Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztél el a...

Hány évesen költöztél el a szüleidtől és mi volt a költözés oka? Hova mentél? Kivel?

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
29 voltam, albérletbe. Mentem volna már néhány évvel korábban is, csak anyám lelépett a szeretőjével, és nem akartam apukámat egyedül hagyni, nehogy beforduljon. Aztán talált magának új nőt, és mikor ő hozzánk költözött, akkoriban ismertem meg az (azóta) férjemet, úgyhogy néhány hónappal később elköltöztem abba a városba, ahol ő élt.
2020. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

#7es: mintha magamat olvastam volna, annyi, h nekem anyámnak volt fontosabb egy fasz, mint a gyereke.

18. szulinapomon dobott ki, azóta nincs kapcsolat köztünk.

Most 26 vagyok, már behoztam én is a lemaradást, de megoregedtem benne (és most ez bánt mindennap).

2020. szept. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%
23 évesen, mert lediplomáztam és elkezdtem dolgozni egy másik városban, és összeköltöztem az akkori partneremmel.
2020. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%
Először 19 évesen, egyetemre mentem. Lakótársakkal költöztem össze albérletbe. Nagyrészt fenntartottam magam, de a szüleim is támogattak. Később, szakítás után hazaköltöztem megint(28 évesen), akkor 2 évet laktam a szülőkkel, utána vettem lakást, oda költöztem, egyedül. Különösebb oka nem volt, jól megvoltunk, jó a viszonyunk, de már ideje volt megint a saját lábamra állni.
2020. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

26 evesen koltoztem el mert menyasszonyom volt es ossze akartunk koltozni.

Kulfoldre koltoztem a menyasszonyomhoz, osszehazasodtunk es eleinte a szuleinel laktunk de egy even belul alberletbe mentunk.

2020. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
24évesen, nagyon összevesztem nevelőapámmal. Az akkor még csak 2hónapja párommal. Ma már férjem, 4éve boldogan :)
2020. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen a páromhoz. Nem jöttünk ki jól a szüleimmel.
2020. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
55%

Mi eleve egy többgenerációs lakhatásra voltunk berendezkedve.

1989-es rendszerváltás után jól menő saját családi cég, ahol apámmal és a testvéremmel üzlettársak is lettünk. A cég is közös volt, meg a kis "birtok" ami állt egy dupla telekből, egy szimpla és egy kétlakásos házból, azaz 3 lakrészből. Amikor ezt birtokba vettük, voltam 23 éves (F). Itt még sok közös felület is volt, pl mosáshoz mosókonyha, mósógép stb, de annyira hálás vagyok, hogy nem voltunk az a typic retardált család, akik állandóan fasssságokon civakodnak, hogy az egyik miért akar piros kádkilépőt, a másik meg miért fingik főttojásszagút az előszobába, a harmadik, meg miér a jobb lábával lépi át a küszöböt, amikor elmegy itthonról. Stb stb. Szóval a hülyeségfaktort kihagytuk. Mindenki ismerte és alkalmazta az "élni és élni hagyni" alapelvet.

Aztán hozzámköltözősen lett egy kapcsolatom. 28 voltam, amikor hozzám költözött a párom. 31 voltam, mire minden átalakítást megtettünk, hogy ne csak többgenerációs, hanem többlakásos legyen, azaz teljesen, mint egy társasházban. 34 évesen azonban tudtam venni egy önálló házat kb 2 kilométerre a nagy családitól és odaköltöztünk. No itt teljesen önállóak voltunk, tehát nem volt még a kert sem közös, meg közös lépcsőház sem volt. Aztán egy darabig ez egészen jól ment, míg 38-39 éves korom körül sajnos borult minden, így a kis különházból kénytelenek voltunk visszajönni a nagy közösbe, a saját lakrészbe. Aztán 41 voltam, amikor a párom elhagyott. Utána egyedül maradtam a lakrészemben. Ekkor már, édesanyám korábbi halála miatt úgy éltünk, hogy apám egyedül a földszinti lakásban. Tesómék a külön kisházban, ami a telken belül van. Én meg a nagynak az emeletén. Aztán tesómék elköltöztek (úgy mint én korábban) és így maradtunk a 3 lakrészre ketten apámmal. Apám elhunyt egy hónapja, most egyedül élek egy 6 szoba+étkezős, 2 konyhás, 2 fürdőszobás 200négyzetméteres házban (ez az ami 2 lakrészre lett osztva) a kisebbik ház meg ki van adva.

48 vagyok, 48 évesen lettem olyan szinten autonóm, hogy teljesen egyedül lakom a nagy házat. (Most megy a matek, hogy kell-e ez nekem...)

2020. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!