Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg úgy a normális, hogy...

Tényleg úgy a normális, hogy barátok csak addig kellenek, amíg nincs az embernek párja?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

"Egy pasi miatt "eldobni" a barátságunk?"


Itt több olyan válasz is jött, amiből ez derül ki. Az embrenek csak addig kell a barátja, amíg nincs párja és ez így helyes?

Nem kellene a barátokkal is foglalkozni?


2010. aug. 8. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én oda is írtam(másodikként), és engem is meglepett ez a felfogás! Nekem 4éve van párom, és tényleg vele vagyok a legtöbbször, de azért a barátokra is nagy szükség van. Lehet egy kicsit bele is őrülnék ha csak a párom lenne, senki más. Az igaz barátok szerintem olyanok mintha "választható" családtagok lennének. Meg kell őket becsülni. Persze nem alszom már én sem a barátnőmnél, és nem találkozunk minden nap, van olyan barátnőm is akivel fél évente találkozunk személyesen, de azért tartjuk a kapcsolatot.
2010. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem másodikként, hanem elsőként írtam odais.:)
2010. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Hehe :) Itt a kérdésem.


Igazság szerint nem tudom a válaszolók hogy vannak vele, de ez hülyeség. Egy barátság, főleg ha "legjobb barátok" egy életre össze kellene tartaniuk.. Én ismerek olyan embert, akinek volt legjobb barátja. Együtt mentek középiskolába, sőt egyetemre is, pedig időközben mindkettejüknek lett párja, és nem hanyagolták el egymást. Azóta is legjobb barátok.


Szerintem nagyon rosszul látják azok, akik így gondolják, hogy a barátság csak "menedék" amíg nem lesz valakid.



Én mondtam, hogy elhiszem, hogy a pasi az első, de hogy emiatt egy barátságnak vége kelljen érnie.

2010. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
29%
De kellene a barátjával és a barátnőivel is törődni. Sajnos én is elhanyagolom a barátnőim mióta van barátom, de majd ha barátom elhagy akkor majd szépen egyedül maradok. :) Majd akkor tanulok a hibámból. És az a lány is akiről a kérdés szól.
2010. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen igazad van, a nők a család felé fordulnak teljesen. A férfiaknál gyakoribbak a felszínes, kölcsönös segítségnyújtásra alapozott, de felszínes baráti kapcsolatok. A nők annyira bénák, hogy még ilyet is képtelenek fenntartani a másik nővel.

Aztán bajuk is lesz belőle öreg korukban, amikor elveszítik a társukat.

Nézd meg a sok egyedül botozó vénasszonyt az utcán, nem kellenek senkinek.


Nekem már a középiskola után lekoptak a barátaim, így nem lehet közvetlenül a társválasztáshoz kapcsolni.

2010. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
jj olyan szomorú vagyok emiatt. Nem akaraom. Nem akarok senki elhagyni és én sem akarok elhagyottá válni.:( Igazi barátokat akarok.
2010. aug. 8. 12:29
 7/13 anonim ***** válasza:
20%

Nem,nem úgy normális.

Csak annyit kell figyelembe venni,hogy igaz barát annyi van,amennyit egy kezeden meg tudsz számolni.

Na rájuk vigyázni kell.Ha családosok lesznek,elköltöznek,megbetegszenek,akkor is időt/figyelmet kell rájuk fordítani.

2010. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a jellemző. Régen én is beleestem ebbe a hibába. Mostmár nem teszem, és szerencsére a legjobb barátnőm sem ez a típus.
2010. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok, hogy egy ideig a kapcsolat varázsa miatt ez igenis sok mindenkivel előfordul. És legalább akik igazán jó barátaink, megmaradnak..Velük ott tudjuk folytatni, ahol abbahagytuk... Akár egy félbehagyott beszélgetést is. én ezt tapasztalom. A sok senki, aki csak felszíni volt, és addig kellettem, míg ismerkedhetett rajtam keresztül, lehúzhatott, h nekem is rossz kedvem legyen amikor neki is.. stb. azok nekem nem is számítanak. Sose kellettek igazán.


18/L

2010. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális.

Ennek ellenére amikor összejöttem a párommal, dobott a legjobb barátnőm, pedig neki is volt párja. (Neki évek óta, nekem meg évekig nem volt, addig működött a "barátság".)

A probléma az volt, hogy az én párom több mindent megtett értem, amit a barátnőm párja a barátnőmért nem. Pl. gyakrabban kaptam virágot, gyakrabban akart találkozni, sokszor maszírozott otthon olajjal. A barátnőm pasija meg inkább a haverjaival lógott vagy "aludt, mert fáradt volt".

2010. aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!