Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatnám a vezetéknevem...

Megváltoztatnám a vezetéknevem, de félek a szüleimtől. Megérné?

Figyelt kérdés

Nincs alapvetően sem jó kapcsolatom a szüleimmel, de kifejezetten rossz sem. Tehát van egy látszólagos jó kapcsolat. Amúgy nem tamogatnak, sokszor félek tőlük. Apukám kiskoromban rendszeresen bántalmazott.

Apukám vezetéknevét kaptam, mint ahogy szokás. Az ő családja nagyon problémás, szóval nem csodálkozom, hogy ő is az.

Már nagykorú vagyok. Kb egy év múlva tudok elköltözni, biztonsággal, akkorra tudok összeszedni kauciót és egy kis tartalékot.

Viszont félek, ha megváltoztaznám a vezeték nevem, akkor még rosszabb lenne a kapcsolatom a családommal. Vagyis nem is tudom, hogy mitől félek, hogy kevésbé fogom őket érdekelni vagy hogy bántanának érte.

Úgy érzem, hogy másik vezetéknév segítene abban, hogy el tudjak indulni "tiszta lappal" az életben. Nyilván nem ettől függ, de segíthetne.

(Decembertől lesz annyi pénzem, hogy járjak pszichológushoz, mielőtt valaki ezt javasolná.)


2020. szept. 13. 17:52
A kérdező szavazást indított:
Változtasd meg, ne érdekeljenek mások, a családod sem.
Ne változtasd meg, légy tisztelettel a családodra.
82 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el, alapozd meg az életed, csökkentsd a szr kontaktokat, és utána változtasd meg! Én megértelek, nem is gondoltam volna, mennyit számít, de számít. Nekem esküvő után változott a vezetéknevem és annyival jobban éreztem magam, hogy elmondani se tudom! Nem gondoltam volna, de tényleg sokat számít. Adj időt magadnak, ne kapkodd el, de a rossz kapcsolatokat nem kell megtartani csak azért, mert társadalmi elvárás! Az igazi változást nem a névváltozás, hanem a határhúzás jelenti. Nem kötelező tartani a kapcsolatot olyan emberekkel, akik nem tesznek neked jót.
2020. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem változtasd meg nyugodtan. Sok sikert kívánok neked az életben, légy kitartó.
2020. szept. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Ne tiszteletből ne változtasd meg, hanem a konfliktus elkerülése miatt. Néha önzőnek és érdekembernek kell lenni az életben. A te érdeked pedig most az, hogy még ezt az egy évet minél nyugodtabb hangulatban tudd lehúzni a szüleiddel.
2020. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elköltöztél és nem függsz tőlük, akkor változtasd meg. Ha megházasodsz, akkor is fel tudod úgy venni majd a neved, hogy a párod nevét veszed fel, ha férfi vagy, ha nő, mindegy.
2020. szept. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Várd meg, amíg teljesen stabilan állsz a lábadon és utána hajrá! Az egyik unokatesóm is megváltoztatta a nevét. Nekem is megfordult a fejemben, hasonló a szitu.
2020. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira tipikus a neved?

Netán csak egyszerűen NEM AKAROD apád nevét viselni?

Ha mégis akarod, akkor ennek nincs akadálya. Menj el egy anyakönyvvezetőhöz és beszéld meg a teendőket.

2020. szept. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Az én apám alkoholista, gyerekkoromban vert engem és a tesóm is, sőt pár hónapja megpróbált részegen arcon ütni (24 vagyok, a párom ugrott elém..). Nagyon régóta gondolkodom rajta, mert utáltam a vezetéknevem mindig is, meg azt a családot is akitől származik (az egész ág problémás), de valahogy nem tudom rávenni magam, mert szerintem az annyira megbántana, összetörne egy felnőtt férfit amit még talán neki se kívánnék. Meg utána már soha nem rendeződne minimálisan se a kapcsolatunk, így is kellemetlen ha véletlenül összefutunk hát még akkor... + Utána magyarázkodhatnék mindenkinek hogy miért változtattam meg amit nem szeretnék annyira. Majd ha férjhez megyek akkor felveszem párom nevét. Szerintem ha neked nincs nagy gondot vele vagy a vezetéknevével akkor gondold meg, hogy érdemes e tovább mélyíteni a szakadékot köztetek.
2020. szept. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mérgező emberekkel nem baj, sőt, ha tovább mélyül a szakadék... Tapasztalat, én iszonyatosan megbántam, amiért az életben olyan emberek után futottam, akik igen rossz állapotba löktek engem. Ha ez kell ahhoz, hogy jól legyél, akkor tedd meg, ne érdekeljen senki, idegeneknek meg pláne semmi elszámolással nem tartozol erről!
2020. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, apád egy elviselhetetlen barom. Ne apukázzál, az ilyet nem lehet apának hívni.
2021. dec. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!