Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb, ha vállalkozása van az...

Jobb, ha vállalkozása van az embernek a gyerekei szempontjából?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a következő előnyökre:

- magával viheti a gyerekét, bevonhatja a munkájába, nem úgy mint egy alkalmazott aki napi 10 órában az irodában csücsül az excel fölött...

- később átadhatja neki a vállalkozást, de legalábbis nem szórólapozni fogja küldeni diákmunkára.. Más kérdés, mennyire egészséges együtt dolgozni úgy,hogy a szülő a főnök. És ha a gyereknek más az érdeklődése, mint a családi vállalkozás, akkor abból is feszültség lehet.


Szívesen venném olyanok hozzászólását, akiknek van saját vállalkozásuk, és több szabadidejük van mint alkalmazottként, és a gyerekük számára is előnyösebbnek gondolják, illetve esélyt látnak rá, hogy átadják majd nekik.


2014. jún. 18. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem feltétlenül. Nekem van vállalkozásom, de hiába vinném magammal a gyerekeket valószínűleg 5 perc múlva sikítanék hogy az összes drága hernyóselymemet végitapogatnák visítva, hogy "anya ez de szép!", merthát ugye kisgyerekek...


A férjem autókat szerel és épít át mellékesben (pl. régi klasszikusokat vagy amerikai sportautókat), szerintem ő sem venné túl jó néven ha a gyerekek beszabadulnának a garázsba, eltüntetnék a szerszámokat és ráülnének az emelőkre meg hasonlók...


Amíg kicsik a gyerekek, semmi értelme elvinni őket. A munkának sem tesz jót, a gyerekek pedig figyelmet igényelnek! Akkor már inkább bízom egy kedves dadusra, óvónőre vagy az egyik nagyszülőpárra, nagynénikre-nagybácsikra addig.


Az sem biztos, hogy később átadhatja a vállalkozást. Nem minden gyermeket érdekel a szülei foglalkozása! Nekem az édesanyám könyvelő. Ha kényszerítenek sem léptem volna a nyomdokaiba...


Annyiból jó maximum, hogy ha jól megy az üzlet, akkor nyilván jobb körülményeket és alapokat tudunk biztosítani a gyerekeknek. De szerintem a vállalkozás elsősorban hobbi/szenvedély ÉS kényelmi szempont - a magad főnöke vagy, te osztod be az idődet.

2014. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Vannak előnyei, pl. ha jól megy a vállalkozás, a gyereknek sosem kell attól tartania, hogy nem lesz állása. Ha esetleg más dolgok érdekelnék a gyereket, abból csak akkor adódhat konfliktus, ha a szülők nem elég intelligensek ahhoz, hogy ezt elfogadják. Hátránya viszont az, hogy egy saját vállalkozás mellett nem nagyon van olyan, hogy szabadság, a szülőknek állandóan dolgozni kell, hétvégén, ünnepnapokon is, bármikor bármi fontos közbejöhet, és egy esetleg a gyerek-szülő kapcsolat rovására mehet.
2014. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Sok mindentől függ. Igazából, ha azt akarod, hogy jól menjen, akkor rendesen bele kell raknod magad, az meg minden, csak nem családbarát. Nem lesz estéd, nem lesz hétvégéd, nem lesz szabadságod, stb.


Családtaggal sosem dolgoznék, szerintem nem tesz jót a kapcsolatoknak és/vagy a cégnek.

2014. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Én ebben a szituban vagyok, mint gyerek. Apunak van saját vállalkozása 7 éve. Ő a főnök, én könyvelek, pénzügyi, logisztikai ügyeket intézek, ha kell, titkárnő vagyok. :) Nekem nagyon jó, tökéletesen kijövünk egymással, azt a munkát csinálom, amit szeretek és a szakmám, bár nem túl gyakran, de tudom használni a németet és angolt is. Napi 6-8 órát dolgozok, de teljesen rugalmasan, ha valamelyik gyerek beteg, vagy épp szünet van, nem kell szabit kivennem, táppénzre mennem, hiszen természetes, hogy papának az unokái a legfontosabbak. :) Míg csak egy gyerekünk volt, 4 évvel ezelőttig, volt rendes, 8 órás munkahelyem is, és amellett csináltam ezt a vállalkozást, de már akkor is húzós volt, azóta pedig több a teendő itt is, és a gyerekek száma is emelkedett (2 van), így csak ezt csinálom. Azt nem tudom, hogy lehet-e folytatni a vállalkozást, ha apum már nem csinálja, én sajnos nem tudom átvenni az ő munkáját, de ha lesz, aki átveszi, akkor folytatjuk, ha nem, akkor dolgozok megint egy multinál. Azt is nagyon szerettem, bár tény, hogy kevésbé rugalmas. De ezen most még nem (vagyis ritkán) gondolkozok, remélem, minél tovább marad ez a felállás, legalább addig, míg kicsik a gyerekek.
2014. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
A gyerekkorom szüleim vállalkozásában töltöttem, dolgoztam, tanultam tőlük. A legfontosabb, amit ott megtanultam, az a munka és a pénz értéke, és hogy a büdös életben nem akarom azt csinálni, mit ők. Kettős tapasztalat. Azóta a világ másik végére menekültem, és eszem ágában nincs átvenni a vállalkozást. Amúgy így sem voltam többet velük, jó... egy levegőt szívtunk egy helyen, de ott és akkor ők dolgoztak, nem értek rám velem foglalkozni. Én meg koslattam utánuk, mint egy kiskutya. Az pedig, hogy a szülő a főnök... hát, minden, csak nem egészséges és hasznos.
2014. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szüleimnek családi gazdasága van, gyerekkoromban abban dolgoztam. Pénzt soha nem kaptam érte, de mivel érdekelt, és nagyon élveztem, örültem, hogy csinálhattam.

Ebben az írányban tanultam tovább, hogy majd később át tudjam venni.

Elvégeztem a sulit, mondtam az ötleteimet, semmit nem hallgattak meg, minden rossz volt, amin változtatni szerettem volna, mert ők évek óta úgy csinálták.

Pár év alatt feladtam, és indítottam egy saját vállalkozást, igaz, más területen. Jól megy, most már elhiszik a szülők, hogy értek hozzá.

Ha segítség kell, segítek, de már nem megyek oda az ötleteimmel.

2014. jún. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

A szüleimnek vállalkozása van,ami előtte a nagyszüleimé volt.

Sajnos nem megy olyan jól,hogy több embert eltartson,így hát nálunk nem is volt téma,hogy még valaki (akár én) ott dolgozzak.

A másik,közös lónak túrós a háta , nem lehet családtagokkal együtt céget vezetni . Nem működik ,hogy ki van jelölve egy üzembentartó,vagy üzletvezető,stb mert a családtagok úgyis beleszólnak mindenbe.

Nálam sosem erőltették,hogy ebbe az irányba tanuljak tovább,de végülis itt lyukadtam én is ki,hiába ..:D

2014. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem. A vállalkozó nem teszi le a "lantot" a nyolc óra letelte után, sokszor késő estig benn van a cégnél. Saját tapasztalatom, hogy ezek a gyerekek anyagilag szuper helyzetben vannak, mindent megkapnak, de ezzel sokuknál ki is merült a " gyereknevelés" . Már egész fiatalon bekerülnek az "elit" társasági életbe, bulik, alkohol, drog, ez mind könnyen megszerezhető számukra. Sokszor a legjobb oktatási intézményekben tanulnak, de többnyire magukra vannak hagyva. Néhány vállalkozó bébiszittert fogad a gyerekei mellé, de ez inkább kiskorukban jellemző, sokszor épp a legnehezebb kamaszkorban lesznek igazán elengedve. Hogy lelkiismeretüket nyugtassák, amiért nincs idejük foglalkozni a gyerekükkel, számolatlanul adják a pénzt, ezzel kényeztetik a gyereket.

Biztos, hogy van kivétel, de sajnos ez a gyakoribb.

2014. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!