Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elköltözzek vagy...

Szerintetek elköltözzek vagy maradjak és tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
23 évesen még "otthon" lakom,de igazából anyu élettársának a házában. 6 órás munkám van,100 ezret keresek és mellette tanulok,a suli elvisz belőle 50et,tankolok havi 10ert és befizetem a többi cuccom, így marad kb havi 20 amit félre tudok tenni. Látványosan zavarja már a pasit,hogy még ott lakom és nem tudok beszállni a költségekbe,ellenségeskedik,de ennyi pénzből nem tudok elmenni albérletbe. A suli még vagy 1 év vagy több. Szerintetek abbahagyjam,keressek egy jó munkát és költözzek el,ne zavarjak ott már?

2020. okt. 15. 09:41
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
71%
Eléggé szerencsétlenke vagy, de nem vagy vele egyedül, sok 23 éves támogatnak még a szülei. A te eseteddel csak az a baj, hogy te a támogatást nem a szüleidtől kapod vagy várod, hanem egy idegentől, aki elég egyértelműen a tudtodra adta, hogy útban vagy. Szerintem itt nem kérdés, hogy menned kell. Ha anyád nem tud neked lakhatást biztosítani (hol laktatok a pasi előtt?), menj apádhoz, tőle elvárhatod, hogy segítsen, amíg így tengeted az életedet, egy idegentől nem. Nem reális elvárás anyád pasijától elvárni, hogy megtűrjön, csak mert nincs is fogyasztásod és anyád jól keres (de van, ezt most nem kezdem el részletezni, és azt sem, hogy miért zavaró egy +1 fő az ember saját otthonában). Ha a szüleidet, nagyszüleidet nem tudod az igényeidnek megfelelően hadbaállítani, akkor pedig erősen át kell gondolni, hogy mit jelent felnőttnek lenni, és abbahagyni ezt tinglitanglizást. Mit akarsz attól a nyelvvizsgától, amibe még több mint egy évet és rengeted pénzt akarsz beleölni, de szakképesítést ugyanúgy nem tudsz mellé tenni, nem is szakmai nyelvet tanulsz, nem tolmácsnak, fordítónak tanulsz...Mivel leszel előrébb, milyen jobb munkakilátásod van vele, ami miatt most alárendeled még a megélhetésedet is? Nem az a baj, hogy tanulsz, hanem hogy alárendeled az életedet, és mindehhez mástól várod a támogatást, aki se nem köteles rá, se nem hajlandó, ennek ellenére még mindig opciónak tekinted, hogy maradsz vagy költözöl.
2020. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád mit szól hozzá, hogy a pasija ellenségeskedik a saját gyerekével?
2020. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
87%

32-es, igen, ez a kérdés is megér egy misét. Ugye itt a gyk-n mindig azzal szoktak jönni, hogy ha negyven éves, akkor is a kölyke, bla..bla..bla..

Fura az anya is a sztoriban.

2020. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
34%
Költözz hozzám csak ne akard megcsinálni a körmöm... :D
2020. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
60%

Hát nem tudom, kérdező, azért gondolkodj el rajta, mi a tökömet csináltál az elmúlt 5 évben, mióta hivatalosan is nagykorú vagy...


Mert a leírásod alapján nem sok mindent. Más ennyi idősen már egyetem mellett is rég dolgozik és gyüjt a lakásönerőre.


Te meddig akarsz mèg lébucolni?

2020. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
48%
Amég csak annyit olvastam hogy egy év van hátra gondoltam főiskola vagy ilyesmi. Erre kiderül hogy csak nyelvet tanul, megcsak nem is szakmát. 😂
2020. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem dolgozol a szakmádban (körmös) és csinálod mellette a nyelvtanfolyamot? Sok csoport 5től indul pont azért, hogy dolgozó emberek is járhassanak. Szerintem magaddal és a családoddal is kiszúrsz, ha még egy évig itt szarakodsz a semmire tulajdonképpen. Százezres fizetés az nagyon kevés, abból félretenni se lehet. A nyelvvizsga meg oké jó dolog, de manapság már inkább szükséges, mintsem elégséges, én is azt hittem valami szakmát, egyetemet csinálsz. A nyelvtanulás amúgy nem annyira megterhelő, hétvégén is foglalkozhatsz vele, pihenés, takarítás közben is hallgathatsz, nézhetsz idegennyelvű tartalmat.
2020. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
77%

Havi 50ezer nyelvre, ennyiből önköltséges nyelvszakra is beiratkozhattál volna. :) Persze, nem tudom, milyen szinten vagy, vagy milyen nyelvet tanulsz. Egyébként érdemesebb volna teljes állásban dolgoznod, és persze, valami jobban fizetőt nézni, és mellette tanulni a nyelvet. Én teljes állás mellett tanulok harmadik nyelvet autodidakta módon, nem fizetek semmilyen tanárnak vagy iskolának, ja és mellette még egy képzésre is beiratkoztam.

Szerintem rosszul priorizálsz, ha útban vagy nagyon és nem érzed jól magad, menj el, de előtte rendezd az anyagi helyzeted. Elárulom, önmagában a nyelvtudással nem lesz egycsapásra jó munkád, ahhoz további soft és hard skillek is kellenek.

2020. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!