Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek albérletbe vagy...

Elköltözzek albérletbe vagy maradjak itthon?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon gondolkodom a költözésen. Ennek több oka is van, de végül egy pasi miatt kirobbant vita tette fel a pontot az i-re (nem miatta és nem vele költöznék, félreértés ne essen). Pesttől kb 20-30 km-re lakom, a napi utazás 3-4 óra oda-vissza minden nap, mert Pesten dolgozom ügyvédjelöltként, amit nem fizetnek meg túl jól (90 nettó plusz egyéb béren kívüli juttatások, bérlet, kajajegy). A fő szempontjaim a költözés mellett az utazás és az, hogy végre saját életem lenne, nem szólnának bele a szüleim, hogy mit csinálok, hogy csinálom illetve az utazás, mert az néha nagyon sok és kezd fárasztó lenni, hogy gyakorlatilag csak aludni járok haza, főleg, ha még edzésre is megyek. Ellene egyetlen dolgot tudnék mondani egyelőre a pénz, mert jó lenne félretenni. Viszont egyre inkább kezdem azt érezni, hogy ennek így semmi értelme. Ha itthon lakom, 10 év múlva se lesz annyi megtakarított pénzem ilyen fizetés mellett (később ki tudja mi lesz), hogy vegyek egy lakást, 30 évesen nem szeretnék itthon lakni és igazság szerint most sem. Viszont, ha elmegyek nem tudnék spórolni, vagy minimális összeget. Szerintetek mit tehetnék? Mi a fontosabb? Az, hogy legyen meg a szabadságom és saját életem, annak árán, hogy esetleg nem tudok úgy félretenni? Így viszont folyamatosan azt érzem, hogy "szívességi lakos" vagyok itthon. Főleg, mivel a pasi miatt kirobbant vitában anyukám kijelentette, hogy ha én egy "ilyennel" összeállok, akkor ő "nem köteles engem eltartani", mondta, hogy ez nem azt jelenti, hogy el kell költöznöm, mert rákérdeztem, de gondolhatjátok milyen a hangulat ezek után itthon. A fiúval egyébként nincs semmi komoly, én nem is szeretnék, szóval nem kellene ennyire aggódniuk ezen, bár megértem, hogy féltenek. Kérlek segítsetek döntést hozni! 24/N

2013. jan. 26. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tényleg ideje lenne "kirepülni" otthonról egy kicsit, ez még nem végleges döntés, hisz gondolom ha nem megy, akkor újra hazaköltözhetsz. A napi 3-4 óra utazás elég sok, bár Pesten belül is laktam már úgy, hogy 3 órát töltöttem utazással én is naponta.

Albérletbe érdemes olyat keresni, ahol lakótársat keresnek, ez még kibírható a fizetésedből. Külön szoba, hasonló korúakkal laksz és azt csinálsz, amit akarsz. A barátaidat azért inkább te válogasd meg, ne a szülők döntsék már el!

2013. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az albérletre szavazok.Keress magad mellé egy csendes egyetemista lakótársat,így osztozhattok a költségeken is.Nem jó az,ha anyu mindenbe belelát,de hogy még bele is szól,az már tényleg nem elfogadható egy felnőtt ember életében.Ha habozz a döntéssel.Addig költözz,amíg nem fajul el a helyzet,így hétvégén még mindig hazalátogathatsz,és mindenki boldog lesz:)
2013. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Nekem egy percig sem jutott az eszembe, hogy azért lakjak otthon, hogy tudjak lakásra spórolni. Jesszus! Épp elég 18 évig, hogy megmondják nekem, mit csináljak és mit ne. Utána már talán ne, ha nem muszáj. A félrerakott 10 ezresekből úgysem lesz soha lakás.
2013. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
*Ne
2013. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én annó hasonló cipőben voltam, és én léptem, elköltöztem.

Először csak egy szobát béreltem, aztán mikor már jobban be tudtam osztani a pénzemet, és közben kialakult egy komoly kapcsolatom is, akkor együtt vettünk ki albérletet.

Ma azzal a "fiúval" már 10 éves házasok vagyunk, van egy kislányunk, és egy saját, ugyan hitel alatt lévő kicsi lakásunk.

Nagyon nagyon nehéz volt az első pár évem, míg egyedül voltam, de én most is többre tartom a függetlenségemet, mint a kényelmet, és a pénzt. Te pedig azért pár éven belül jól fogsz keresni, ha ilyen végzettséged van, én csak egy kis eladócska voltam/vagyok, és mégis sikerült.


Annyit azért hozzáfűznék még, hogy anyukáddal mindenképp tisztázzátok ezt a félreértést, és ne dühből költözz, hanem mert amúgy is felsoroltál egy rakás dolgot ami amellett szól, hogy menned kellene.

Ha mégsem tudnád magad fenntartani, akkor még mindig hazaköltözhetsz.

2013. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A döntés meghozása az a te dolgot, mi csak a nézeteinket, véleményeinket, tanácsainkat tudjuk megosztani veled.


Én példáúl azt gondolom, hogy ha nem jó neked a szülői házban, akkor ne legyél ott. S ne felejtsd el, hogy nem csak a lakás a fontos, hanem a te személyiségfejlődésed is.


De ezt csak én gondolom igy, s nembiztos nálad passzolnak ezek a dolgok, lehet nálad más számit.

2013. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is állapítsd meg neked melyik a kevésbé rossz.

Mert legyünk őszinték bármit is választasz valami negatív lesz benne.


Otthon maradsz, éled az életed. Ha anyuka amúgy elviselhető akkor maradnék egy pár évet és ha megvan az igazi akkor együtt tipli és elindítani egy közös életet.


Mehetsz albérletbe is de akkor számolj vele, hogy nyomorogni fogsz. 90 lepedőből örülhetsz ha tejen és zsömlén elleszel.


Ami még jó megoldás lehetne az a köztes út.

Társbérlet! Amíg össze nem szeded magad, amíg nem találsz jobban fizető állást, amíg nincs egy komolyabb kapcsolat, stb.


Vagy eltartási szerződés valami aranyos kisöreggel és akkor mindketten jól jártok.

2013. jan. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Megerősítettek. Szeretnék elköltözni, mindenképpen valakivel, persze külön szobában, mert nyilván egyedül egy albérlet ebből nem futja. Nem gond, ha van lakótársam, ha van egy szoba, ami csak az enyém. Elkezdek erőteljesen nézelődni, kérdezősködni. Kicsit tartok tőle, hogy "berágnak" itthon emiatt és majd azt hiszik, hogy a srác miatt megyek el vagy dühből, de amúgy is érett ez bennem, ez inkább csak a kezdőlökést adta meg. Igazatok van, a sült galambra várni felesleges, a szabadságom fontosabb, a többi pedig később kialakul. Aki pedig írta, hogy már boldog házasságban él a párjával, köszönöm a biztatást :) Ha neked sikerült, biztosan fog nekem is :)
2013. jan. 26. 14:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Megérzi az ember, ha menni kell. Szerintem Te is megérezted. Jobb távolról jóban lenni, mitn állandóan csatározni. Meg egész más külön lenni. Próbáld ki!
2013. jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Albérlet. Mondd anyádnak, hogy nem bírod az utazgatást. Szerintem egy szobát tudsz bérelni, lesz nyugalmad és szerintem jobban jársz, ha nem kell ilyen rettentő sokat utazgatni és kicsit önállósodsz.
2013. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!