Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elfogadni azt,...

Hogy lehet elfogadni azt, hogy egy rossz családba születtünk? En nem tudom.

Figyelt kérdés

Apai ágon rengeteg a mentális betegség, volt öngyilkosság is. Az “apám” egy tipikus életképtelen, szemelyisegzavaros beteg féreg, soha nem tudott elköltözni a szüleitől, egesz életében ordított vagy bőgött, mint egy kislány, az ilyeneknek meg kellene tiltani, hogy gyereke legyen. Nyilván nem is terveztek. A nagymamám nevelt fel, aki a frusztrációt rajtam vezette le, egy tökéletes zseni gyereket akart belőlem csinálni. Valószínűleg emiatt is, mar gyerekkorom óta kenyszerbeteg vagyok es szorongok. Az anyám traumatizalt, ezért képtelen érzelmeket kimutatni felém, az apja egy undorító alkoholista állat volt, olyan gyerekkoruk volt, ami miatt sírni tudnék... az anyám nem fogja fel a mentális betegsegeimet es sokkal fontosabb neki a barátja, mint en.

Ezen kívül rendkívül szerencsétlenül alakultak sorsok a családban, több nő is egyedül maradt, gyerek es férj nélkül, vagy egy agresszív állathoz mentek hozza. Az unokatestverem drogfuggo lett. En is total életképtelen vagyok, 4!!! féle mentális betegségem van. A szoc. Fóbiát leszámítva. Soha nem tudtam kapcsolatokat kialakítani, nem is találkoztam megfelelő emberekkel, sem barátaim, sem kapcsoltom nincsenek, párkapcsolatom nem is lehet, 26 vagyok es meg soha nem volt.

A legrosszabb, hogy egyke vagyok es senki nem érzi at ezt az élethelyzetet.

Ez jár a fejemben egesz nap, képtelen vagyok mar ezt elviselni.

Rengeteget bőgök, bántom magam. Az irigység is kínoz, látom, hogy mások milyen jo helyzetben vannak, normális családdal es megöl a féltékenység. Képtelen vagyok elviselni ezt az igazságtalanságot.


2020. szept. 15. 17:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
69%
Menj el egy pszichomókushoz.
2020. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
100%
Merre laksz? Nekem sincsenek barátaim és valamennyire át tudom érezni a helyzeted.
2020. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel, dolgozz, és próbáld meg függetleníteni magad tőlük, találkozz velük ritkábban, csak lehúznak.
2020. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 A kérdező kommentje:

A “pszichomókuson” mar túl vagyok, hallgatta a kínomat es nem mondott semmit... magánorvost nem engedhetek meg.

Vidéken vagyok sajnos, azt nyilván nem írom le, hogy pontosan hol.

2020. szept. 15. 17:48
 5/80 A kérdező kommentje:

Egyedül az anyámmal vagyok kapcsolatban, vele lakom. Van saját pénzem, nem tőle kérek, de azt nem tudom elképzelni, hogy egyedül lakjak nélküle. Érzelmileg csak tőle fuggok, egyébként nincs senkim. Az “apámat” mar évek óta nem láttam, de minden nap kínoz a gondolta es a sok rossz emlék.

Pontosan azért nem találkozom pl. a nagynenemmel sem, mert csak panaszkodik es lehúz a szerencsétlen életének a látványa.

2020. szept. 15. 17:55
 6/80 anonim ***** válasza:
85%
ki kell lépni a rossz kapcsolatból minél előbb. újra lábra kell állni.
2020. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim válasza:
40%
Sehogy. Én sem tudom elfogadni. 34 éve szenvedek. Anyám egy agresszív állat, rémálmaim vannak tőle. A bátyám régen évekig bántott. Szerinted engem megért bárki is? Rossz család, örök átok. Ezt nem lehet ésszel felfogni. Ez csak van. Máig szenvedek tőlük. Sosem kívántam ilyen életet magamnak. Mégis ez van. Minden reggel, ezzel ébredek, hogy milyen szánalmas, sz@r életem van. Semmi életkedvem nincs. Ez nem csak egy rossz nap, ez nem csak egy rossz év. Ez egy rossz élet. Nem lehet elfogadni. Nem kérdezi senki hogy elfogadom -e?! Senki nem kérdezte meg soha, hogy én mit szeretnék? Mert nem jutnak el addig a szintig, hogy megkérdeznék. Szegény vagyok, ezért senki nem vesz emberszámba. Már én sem veszem magam többnyire embernek. Csak egy senki vagyok ..
2020. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más választás, mint magad mögött hagyni a múltad és nem engedni, hogy az határozzon meg téged. Ameddig ezt engeded, addig mindig szenvedni fogsz.
2020. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
44%
Szervezd úgy az anyagi helyzetedet, hogy teljen 50-60 ezer forint/hó egy rendes pszichológusra. Nem mind olyan, hogy csak hümmög. Az ő feladatbeosztása alapján kell egy évnél hosszabb idő alatt kilábalnod a romboló múltból, és a saját lábadra állnod.
2020. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 A kérdező kommentje:

Utolsó, pontosan ez a baj, hogy látom az összefüggést a családban. Ennyi szerencsétlen esemény es ennyi rossz sors nem lehet véletlen.

Sajnos pontosan az határoz meg, hogy honnan jövünk. Mar eleve a születésem egy hiba.

2020. szept. 15. 18:17
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!