Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás előtt állok,...

Névváltoztatás előtt állok, már folyamatban van. Ha 5 éven belül férjhez megyek, változhat újra a nevem?

Figyelt kérdés

Ugyanis 5 éven belül egyszer lehet nevet változtatni, de mi van abban az esetben, ha hamarabb férjhez megyek?

Egyszerűen sehol nem találok erről semmit.

Köszönöm előre is ha valaki tud válaszolni.


2020. márc. 5. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem volt gond.

A férjezett név, nem olyan névváltoztatás. Ott felveszed a férjed nevét, de a születési neved marad.

2020. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2020. márc. 5. 17:31
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, de tudod mit, gyere hozzám feleségül és akkor kiderítjük. ;-)
2020. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A házassággal kapcsolatos névváltoztatás nem számít bele. Akkor nem a születési neved változik.
2020. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akár 5x is férjhez mehetsz és felveheted a férjed nevét.
2020. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen, minden további nélkül felveheted a férjed nevét. Az 5 éves "moratórium szabály" arra vonatkozik, ha egyéb okból akarsz nevet változtatni.
2020. márc. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak nekem most egyéb okból változik a vezetékneve, férjhez meg 2 év múlva megyek kb.
2020. márc. 6. 11:00
 9/11 A kérdező kommentje:

Tehát: Jelenleg Kiss Piroska vagyok, heteken belül pedig Nagy Piroska leszek. Ezt ugye 5 évig nem változtatható meg. De ha 2 év múlva férjhez megyek, fel vehetem vajon a férjem nevét? Azaz utána Tóth-Nagy Piroska lehet a nevem?

Egyszerűen erről semmit nem találtam.

2020. márc. 6. 11:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még egyszer:

Amire készülsz, az a születési név megváltoztatása.

Ha férjhez mész, az házassági névváltoztatás.

A kettő jogilag teljesen más, akár félévente is lehet új férjed és más neved.

A születésinél viszont elvárják, hogy előre tudd, mit akarsz, ne variáld összevissza.

2020. márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!