Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Agresszív kapcsolatból,...

Agresszív kapcsolatból, 0forinttal, merre tudnék lépni?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom. Mióta a párom apukája meghalt, az alkohol lett a mindene. 5 éve megy ez. Késhez is nyúlt már, folytogatott. Verések minden hét végén vannak. Anyaotthonbam voltam, de fenyegetett, oda járt. Munkám van, el tudnék bárhol helyezkedni, de minden fizetésnél leveteti velem az egész összeget, és elveszi. A lányom már bele rokkan ebbe. A rendőrség elutasító. Próbáltam félre tenni, pénzt hagyni a bankkártyámon,kölcsön kért pénzből, azt nem látja mennyi van rajta. De hónaprol hónapra hozzá kell nyúlnom, mert különben nem ennénk. Akik hasonló helyzetben voltak, hogy léptek?

2020. szept. 14. 21:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb mozgósíts barátnőt, bárkit, hogy elvigyen benneteket valahova, persze, a férjed tudtán kívül.
2020. szept. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

Aki még nem volt anyaotthonban, az talán nem tudja, hogy ott 1 évig lehet lenni. Az egy év alatt kell biztosítani hogy merre tovább. Sajnos az, hogy valaki legalább albérletet tudjon kivennni kaukcióval együtt egyedül állóként szinte lehetetlen. Így marad a döntés, vagy ott hagyja a gyereket a gyámügynek, vagy visszamegy oda, ahonnan jött. Voltam bennt, és az esetek 90 %-ka így végződött. Tehát el tudom képzelni, hogy a kérdező nem örömében ment vissza.

Sajnos mást nem tudok javasolni, csak hogy minél messzebbre menj ettől az állattól. Persze nem lesz könnyű egy idegen városban, faluban egyedül munka nélkül, de talán hamar találsz valamit, amiből legalább neked és a kislányomnak tudod fedezni a kiadásokat. Első dolgod az legyen, hogy elindítod a gyermek elhelyezési pert bizonyonyítékokkal és tanúkkal. A rokonok barátok pedig ilyen helyzetben nem szeretnek segíteni, mert ők is féltik magukat. Ha csak egy kiadó szobát találnál kezdetnek, az is jó lenne, amíg nem szeded össze magad.

2020. szept. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Bántalmazott nők számára vannak védett házak, e lehetőségnek érdemes utánanézni:

[link]

[link]

2020. szept. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
14%
Ajánlom a Most már elég! c. filnet.
2020. szept. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindig elszomorít amikor ilyet hallok. Nem ismerem a jogszabályokat és nem tudom azt sem, hogy mi ilyenkor a teendő, de ha a sztori igaz, akkor durva az, hogy egy nő így meg van félemlítve, nem is értem hogy képes erre valaki,ilyet tegyen azzal akit valaha szeretett.
2020. szept. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagyott nyugodni a kérdésed, lehet nem jó irányból szerettem volna segíteni. Újból neki futnék. Az is előfordulhat hogy már Te is elhitted nem létezhetsz a párodon kívül. Ez nem így van! Valami oknál fogva félsz, ezt le kell küzdened ahhoz hogy tovább tudj lépni.

Minél több embernek mondd el, hidd el fognak segíteni. Mondd el az orvosodnak, az önkormányzatnál, a gyermeked iskolájában keresd meg a helyi családsegítő központot. Minél több emberhez, szervezethez fordulsz annál több pozitív megerősítést fogsz kapni hogy lépned kell. Nem kell szégyellned ami történt az első lépések a legnehezebbek. Az anyaotthont megfelelőnek tartanám még ha ideiglenes is. Nem ártana ha eltudnál járni egy pszichológushoz a gyermekeddel együtt hogy feldolgozzátok a benneteket ért sérelmeket. Mindenképpen ki kell lépned ebből a kapcsolatból, muszáj lesz megerősítened önmagadat.

Szeretném hinni hogy értékes vagy és megteszed a szükséges lépéseket.

2020. szept. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
18%
", nem is értem hogy képes erre valaki,ilyet tegyen azzal akit valaha szeretett." ez olyan mint egy szokas. Nem tud az ember 24 oran at mindig úrrá lenni rajta. Leszokni akaro dohanyos is ragyujt a nehezebb pillanataiban es sikeresen leszokott is visszaszokhat az elete nehez pillanataiban. Konnyen eltudom kepzelni hogy a kerdezo parja napi akar 23 oran at normalis sit akar teljes napikra is. De kozben ujra meg ujra visszaesik egy egy alkalomra. Nem tudom ra is ervenyes de van pasi aki a veres utan meg sutemenyt is vesz neki.
2020. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezdtem munkát keresni több olyan helyet is találtam ami lakhatást biztosított mert x ideig messzi városban kell betanulni/dolgozni. Igaz, sajnos az ilyenek mind gyári munkák voltak, de kiszabadulni jó kezdet lehet ha gyerekkel is lehet menni.
2020. szept. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
95%

1. NANE

2. Munkáltatóval beszélni, hogy ne utalja a fizetést, hanem adja kézbe ha megoldható és bent tárolni a munkahelyen a szekrényben.

3. Szülők, rokonok, barátok?

4. A gyerek érdekében (is) lépni kellene, mielőtt a gyámügy kiemeli a családból.

5. Olyan nincs, hogy a rendőrség elutasító. Maximum akkor nem tudnak veled mit tenni, ha folyamatosan visszamész apukához elveretni magad.

6. Látlelet, feljelentés, távoltartási végzés, plusz a gyereknek sem kellene, hogy a közelébe menjen.

2020. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan munkahelyek, amik szállást is biztosítanak. Akár operátori is. Ha ott fenyeget, akkor rendőrség és bizonyíték. Mondjuk azt nem értem, látleletet miért nm veszel. Az bizonyíték lenne.
2020. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!