Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, amikor a...

Mit gondoltok arról, amikor a nő akarja viselni a kalapot a családban?

Figyelt kérdés
A nők illetve a férfiak véleményére is kíváncsi vagyok. Elmesélem röviden a lényeget. A szüleimről van szó apukám nehéz fizikai munkát végez, de nagyon jó pénzt keres(a minimálbér többszörösét), anyukám pár évvel ezelőtt diplomázott le, ami egyébként apukám és az akkori főnöke nélkül nem jött volna össze neki. Ha valakit érdekel nem egy túl nagy szakot végzett el, így egy másikat is elkezdett, az egy kicsivel komolyabb szak. Miután lediplomázott bekerült egy nem rossz helyre a fizetése nem egy eget rengető (a minimálbér kétszerese), de kapott egy céges telefont, laptopot, autót, és van egyéb juttatás is. Egyébként a céges autó nem saját használatra van. A lényeg, hogy apukám, így is kétszer annyit keres, mint anyukám mindent egybevetve, de mióta lediplomázott úgy viselkedik, mintha valami főnök lenne. Úgy lenézi az embereket, akinek nincs diplomája, mintha semmit sem érnének ezek az emberek. Mind emellett a munkahelyén vannak akik, a családi kedvezmény miatt, vagy tanári végzettségük van, vagy csak szimplán régebb óta dolgoznak ott, rájuk is féltékeny, hogy ők miért keresnek többet, amikor nem is dolgoznak többet, és folyamatosan panaszkodik, hogy ő nem jó, de a kollegái igen. Ami pedig az otthont illeti eddig gyakorinak mondható volt a főzés, most pedig heti 2szer jó hogy ha főz, de ilyen esetben sem komoly ételre gondolni. Apukámat mindig piszkálja, hogy például a látja helyett azt mondja, hogy lássa és egyebek, miért gond ez? Itt is vannak, akik pedig a helyesírás javításra verik a farkukat, de mi értelme van neki? Emellett van, hogy apukám egy kicsit tovább ül a gép előtt, de már rögtön rosszul van, hogy de sokat gépezik, ő meg 5 percre sem tudja letenni a telefont és nem, nem 18 éves lányról beszélünk, hanem egy lassan ötvenhez közelítő nőröl. Azt mondja az egyik szavában apukámnak, hogy ne dolgozzon olyan sokat, mert ő is tudja pontosan, hogy mennyit dolgozik, de amikor apukám leül a tv elé vagy számítógépezik rögtön szól, hogy ne lazsáljon és ezt apukám mesélte el nekem, szóval nem csak én érzem, hanem ő is, hogy vannak bajok. A ruhákat és egyebeket, amelyet nem használ lehet, hogy csak 4szer volt rajta, de elajándekozza, a használt, de egyébként jó állapotú törülközőt amelyet, apukám a munkájából kifolyólag még használni tudna, szintén elajándékozza. Ő mindig vásárol és évvekkel ezelőtt is így volt már, hogy mindig vadonat új és drága ruhákban jart addig apukám, szinte rongynak nevezhető ruhákban. Az ő ruhájai, amelyek nagyon piszkosak kisincsenek mosva, de anyukám 2 óra, használat után a pólót már dobja is a mosó gépbe. Jellemző rá mindig az újra vágyás nem csak a ruhákban, de minden másban is, így amikor elmegy vasátolni mindig vesz valami haszna vehetetlen dolgot, például volt, hogy díszes karton dobozért adott több száz forintot vagy vett lamináló gépet, amit a két év alatt egyszer használtunk. Most pedig már, olyan röhelyes, hogy nem is takarít, és szerinte ez a takarító dolga volna. A beteges vásárlásai már arra is kiterjed, ami még teljesen használható állapotban van, mint pl a porszívó, mert látott egyet a munkahelyén és most már arra vágyik. Egyébként volt olyan is, hogy a csengőnk nem müködött és csak az elemet kellett benne kicserélni anyukám meg már azzal jött, hogy kell venni egy újat, azt hozzá kell tenni, hogy egy hétig nem volt kicserélve az elem. Végül pedig már azzal is baja van, amivel eddig nem volt. Apukám haza érve szereti hallgatni a muzsika tvt tudom, hogy némely zene szörnyű, de anyukámnak eddig nem volt baja most meg lekapcsolja, hogy ezt nem akarja, hallgatni, de azt viszont, hogy ő mindenféle idézetes képpel, meg mandalával és szívecskékkel tele aggatja a házat, azt el kell viselni. Köszönöm akinek volt türelme elolvasni.

2020. szept. 29. 10:57
1 2 3 4 5
 1/41 mantis religiosa ***** válasza:
78%
Sajnos az első házasságomban én is így jártam. Nem akarlak elkeseríteni, de válás lesz a vége. Ha bővebben érdekel, privátban leírom.
2020. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%

Nem ertem.. az apukad aki ketszer annyit keres mint az anyukad nemtud maganak venni uj ruhakat hanem az anyukadnak kellene neki venni?

Miert egyedul neki kellene foznie vagy takaritania ha ezt el lehetne osztani a csaladban mindenki kozott?

A szamlakba fizet o is? Az elelmiszerekbe fizet o is? Eddig fizetett, vagy csak apukad? Miert baj az ha a sajat megkeresett penzet magara kolti? Ha emiatt nem nelkuloztok akkor semmi gond ezzel.

Te dolgozol? Fozol? Takaritasz?

2020. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék, hogy anyukámnak mindig igaza van, még hogy ha egyértelmű akkor is igaza van a családban mindenkivel szemben, de szerintem még a munkahelyén is csak neki lehet igaza.
2020. szept. 29. 11:10
 4/41 anonim ***** válasza:
42%
Én nem tudnék ilyen nőt elviselni.
2020. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
81%
Ez egy szexista írás, már a főkérdésen is látszik. Anyád dolgozik, van saját jövedelme, ami lehet nem annyi mint az apádé, de akkor is. Meg lehet bárkinek fognia a fakanalat meg a seprűt a házban és nekiállhat főzni meg takarítani. Biztos van anyukádnak egy csomó hibája, meg biztos kicsit el van szállva a diploma meg a jó meló miatt, de nagyon süt az írásodból az egyoldalúság. Apád jól keres, miért nem vesz magának olyan ruhákat, amiket akar? Ha arra jönnék haza, hogy bömböl a muzsika tv, attól hétszentség, hogy én is kiszaladnék a világból basszus. A mandalái ha valakit zavarnak, meg lehet kérni, hogy vegye le. Most no offense, de apukád egy tipik kissé proli munkásembernek tűnik, anyád meg eléggé sznob lett, valami másra, szellemileg talán többre vágyik már. Nagy valószínűséggel ennek válás lesz a vége, nagyon különbözőek a világnézetek.
2020. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
2# Apukám fizeti az összes számlát beleértve az élelmiszereket is. Annyi ideje és energiája viszont nincsen, hogy napokat töltsön vásárlással. A takarítás terén én szoktam porszívózni és a saját szobámat kitakarítani, de tesóim egyáltalán nem segítenek vagy ha segítenek, akkor is jobban tennék, hogy ha nem csinálnák apukám, pedig értelemszerűen nem fog takarítani, mert mindig van, hogy valami elromlik azt javítja, és egyebek és ez nem is az ő feladata. A főzés szintén azt, gondolom a nő feladata, de persze havonta egyszer kétszer tesóim vagy apukám is szokott csinálni például palacsintát vagy egyszerűbb levest.
2020. szept. 29. 11:19
 7/41 anonim ***** válasza:
88%

Ez egyénfüggő. Van akit nem zavar,és van akit a hideg ráz a hasonló kaliberű nőtől.

Ismerek olyat ahol válás,de olyat is ahol 40 éve házasok és minden oké így a pasinak.

Ez egyedül apukádon múlik majd,mennyire tolerálja.

2020. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
5# Apukám nem egy gyári mumkás bérenc akinek az egyetlen kikapcsolódása a muzsika tv. Az meg, hogy egyoldalú lenne ez egyértelmű, mert nem apukámon van a hangsúly és nem is rajtam, de nekünk is vannak hibáink, sőt lehet több, mint anyukámnak, csak amíg én ezt be tudom vallani, addig ő azt, hiszi, hogy kis tulzással töléletes. Az meg hogy mulatós zenét szeret nem értem mi a baj vele és például nem szeretem, de abszolút elviselem, de nem szeret a rockot sem, de ha azt hallgatná akkor azt is elviselném, ja és egyébként én az elektonikus zenét szeretem szóval a mulatóstól messzebb nem is állhatnék és még sincs bajom vele.
2020. szept. 29. 11:30
 9/41 anonim ***** válasza:
86%

Én alapban nem értem, hogyha 25-30 év közeli a házasság, akkor miért most zavarja anyádat, hogy apád nincs vele egy kulturális szinten?

Vagy apád most lett hirtelen "tudhassa-láthassa" és Muzsika TV rajongó?

Anyád nyilván klimaxol, lehet, hogy már a szex sem érdekes, vagy nem úgy megy, amellett a fejébe szállt a dicsőség, így apád már érdektelen számára, ezért nagyítódnak fel a hibái.

Nem lehet tudni, hogy ennek mi lesz a kifutása, de elég érdekes adat, hogy sokan ennyi idő után válnak.

Te és a testvéreid ehhez csak statisztálhattok, sokat nem tehettek.

2020. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
82%

Próbálj meg írno központozva, mert ezt így lehetetlen elolvasni.


Mellesleg senki nem lesz attól főnök egy családban mert farka vagy p.ncija van. Miért is lenne?

Miért nyádnak egyedül kéne vezetni a háztartást?

2020. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!