Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan család, ahol még...

Van olyan család, ahol még mindig úgy gondolkodnak, hogy a házasság nem egyéni érdek, hanem családi?

Figyelt kérdés
Hogy a fiatalembernek/fiatalasszonynak azt is figyelembe kell vennie, hogy a családnak is jó legyen, hogy kivel házasodik.
2020. szept. 30. 11:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Igen!

Megdöbbentő de pont a napokban hallottam egy ilyet.

Egyik barátnőm jelenlegi párja szülei ilyenek.

Szörnyű emberek.

Azért nem engedik,hogy megkérje a kezét a lánynak mert duci és nem jómódú családból származik.Komolyan mondom.


Most az olyan részletekbe nem akarok belemenni,hogy a srác miért hagyja mert az nem tartozik a kérdéshez de vannak ilyenek még mindig igen.

2020. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Igen! Meglepő, de a mostani huszonéveseknél is. Pl. orvoscsalád, a lány csak orvos vőlegényt választhat. És a lány is így gondolja! De van egy másik család is, csak ők jogász család. Senki sem megfelelő a fiúknak, senki sem elég jó hozzá :)
2020. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Van ismerősöm, akinek a szülei választották ki a férjét és neki semmi beleszólása nem lehetett.
2020. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nalunk az a feltetel hogy magyar legyen, a varosban lakjon, be legyen gyereke, es legyen diplomaja
2020. szept. 30. 12:48
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez annyira nem meglepő, kb 100 évvel ezelőttig teljesen érdekből házasodtak az emberek, és sokszor még utána is. A szerelem alapú házasság nem tudom mikor jött képbe, de relatíve új dolog.


Sokszor pedig ha nem is az önös érdek vezérli a szülőket, azért minden szülő inkább abban reménykedik, hogy a leendő férj/feleség valami jobb parti lesz, mert jót akarnak a gyereknek.

2020. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Utolso koszonom de veletlenul lepontoztalak.


Unokatesom baratnojet azert furtak ki mert nem akart falura koltozni es szulni 2-3 gyereket.

2020. szept. 30. 12:52
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Legjobb haverommal alapítottuk a kertészeti cégünket 25evesen, mára 10milliárd éves hozamot hoz a cég, de haverommal fasírtban vagyunk, 10 eve, 2 éve hirtelen felindulasból összehoztam a lanyomat az ő fiával, így sikerült ha nem is elfelejteni a régi sérelmeket, de legalább a céget megmenteni és családi ebedről családi vacsorara kerülünk ismét egyre jobb viszonyba egymással...

Amúgy eredeti sérelem, hogy az ő első felesége, most az én második feleségem., viszont mikor megkertem, még nem valtak el, de már rosszban voltak.

2020. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Legjobb haverod feleségét nyúltad le? Nem semmi. Én biztos nem akarnék rokonságba kerülni veled. Szerencséd volt hogy a fiatalok belementek ebbe...
2020. szept. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
a gyakori lényege az őszinte kérdés és válaszadás lenne, és majd csodálkozunk hogy tele van kamukérdésekkel
2020. szept. 30. 14:16
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
7-es, ebből filmet lehetne írni :)
2020. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!