Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elköltözzek vagy...

Szerintetek elköltözzek vagy maradjak és tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
23 évesen még "otthon" lakom,de igazából anyu élettársának a házában. 6 órás munkám van,100 ezret keresek és mellette tanulok,a suli elvisz belőle 50et,tankolok havi 10ert és befizetem a többi cuccom, így marad kb havi 20 amit félre tudok tenni. Látványosan zavarja már a pasit,hogy még ott lakom és nem tudok beszállni a költségekbe,ellenségeskedik,de ennyi pénzből nem tudok elmenni albérletbe. A suli még vagy 1 év vagy több. Szerintetek abbahagyjam,keressek egy jó munkát és költözzek el,ne zavarjak ott már?

2020. okt. 15. 09:41
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Dolgoztam, és pardon azt elfelejtettem mellette 2 évig csináltam a körmös okj-t
2020. okt. 15. 10:06
 12/38 anonim ***** válasza:
97%

Sok mindentől függ, amikről nem írtál.

Milyen nyelvet tanulsz? Mert egy angolt már a jobb óvodákban is tanítják, de egy japán vagy valami szláv nyelv lehet piacképes, mert kevesen művelik.

Mióta laktok az élettárs házában?

2 éve, vagy 20?

Anyádnak van valamilyen jövedelme és mennyi?

Mert ha még vele együtt téged is el kell tartania apasinak, akkor nem csodálom, ha besokallt.

2020. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Nem kell eltartania,anyu jol keres,en sem eloskodok rajtuk azert :) nem sokat vagyok otthon,fogyasztasom kb a nullaval egyenlo minden teren
2020. okt. 15. 10:16
 14/38 anonim ***** válasza:
93%
2 év körmös okj? Nekem az 3 hónap volt. Keress jobb munkahelyet, körmösként 6 órában sokkal többet is tudnál keresni.
2020. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
90%
Nincs egy barátnőd, pasid akivel közösen tudnál bérelni egy kicsi lakást?
2020. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a segítséget nektek :)
2020. okt. 15. 10:21
 17/38 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos,meg vagyok lőve :)
2020. okt. 15. 10:23
 18/38 anonim ***** válasza:
94%

Ezt a dolgot anyádnak kellene rendeznie a pasival!

Ha anyádnak és a (jövedelmének) beleférnek a te "útkereséseid", akkor a pasinak sok beleszólása nincs, mert nyilván ezekkel a feltételekkel ismerte meg anyádat. Ha már csak 1 év hiányzik, akkor ne hagyd abba a nyelvtanulást.

Mondjuk a magánvéleményem az, hogy a sok szirszar helyett az 5 év alatt már elvégezhettél volna valami komolyabb szakmát is, de ez a vonat már elment.

2020. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
39%
Költözz el. A kérdésedre a válasz.
2020. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk az, hogy a fogyasztasod 0-val egyenlo, ketlem, mert enni gondolom eszel, aramot hasznalsz, gondolom neha furdeni is szoktal otthon, peldaul. Bar ezt nyilvan anyukad rendezi, es ezzel nincs is baj, csak ne ird azt, hogy a fogyasztasod 0, mert senkinek sem az. Egyebkent kormoskent dolgozol? Nem hiszem el, hogy csak ennyit keresel vele, amikor itt nalunk atlagban egy zseles mukoromert 6-7 ezret elkernek, ha extra kovet akarsz ra, akkor tobbet, toltesert ugyanennyit. Tudom, hogy kell venni folyamatosan eszkozoket, anyagokat hozza, fizetni kell berletidijat, ha ugy van, stb stb, de akkoris. Egyebkent meg en azt csinalnam, hogy teljes allasban dolgoznek, emellett tanulnam a nyelvet, ahogy a legtobb felnott ember csinalja, es beszelnek anyukammal, hogy segitsen egy szobat berelni valahol. Ha a szoba berleset kifizeti, akkor teljes allas mellett szerintem el tudnad tartani magad, ez egy kompromisszumos megoldas lenne. Sajnalom amugy, hogy anyukad parja igy “kiutal” otthonrol, tudta, hogy gyerekes novel jon ossze, tudta, mit vallal, es egy gyereket nem csak 18 eves koraig kell am tamogatni a mai vilagban, de mindegy.
2020. okt. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!