Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kell az izgalom az életben?...

Kell az izgalom az életben? Egy középkorú ember életében milyen igzalmak lehetnek?

Figyelt kérdés
37 éves nő vagyok és egysíkúnak érzem az életem. Hiányzik egy kis adrenalin. Vagy ez már csak rosszabb lesz? Míg független az ember, annyi mindent megtehet, annyi kalandban lehet része. Család mellett a szürke hétköznapokat élem.
2011. aug. 9. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
"nyár" van, menjetek túrázni
2011. aug. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtad múlik. Mivel általában a nő a család mozgatórugója (legalábbis nálunk így volt), ezért 100%-ban tőleg függ, hogy milyen programokat szervezel.

A családdal is szervezhetsz programokat, elmehettek kirándulni (nem kell messzire menni vagy nagy túrákra gondolni, egy kis változatosság is csodákra képes), kitalálhatsz új játékokat.

Attól, hogy gyerekeid vannak még megszervezheted, hogy havonta mondjuk 1-2 hétvégén a nagyszülőkre/szomszédokra/barátnőkre bízod a kölyköket és kettesben szerveztek valami programot a férjeddel.

Még "extrémebb" :D ötlet: attól, hogy házas vagy és gyerekeid vannak nyugodtan eltölthetsz 1-1 csajos délutánt a barátnőiddel, amikor a férjedre hagyod a gyerekeket pár órára (elvégre két szülőjük van), vagy esetleg magatokhoz hívod át őket.

Sőt, hogy már egészen a végletekig elmenjek 37 évesen még akár szórakozni is elmehetsz.

Esetleg e fenti teljesen sablonos ötkleteken kívül elgondolkodhatsz azon, hogy pontosan mi is az, ami hiányzik az életedből, összeírhatod, és utána szépen megoldást találhatsz rá, hogy ezt hogyan tudod összeegyeztetni a jelenlegi helyzeteddel és megvalósítani.

Még nem vagy öreg, igazából van aki ennyi idősen még csak az első gyerekét vállalja manapság. Nem szabad, hogy a családot úgy fogd fel, mint valami akadályt, ami nem engedi, hogy te egyénileg kiteljesedj. Egyrészt igenis szükség van rá, hogy magadra is időt szakíts, ha csak 1-2 órákat is, és ezt senki nem fogja neked felróni. Másrészt szervezéssel sokmindent meg lehet valósítani úgy is, hogy az az egész családnak élmány legyen.

Nálunk ez úgy ment, hogy anyukám amikor gondolt egyet, reggel felébresztett minket, hogy ma nem suliba mentek, kivettem egy nap szabadságot, megyünk kirándulni, a nagyihoz..stb...

2011. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1,5 éves a kisfiam, nincs kire hagyni, a párom állandóan dolgozik. A barátnők is felszívódtak, a legjobb barátnőm fel sem hív, amióta megszületett a kisfiam. Imádom a drágámat, de szóval nem lehet vele igazán még beszélgetni. Meg állandóan vele kettesben. Hiányzik, hogy más emberek társaságában is legyek legalább. Én viszem a hátamon az egész háztartást, pl. hogy az erkélyt is ki kellett festeni, a párom még ezeket sem éri fel egyedül ésszel, majd 1 hónapig tartott (csiszolás, glettelés, festés), én nekem kell megmondani, hogy milyen festéket vegyünk. Ő nem áll elő programokkal sem. Bele vagyok fáradva.
2011. aug. 12. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor menj olyan helyekre, ahová más anyukák szoktak, játszótérre pl és ott ismerkedj. Aztán ha már van egy-két új bartnő, akkor velük szervezhettek olyan programokat is, hogy a gyerekek is ott vannak. És esetleg te is felhívhatod a régi barátaidat, nem kell az ő hívásukra várnod...
2011. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A játszón eddig nem igazán ismerkedtünk össze senkivel, kvázi minenkinek meg van a maga élete, olyanok felénk az anyukák. A telefonról annyit, ha tudnád már mennyit eltelefonáltam. Mindig én hívok mindenkit, kisebb vagyont elköltöttem már erre a 1,5 év alatt. Mindenkinek dárga, olcsóbb, ha más hív, sokan úgy vannak vele. Ha felhívom őket, szívesen csacsognak, megállás nélkül. (Kivéve a régi legjobb barátnőm, nem érdeklem gyakorlatilag.) Meg másoknak elég a net és a tv, én meg nem tudok így bepunnyadni, még kisgyerek mellett sem.
2011. aug. 12. 22:56
 6/7 anonim válasza:
36%
1szerű a válasz ül rá a wc-re!!
2011. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Frico001 válasza:
Azt javaslom egyszer passzold le a gyerekeket, egy napra, vagy egy éjszakára, és menj el barátnőkkel bulizni egy jót. Nem kell kő részegre inni magatokat, de feldobja a bulit a pia. Ezzel nem csak a gőzt adod ki magadból, de jót bulizhatsz is. Hidd el jót tesz.
2011. szept. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!