Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki 30 éves kora előtt vesztet...

Aki 30 éves kora előtt vesztette el a szüleit vagy egyiküket, hogyan élte túl?

Figyelt kérdés

Mindig fáj az elvesztésük de 30 évesen legalább elmondhatja a legtöbb ember, hogy az édesanyja/édesapja látta a legtöbb dolgot amit elért az életben, amin keresztülment. Például diplomaosztó, első munkahely, házasság vagy valami hasonló. 30-on felül meg nyilván annál inkább.

Azt is gondolom, hogy minél jobban öregszenek a szülők és mi is, annál jobban fel vagyunk rá készülve.


Aki 30 éves kora előtt veszíti el egyikőjüket vagy mindkettőt, annak ez nincs meg. Az alapvető fájdalom mellett még az is ott van, hogy nem láthatta a diplomaosztót vagy az esküvőt vagy az unokát vagy nem láthatta, ahogy a gyereke munkahelyet talál...


Ha nem olyan idősek a szülők, nem 80 évesek, akkor az is fáj még pluszban, hogy még élhetett volna. Egy 80-90 évesnél azért már jobban fel lehet erre készülni de szerintem nem mindegy hány éves a szülő.



Aki 30 éves sem volt a szülei ( vagy egyikőjük) halálakor, hogyan dolgozta fel?


Amúgy ismertek olyat aki öngyilkos lett utána mert annyira nem bírta magát túl tenni rajta, hogy fiatalon vesztette el? Meg annyira szürke volt az élet nélküle? Olyan magányos?



2020. szept. 21. 16:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
12 voltam amikor apukám meghalt, 17 mikor anyukám. Van egy 10 évvel fiatalabb öcsém. Nagymamám nevelt tovább minket. Nem volt egyszerű de változtatni sajnos nem tudtunk a helyzeten
2020. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

8 - as: a munka plusz az iskola szinte az összes szabadidőmet elveszi, amit nem bánok, mert legalább elterelődnek valamennyire a gondolataim.

Az az igazság, hogy mindenki lelkének más és más a teherbírása. Valaki azt is évtizedekkel túléli, ha egy tragédiában odavész az egész családja. Míg más azzal is öngyilkosságba menekül, ha nem veszik fel álmai egyetemére többedjére sem(nem rég olvastam ezt a szomorú történetet).

Ha az ember életében tragédia történik - például szülő elvesztése - mindössze két lehetőség létezik: az ember vagy túllép rajta, és leéli az életét - akár boldogságban, vagy nem tudja feldolgozni, és előbb - utóbb belehal a bánatba.

Úgy gondolom, nem szabad senkit elítélni, akárhogy is dönt! Vannak az embernek barátai, rokonai, akik valamelyest próbálnak ilyenkor segíteni. De a keletkezett űrt ők sem tudják eltüntetni! Az embernek saját magának kell megbirkóznia a gyásszal.

2020. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Apukám akkor halt meg amikor 3 éves voltam. Rá nem emlékszem. 2 emlékfoszlányom van összesen.

A napokban lesz 25éve hogy meghalt, és hiába nem ismerem ugymond, mégis egy hiányérzet van bennem a mai napig miatta.


Anyukám 1 éve halt meg. (27voltam). Az ő hiánya számomra abban mutatkozik meg, nem tudok kitől tanácsot kérni. Sokszor vagyok úgy, hogy felhívnám, hogy pl mit csináljak a gyerekemmel, mert beteg, vagy hogy főzzem meg olyanra a kaját, ahogy ő szokta..

Annyira nem volt szoros a kapcsolatunk, évekig nem is beszéltünk egy időben.

2020. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%

22 voltam, amikor meghalt édesapám. Váratlanul, el sem tudtam búcsúzni tőle, egyszercsak már nem vette fel soha többé a telefont. Én nagyon apás gyerek voltam, nagyon sok időt töltöttünk együtt, nagyon sokat beszélgettünk. Amikor nagyobb lettem (10+), akkor beszélgettünk a halálról. Mesélt, mintha egy könyvet olvasna, hogy a mennyben mindenki ott van, akit szeretünk, és ha már nagy leszek, és ők nem lesznek itt velem fizikailag, akkor nézzek fel az égre, mert ők fentről vigyázni fognak rám és mindig itt lesznek velem. Nos, ő eléggé vallásos ember volt, és bár én sosem hittem abban, hogy meghalunk és a mennybe megyünk, mégis ez volt az egyetlen szál, amibe kapaszkodni tudtam, és tudok most is. Nehéz élete volt sok fájdalommal, és igyekszem arra gondolni, hogy mennyi szépet kaptam tőle, amíg az életem része volt. Természetesen nagyon hiányzik, nagyon sokszor eszembe jut egyes élethelyzetekben, hogy mit tanácsolna nekem, és miközben elgyengülnék, felnézek az égre és hallom a fülemben csengeni a hangját, hogy majd fentről figyel.


Az borzasztó érzés, hogy nem fogja már látni a sikereimet, bukásaimat, sem a gyerekemet, sem az esküvőmet. De azzal a gondolattal élem túl, hogy hátha van valami az élet után, ahol majd azt mondja hogy látta, és büszke volt.

(Akár van, akár nincs.)

2020. szept. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Laylah ***** válasza:
22 voltam, mikor anyám meghalt. Én meg fellélegeztem, hogy végre nyugtom lesz tőle. 30 vagyok, és cseppet sem hiányzott azóta sem.
2020. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
"Anyam nem oszt nem szoroz...de reszben ot is hibaztatom a rossz gyerekkoromert, hisz o ment ferjul egy idiotahoz.", mármint feleségül, mert anyád csak feleségül mehet valakihez, nem férjül. :D
2020. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ebből kiindulva örököltél az "idiota" génjeiből :D
2020. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!