Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsönkért egy közeli hozzáta...

Kölcsönkért egy közeli hozzátartozóm lakásra?

Figyelt kérdés

Én olyan vagyok, aki beosztja a pénzt, sőt igyekszem befektetni, kamatra, hozamra játszani. Nincs szükségem kacatokra, felesleges dolgokra, holmikra, nyaralni is 15 éve voltam utoljára.


Közeli hozzátartozóm ellenben szórja a pénzt, lassan középkorú, és saját lakás kell neki, már megvan a szerződés, hitelre természetesen, de önerőre kellene neki pénz.


Mindig minden pénzt elköltött, alig spórolt, most pedig egy drága, 500ezres telefont fog venni. :) És engem nyaggat, hogy adjak kölcsön, telefonra....


Ki hogyan vélekedik?


2020. okt. 13. 21:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerinted?
2020. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
nagy ostobaság lenne , ha adnál..de elgondolkodtató. hogy milyen k.rva könnyü egyeseknek az élet ,nem? Hát én biztosan nem szeretnék még egy kicsit könnyiteni neki..
2020. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Van kérdés? Ugye nincs. A válasz egyértelmű.
2020. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%
Csak akkor adj neki kolcson, ha nem zavar, hogy azt kb soha nem fogod visszakapni.
2020. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
97%
Most akkor lakásra vagy telefonra kért kölcsön?
2020. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Ill. lakásra kér kölcsön, a telefon alap, azt meg kell venni.


Nyilván nem adnék, röhejes. Egyrészt semmi sem garantálja, hogy visszakapom, bukok a kamaton, és nem hiszem, hogy "függőket" droggal kell segíteni.

2020. okt. 13. 21:10
 7/34 anonim ***** válasza:
97%

Ne a te pénzeddel akarjon boldogulni, ne adj!

Te meg nyugodtan menj el nyaralni, ha kölcsön adni lenne pénzed.

2020. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%

A bank is azért kéri az önerőt, mert ilyen embernek nem ad!

Mondd meg neki, hogy te befekteted a pénzt, és az fial, ő nem tud olyan jó kamatot adni rá, ami miatt megérné neked, és hogy ő kockázatos kölcsönkérő is, nem mersz adni.

2020. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%

" most pedig egy drága, 500ezres telefont fog venni."

Ez beteg.

2020. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem küldd el neki a kiszámoló blog linkjét:


[link]


Te meg ezt olvasd el:


[link]

2020. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!