Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttként hazaköltözni?

Felnőttként hazaköltözni?

Figyelt kérdés

Akiknek az utóbbi időben (akár vírus miatt,akár más okból kifolyólag) haza kellett költözni, hogyan élitek ezt meg?


Mennyire nehéz, vagy éppen jó, hogy megint otthon vagytok?

Könnyű felvenni az otthoni ritmust?



2020. aug. 12. 08:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%
Eszedbe ne jusson.Már ha jót akarsz magadnak.
2020. aug. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a fiam költözött haza pár hónapja, átmenetileg.

Mi egyszerüen megoldottuk, neki külön területe van, ott azt csinál, amit akar, nem szólunk bele.

Viszont ö sem ül a nyakunkon, a saját részében dolgozik, bevásárol, föz magának, kimossa a ruháit, stb - azaz teljesen önálló háztartást vezet.

PErsze ehhez kell az is, hogy mindkét fél - szülök meg a gyerek - betartsák, hogy nem egy gyerek lakik náluk, hanem egy felnött ember, aki lakótárs, nem pedig egy önállótlan kisgyerek.

2020. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem szégyen,ha erre is gondolsz.
2020. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
A hangsúly a mindkét félen van-tehát a"gyerek" se tartassa el magát, meg szolgáltassa ki magát, ha elvárja hogy a szülő tiszteletben tartsa.
2020. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Most itt olyan szituaciora is gondoltam, hogy amiatt kellett hazakoltoznie, mert a munkája is odalett. Teljesen nullánál van.

Azért is írtam bele, hogy így a vírus miatt. Gondolom, nem egy két olyan ember van most, akik ilyesmi helyzetbe kerültek, legyen az fiatal vagy akár “idősebb”x

2020. aug. 12. 08:49
 6/24 anonim ***** válasza:
10%

Mit értesz haza költözésen?

Vissza Magyarországra? Oda, ahol a rákos beteg vérvétele 8 hónapos várólistán van?


Vagy a szüleidhez?


Az elhagyott asszonyhoz?


Honnan akarsz és milyen "haza" költözni?

2020. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%
Itt inkább az a kérdés, hogy a szülő hogy viseli egy felnőttet a nyakán , akit el kel tartani.
2020. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, külön lakott már, (egyedül) albérletben. Volt munkája, “eltartotta” saját magát. És szülőkhöz kellett haza költöznie.

Mielőtt haza ment, a maradék pénzéből próbált talpon maradni az albérletben, de miután felélte, és még nem talált munkát, így ez az opció jöhetett csak szóba.

2020. aug. 12. 08:54
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Családfüggő. Az én szüleim szó nélkül eltartanának (akár gyerekkel együtt is, ha lenne), ha azt látnák, hogy aktívan keresek munkát és nem utasítok el semmit csak azért, mert méltóságon aluli nekem a vécépucolás. Még a pszichológust is fizetnék, ha depressziós lennék a helyzet miatt.

Természetesen ilyen esetben maximálisan kivenném a részem a házimunkából, ha már pénzzel nem tudok a lakhatásomhoz hozzájárulni. Nem ideális az ilyen helyzet, de nyilván nem néznék tétlenül, ahogy én utcára, a gyerek meg nevelőotthonba kerül, miközben tudnának segíteni.

2020. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%
Ez egy átmeneti állapot. A vírus miatt nagyon sokan elvesztették a munkahelyüket. Szülőként azt gondolom, hogy természetesen szívesen segítem addig a gyerekemet, amíg nem tud talpra állni újra. A rezsimet ígyis-úgyis fizetnem kellene, az adott helyzetre való tekintettel pedig nem kérnék tőle lakbért. Viszont elvárnám, hogy ragadja meg a lehetőségeket, álljon munkába, még ha csak alkalmi munka is, és spóroljon a következő elköltözéshez. Életem végéig nem tartanám el. A házkörüli munkákban pedig segítenie kellene amíg otthon lakik. Szerintem az én feltételeimmel adnék neki fél évet.
2020. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!