Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire korrekt...

Bogus20 kérdése:

Szerintetek mennyire korrekt és mennyire szokás egy családi vállalkozás esetében többgyerekes családnál, hogy aki a testvérek közül egymaga átveszi a vállalkozást az ezzel lényegesen többet örököl, mint a többiek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 3. 13:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Aki átvesz és működtet egy vállalkozást még életben lévő szüleitől, az sem örököl semmit, mert ez nem örökség.
2020. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

He?

Vállalkozást átvenni nem örökség.

2020. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Egyesnél a pont. Örökség nincs az illető haláláig. Egyébként a vállalkozás nemcsak vagyon, de meló is.
2020. okt. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
17%

Egy jól mennő válalat átvéte szerintetek nem.örökség?

Megalapozza a jovőjet az egyiknek es a többi meg mennyen a saját utján ahogy boldogul,szerintetek ez nem plusz?szerintrm meg nagyonis.A másik hogy menyit dolgozik érte az illeto?!mert aki megkapja ő a nagy fönők es b.szik dolgozni..hisz vannak melosok..Sajat tapasztalatbol irtam le.Szerintem nem fer egyébkent

2020. okt. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ezt olyan helyzetekre értettem amikor a szülők még amíg élnek előre leosztják hogy ki mit fog kapni. Egy testvér megkapja a vállalkozáshoz tartozó összes ingatlant és egyéb eszközt, megvan a szaktudása, dolgozik is benne, a többi testvérnek is jut ez-az de jóval kevesebb értékben.
2020. okt. 3. 13:29
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom, a többi testvér nem is ért hozzá és/vagy nem is akarja csinálni.
2020. okt. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen esszerű ha mondjuk egy magánkórházat egy orvos visz majd tovább és nem egy építész...
2020. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Ha a szülők készítenek végrendeletet, és a szülők szerint az egyik gyerek többet kap mint a másik, az a szülök saját döntése. Ez nem korrektségről szól. Nyilván megvan az oka, miért nem egyenlő arányban akarják az örökséget elosztani a gyerekeik között. Ezt tudomásul kell venni.

Bár mondjuk ha ez igaz, akkor nem itt a gyakorin kell a kérdést feltenni, hanem a szülők elé kell állni, hogy magyarázzák el döntésük okát.

2020. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

Egy vállalkozás nem csak több 'örökség'. Az több munkát, több felelősséget is jelent. Mert nyilván azért adják neki, hogy működjön, ne vesszen kárba az addig belefektetett pénz, idő, munka.

Szomorú, ha ezt vki így 'kilóra' kiméri, hogy kinek, mi jut.

2020. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
én ezt a helyzetet mindkét oldalról megélem, párom és testvérem is "kedvezményezettek", kíváncsi vagyok, kinek mi a tapasztalata, véleménye ezzel kapcsolatban! Sőt, belegondolok, mint szülő is majd egyszer ez vár rám, hogy a gyerekeim között igazságot tegyek.
2020. okt. 3. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!