégis tudok vele mindenféle ékezetet írni, beállítás kérdése, nem földrajzi helyé.
2020. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!