Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki felkérni...

Szerintetek ciki felkérni valakit úgy keresztszülőnek, ha nem lesz hivatalos keresztelő?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves. Van egy barátnőm, akit felkérnék keresztanyukának, de a kislányom nincs megkeresztelve, nem lenne keresztelés, de ettől függetlenül komolyan szeretném, ha a keresztanyja lenne.

Arra gondoltam, csináltatok egy szép keresztanya felkérő lapot meg virágot pl és felkérnénk.

Szerintetek ez így nem tűnik nevetségesnek? Mármint hivatalos forma nélkül.

Van így esetleg valakinél?


2020. szept. 13. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Na és ennek mi ertelme? Keresztszülő az lesz, aki a keresztelőn a szentelt víz alá tartja a gyereket. Ha nálatok nem lesz keresztelő, nem lesz keresztszülő sem. Mi a célja konkrétan a kérésednek?
2020. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ciki, miért nem lesz keresztelő?
2020. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A cél az lenne, hogy a barátnőm betöltsön valamilyen közeli szerepet a kislányom életében. Ezért gondoltam a keresztanyaságra.
2020. szept. 13. 12:08
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Mert miért kellene neki bármi más szerepet betöltenie, mint azt hogy a te barátnőd? Komolyan nem értelek.
2020. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ezzel a célod, hogy cuki ajándékokat kapjon minden alkalommal? Ha jóban vagytok, akkor magától is meg fogja tenni, nem kell ehhez ilyen mű titulust kitalálnod.
2020. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért nem keresztelitek meg a gyereket? Vagy nem is vagytok vallásosak, és csak azért akartok 'keresztszülőt', mert miért ne?

Ez az egész így értelmetlen.


Azt eltudom képzelni, hogy valaki meg lett keresztelve, és felkér valakit utólag, hogy legyen a nem-hivatalos keresztszülője. De úgy, hogy meg sincs keresztelve...

2020. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Olvasva a későbbi hozzászólásod, csak egyetérteni tudok a többiekkel. Nem kell ide semmilyen elnevezés, ha olyan jó barátnők vagytok, valószínűleg így is törődni fog a gyerekeddel, így is lehetnek közeli kapcsolatban.
2020. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Azzal együtt, hogy semmi értelmét nem látom ennek a dolognak, nekem annó a nyolcavanas években volt névadó ünnepségem, és onnantól nagybátyámékat én keresztanyunak meg keresztapunak szólítottam.
2020. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, akkor névadó szülőnek mondták (én is szavaltam névadó ünnepségen:)
2020. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Ez legalább annyira hülyeség, mint házasságot kötni ceremónia nélkül.
2020. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!