Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom egy kretén. Hogy...

A családom egy kretén. Hogy lehetnék más ember?

Figyelt kérdés

Talán kicsit durvának fog hangzani...

25 évesen már kinyilt a szemem. A két szülöm egy nagy szerencsétlenség. Tűz és viz, minden apró vackon összevesznek, aztán anyu durcizik. Soha meg nem mondaná mi kell neki, apu mindig mindent megtesz érte, multkor is az volt hogy anyu hazajön, viszi orvoshoz. Anyum meg hazajött, és közli hogy most nem mennek... apum persze meg odáig haptákba vágva várta... és anyum csak nevetett hogy meggondolta magát, meleg van......

bezzeg amikor apu el mert menni egyedül vásárolni, csupán egy két vackot magának, anyum rögtön mondta nekem, hogy érdekes egy család vagyunk, hogy nem szólt...

Apumnak meg csak a sör kell és a cigi. Én már 10 éves koromra lehagytam az ő szintjét, amilyen ő akkor amikor iszik. Soha nem mennek sehová, nem csinálnak semmit, ha mégis nagyritkán, akkormeg cipelnek magukkal. Semmi magánéletük.... és már nem birok ki velük 10 percet, mert anyu mindig valamivel kikezdi aput. Nagyképű, kötekedő, hameg leoltják, akkor bedurcizik. Az meg egy töketlen, tutyimutyi birka módján csak bólogat, hagyja magát vagy félremagyaráz... és soha ki nem állna értem, de még önmagáért sem

igazságtalanok, és ha meg rászólok valamelyikre, mert igazam van, akkor mindkettő nekem támad. Az hogy valamikor valamelyiket rendretegyük, ááá dehogy, nekünk ez igy jó! Nehogymár az a kis takony beleszóljon. Hiába van igaza, nembaj, támadjunk rá!

Anyum mondjuk ott rontotta el a nevelésem, hogy kb. egy 3-mast se hozhattam haza, mert egyenesen az iskolai osztályzatoktól függött a szeretet. Ha jó minden, nincs semmi, ha vannak rossz jegyek, akkor hetekig durci, rosszkedv, "anyaszomoritó vagy fiam", "bezzeg az én időmben" és akkor előszedi a szin jeles általános iskolai ellenőrzőjét. Muter, és ettől jobb életed lett? :D panaszkodik az életre, a munkára. Apum már jobb azért, na nembaj, legalább csak 1 szülő elveszétét kell megsinyleni :D

Annyira nem tanitanak semmire, annyira önzőek, nemis tudom hogy álljak meg egyedül a saját lábamon... van erre egy vicc, hogy "apu, anyu akkoris ilyen hülye volt, mikor megismerted?" csak már nem tudom melyiktől kérdezzem...


könyörgöm ne mondjátok, hogy egy gyerek mindig olyan lesz, mint a szülő! Én különb akarok lenni! Multkor egy régebbi idióta ismerősöm (ellenség) jön szembe az utcán (1 éve nemláttam) "namondom itt ez a f*sz, át a másik oldalra", erre őis átjött, és messziről csak úgy beszól hogy "na mivan te nyomi" én meg kapásból orrbaütöttem. Én kiállok magamért! Én más ember akarok lenni! Lehetek? Vagy nem tagadhatom meg gyökereimet? Annyit tudok magamról, hogy független természet vagyok


2010. aug. 8. 23:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Az utolsó bekezdésből az derült ki számomra, hogy te vagy a kretén.

Nincs sehol megírva, hogy az ember hogy viselkedjen és hogy ne, de ha rossz példát látsz, akkor ennyi idősen felérhetnéd ésszel, ha te is hülyén viselkedsz.

Azt írod "különb akarsz lenni", mint a szüleid, hát nem vagy az, ha orrbavágsz valakit az utcán. Minden sérelmet lehet méltósággal kezelni, attól még nem birka valaki.

Amúgy meg ennyi idősen miért nem a saját életeddel foglalkozol? Elköltöztél már otthonról egyáltalán?

Nem tudsz megállni a saját lábadon? Te bajod.

Nekem egyáltalán nem volt családom, mégis megálltam a helyem az életben, dolgoztam, tanultam mellette, igaz, 35 évesen lett diplomám, de megcsináltam a magam erejéből.

Ne másokat kritizálj, mutasd meg, hogy te jobban csinálod.

2010. aug. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
76%
Ember, én 15 vagyok és szánnalmasnak tartom, hogy a szüleimről panaszkodok pedig ők kiköpött ilyenek....elkezdtem élni a saját életem...te is megtehetnéd
2010. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
igen azt próbálom.... csak nem akarok olyan lenni mint ők, egyébként én már magamnak megmutattam többször, hogy különb vagyok
2010. aug. 8. 23:56
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

hát hallod vannak olyan gyerekek, akik aztán tényleg semmi szeretet nem kapnak a szülőktől, de akkor is imádják, tisztelik azokat, akiknek az életüket köszönhetik, és nem poénkodnak a halálukkal. A leírtak alapján sokkal rosszabb vagy a szüleidnél. Egyáltalán mi a gond velük? Mert az alapján amit írtál nem sok hibát vélek felfedezni. Anya a főnők, no és akkor mi van? A jegyeidhez csak annyit, hogy ez a szöveg a legtöbb szülő száját elhagyja. Amiket írtál abból csak az jön le, hogy unatkozol,nincs jobb dolgod annál, hogy másokat bánts, sértegess...

Elsőnek teljesen igaza van!

2010. aug. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

hogy lehet egy szülőre ilyeneket mondani? Nem vernek téged, nem bántanak, hadd legyen már az ő magánügyük hogy hogy viselkednek egymással. Ha olyan szülőd lenne aki üt, ver, elszedi a pénzed nem tudom mit szólnál.

Szerencsére nem magamból indulok ki, de számtalan ilyen van. Az én szüleim normálisak, van h apa beégeti saját magát, és akkor mivan? Nevetünk egy jót, és ennyi. De hogy kreténnek nevezném őket, ez szánalmas.

25 évesen van munkád? Mert tudod ilyen korba már az ember a saját lábán áll, maga fizeti a lakást/albérletet, és van egy szakmája, vagy diplomája.


egy 21 éves egyetemista lány

2010. aug. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
az elköltözésről csak annyit, hogy itt magyarországon hogy oldod meg csak úgy, ha nincs kisebb tonnányi pénzed? Albérlet, jó az OK, de akkormeg feleslegesen megy el pénz havonta
2010. aug. 8. 23:59
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

nem megy a pénz feleslegesen. Ideje talpra állni, ennyi erővel minden gyerek élhetne a szülei nyakán, mert h ne menjen feleslegesen a pénz az albérletre...

Dolgozol, ellátod magad, és fizeted a rezsit, mindenki így kezdi.

2010. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
ááá te tényleg egy "nyomi" lehetsz, jöhetsz engem is orrba vágni hahaha :D...én is pont 25 éves vagyok, de olvasva a szövegedet nekem úgy tűnik, mintha egy 15 éves írta vna, és nem az okosabbik fajtából.25 (!) évesen tényleg lehetne már saját életed, főleg ha ennyire zavar a szüleid viselkedése, de helyette itt jajgatsz, mint valami frusztrált tini.Lehet, h a családod nem tökéletes, de a leírtak alapján te semmivel sem vagy jobb, sőőőőt!!!
2010. aug. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
Lássuk, jól értem-e. 25 éves vagy, a szüleid nyakán élősködsz, és egy internetes oldalon anonim fikázod őket? Engedd meg, hogy körberöhögjelek. :D :D :D
2010. aug. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
nem élősködök, és nemis akarnék. Csak kéne egy barátnő, akivel együtt új életet kezdhetnék
2010. aug. 9. 00:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!