Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek túlzás keresztelőr...

Szerintetek túlzás keresztelőre keresztszülőnek babakötvény, hogy a ruháját veszem és egy 10-es perselybe?

Figyelt kérdés

Illetve én a perselybe akarom dobni, csak nem veszik ki... Vagy ez hogy szokás?


A ruhát már megvettem. A babakötvényre meg a többiekkel beszéltem össze, ugyanis ez ugyan nem egy nagyobb összeg mindannyiunktól, viszont egy életre szól és leköt, nincs visszaút, jelképezi az utat, és remélhetőleg az érettségijén ugyanilyen kötben, ugyanígy már egy szép összeget fog kézhez kapni. Aminek én nagyon örültem volna és nem nagy megterhelés senkitől sem,a kötelességünk is véget ér úgymond, egy jelképes lezárása az útnak, hogy felnőtté vált a most kisbaba.


Ugye rengeteg keresztszülő van és anyukám szerint ez túlzás, amit ráköltök...


2018. dec. 3. 14:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Nagy dolog, de csodás gondolat! Ha anyagilag nem megterhelő a számodra, szerintem szuper ötlet! Bár mindenkinek jutna egy ilyen tündérketeszanya! A persely pénzt nem értem! A templomba? Szerintem az oda sok, nálunk nyilvánvaló, hogy azt nem jó helyre fordítják. Inkább csinálj cipősdobozt a rászorulóknak.
2018. dec. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Próbálom értelmezni, szóval babakötvényt akartok neki kötni, rátenni pénzt, meg ruhát veszel meg adsz egy tízezrest?
2018. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanezt akartam írni, mint az első.


Ha anyagilag nem megterhelő, nyugodtan vegyél neki azt, biztosan jól jön majd neki egy kis kezdő tőke, ha felnő. Én még a gépkocsinyeremény-betéten gondolkoznék el, 18 év alatt talán nyerne egyet legalább :)

A perselybe rakott pénzt én is soknak tartom.

2018. dec. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, a templomba, vagy ezt hogy szokás, a papnak?


Ugye a keresztelő ingynes, elvileg. Úgy emlékszem a konfirmációkor is egy nagyobb összeget dobtak bele. De hallottam azt is, hogy elkérte (?) a pap az összeget...


A többi keresztszülővel együtt fizetném, ha betartják az ígéretüket és ezt a vacsorán közölni.

2018. dec. 3. 14:21
 5/18 A kérdező kommentje:
Gépkocsinyeremény-betét is jó, de azt 18 év alatt nem használhatná, de végülis.
2018. dec. 3. 14:27
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Mi babakötvényt adtunk ajándékba mellé, a ruhát és egy játszószőnyeget. A papnak semmit sem, a perselybe 2000 ftot. Mi voltunk az egyedüli keresztszülők, de ha többen lesztek akkor túlzásnak tartanám.
2018. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Most lettem egy honapja keresztanya,a saját peldamat tudom leírni.A templomban lehet adakozni ha vége a keresztelonek,de egy 10 es oda sok,szerintem. (De lehet en értettem félre.)Mi egy gyönyörű arany karkotot vettünk ajandekul.Nehéz volt hogy mit vegyünk mert kisfiurol van szo,így emellett maradtunk,egy orok emlek,bele gravirozva a neve,szuletesi datuma.Pénzt szerettünk volna adni de azt meg nem fogadták volna el úgysem.
2018. dec. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Oké, akkor kevesebbet adok, de úgy emlékszem az öcsém konfirmációján anyámék egy 10-est dobtak be a perselybe... A 2.000 forint jó is lenne,talán.
2018. dec. 3. 14:42
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Próbálom értelmezi ezt a katyvaszt, amit ide hordtál. Magyarul a gyerek a ruhát és a babakötvényt kapná? Honnan tudjuk, hogy túlzás-e, ha nem írod mennyibe kerül a ruha és mennyiért veszel kötvényt?
2018. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
A babakötvényhez szükséged lesz egy szülőre, így ezt nem tudod titokban tartani. Nálunk a nagymama adta ezt keresztelőre és mi örültünk, segítettem megnyitni (egy szülő/gondviselő aláírása kell a kötvény megnyitásához). Előrelátó eszhasznos ajándék szerintem.
2018. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!