Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet teljesen új nevet...

Lehet teljesen új nevet változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem tudom,hogy zajlik ez de megkérdezném. Lehet e teljesen új nevet választani magamnak? Vezeték és keresztnévvel eggyütt is? Én választhatom ki a megfelelő vezeték és keresztnevet, nem muszáj a családi alap? Milyen indokkal lehet nevet változtatni? Igaából új életet akarok kezdeni, új városban, faluban mindegy csak távola a mostanitól. Egyedül fogok élni, új kinéetem is lenne (haj, öltözködés), és nem szeretnék ragaszkodni a nevemhez, mert semmi jó nem származott belőle soha. A kiválasztott keresztnevem meg van, csak vezetékkel vagyok gondban, bármilyen lehhet, vagy ilyen rokkoni alapúnak kell lennie? Pénz , utánajárás nem számítana.



2020. aug. 14. 19:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, lehet.


Olyan 10 ezer körüli lehet az ára, ha jól emlékszem.


És akkor természetesen az összes okiratodat újra elkell készíttetned

2020. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
2020. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet kérelmezni, viszont nagyon alaposan meg kell indokolni mind a kereszt, mind a vezetéknév változtatás okát.

Ha olyan nevet akarsz felvenni, amely megtalálható a felmenő rokonaid között, pl nagyszülőké, akkor azt hiszem tőlük beleegyezés is kell ehhez.


A másik info, hogy illetékköteles, ha jól tudom 10 ezer ft.

2020. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm! remélem a név nincs a rokonaim között, szerintem ttuti nincs, direkt olyat választottam. irataimat nyilván újra lesznek csinálva. nem lenne gond. csak már ki akarok szabadulni ebből a névből mert gyerekkorom óta kísért. Az egyetlen pozitiv az hogy hamar megjegyezték...
2020. aug. 14. 19:59
 5/37 anonim ***** válasza:
14%
Isten elől elbújni nem lehet.
2020. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
istenben nem hiszek..az ember szabad akaratú. azt teszek amit akarok.és nem csak a gyerekkor miatt hanem egyéb ok miatt is kéne a név, amit itt nem szeretnék megosztani
2020. aug. 14. 20:01
 7/37 anonim válasza:
31%
azért azt tudd,hogy egy névaltoztatás esetén a mostani neved a személyi igazolványban a születési névnél változatlanul feltételesre kerül
2020. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
7-es kifejtenéd kérlek?nem igazán értem.
2020. aug. 14. 20:05
 9/37 anonim ***** válasza:
71%
7-nek igaza van: fontos okmányoknál iratoknál be kell írni, az eredeti nevet. Nem lehet csak úgy kilépni és visszalépni a világba, kóvályogni mint gólyahír a levegőben.
2020. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
oh értem, aznem gond. köszönöm a tájékoztatást.
2020. aug. 14. 20:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!