Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okozhat-e bármilyen identitásb...

Okozhat-e bármilyen identitásbeli sérülést a gyermeknek a névváltoztatás?

Figyelt kérdés
Pár hónapos korban történő átkeresztelés esetén!

2020. szept. 25. 11:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom, hogy keresztnévről, vagy vezetéknévről van-e szó. Viszont saját magamból kiindulva, igen, okozhat. Az én nevem egy virágnév, amit utálok és mindig is utáltam. Folyton azzal párosították, hogy légy szerény, mint a neved jelentése, ebben nőttem fel. Soha nem mertem kiállni semmiért és 0 önbizalmam lett.

Hatalmas melóval sikerült szert tennem egy kis talpraesettségre, határozottságra és meggyőződésem, hogy a nevem nem volt véletlen, nagyon is meghatározta az identitásomat.

Vannak emberek, akikre nagyon illik a nevük, nem véletlenül és vannak, akiket bekorlátoz. Pl. egy B.zi vezetéknevű ember nem hinném, hogy büszkén mutatkozik be bárhol is. És ez igenis kihat a személyiségére.

2020. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, nem ez volt a kérdés. Esetedben sem a név okozta a problémát, hanem a környezeted hülye hozzáállása.
2020. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, arra gondolsz, hogy a szülő rádöbben, hogy másik név tetszik neki, ezért a választott, anyakönyvezett név helyett másikat akar a gyerekének?

Volt rá 9 hónapja, én ellenezném!

A gyerek (és a neve) NEM játékszer, ne játsszunk "add vissza a babaruhát" játékot!

2020. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%
Pedig az Ibolyával semmi baj nincs.
2020. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha keresztnév változtatásról van szó, azt én se hagynám. Mi van ha anyuéknak két hónap múlva megint másik név tetszik, majd még két hónap múlva egy újabb?
2020. szept. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!