Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a volt ferj egy eve nem...

Ha a volt ferj egy eve nem fizet gyerektartast, van jogom azt mondani neki hogy akkor nem lathatja a gyereket?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 21:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%
Ne haragudj, de gondolom te önként mentél külföldre, senki nem kényszerített. Gondolom az apának épp elég anyagi megterhelés, hogy külföldre kell mennie, ha látni akarja a gyerekét. Mondjuk a mi családunkban is van ilyen, de ott a külföldön élő fél fizeti az itthon maradt szülő költségeit...
2008. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
En kulfoldon itthon vagyok,neki Magyarorszag kulfold,de ez nem erdekes.
2008. nov. 29. 13:29
 13/22 A kérdező kommentje:
Talan meg gyogyszert is adnek nem csak vizet,hogy ne beszelj melle a laz miatt.Nem baj,ezek szerint meg is kell mondjam a volt ferjemnek hogy ne is fizessen ezentul sem semmit,a birosag csak viccelt ugyis,valamint ezentul is akkor lathatja a gyereket amikor akarja,sot,neha meg is viccelheti ugy hogy iger neki fut- fat es nem csinalja meg.Egy taviranyitos auto mar harom eve erkezik.Megnyugtatom hogy ezentul is csak joga van ,kotelessege egy szal sem.
2008. nov. 29. 13:50
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Havi 3000-et fizetett addig is amíg hajlandó volt???Hol él ez a pasi?Nagyon fontos lehet neki a gyereke.Szerintem aki ennyire kötelességtudó,ekkora felelősségérzet van benne a gyereke iránt annak nem hiszem,hogy különösebben hiányozna a gyerek.Amúgy is,ha külön országban laktok,gondolom nem sokat zavar benneteket.Azért ez számomra érthetetlen,hogy vannak ilyen emberek,akiknek a saját gyerekük léte nem fontos.És ha az anyának sincsen??Akkor mi van,az már nem érdekli az apukát,nem kérdezi meg tőle miből tartja el a gyerekét?Gusztustalan emberek vannak.Lehet,hogy törvény szerint nem tilthatod meg a láthatást,de az ilyen ember nem érdemes rá.Normális ember tisztában van vele,hogy egy gyereket nem lehet semmiből eltartani,és kötelességének is érzi,hogy gondoskodjon a gyerekéről.
2008. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Vegre egy normalis valasz.Kepzeld el kedves utolso valaszolo,hogy tavaly egy osszegbe adta ide a gyerektartast,arra hivatkozva hogy nagyon draga a postakoltseg hogy havonta kuldje.Ne gondold hogy egy szegeny emberrol van szo,mert a jelenlegi elettarsaval mar vettek hazat kozosen.Csodalkozok es szomoru vagyok amiert rogton eliteltek azert hogy en a penzere hajtok.A gyereknek nem hianyzik ,mert a neveloapjatol rengeteg szeretetet kap,maskepp nem tettem volna ki ilyesminek hogy a penz miatt ne engedjem latogatni.
2008. nov. 30. 14:19
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj az ilyen válaszokkal.Egyértelmű,hogy egy gyerek nem csak erkölcsi,de anyagi felelősség is.Aki mást mond az hazudik.Mindannyian tudjuk akik gyereket nevelünk,hogy nem kevés kiadás ez anyagilag.Már akik tisztességesen tesszük ezt.Senki nem vádolhat meg azzal,hogy pénzéhes lennél,mert a gyerekednek szeretnéd megkapni azt az apjától,ami megilletné Őt.A gyerektartás nem az anyáé,hanem a gyereké.Mégha sok férfi úgy is csinál,mintha ez valami bónusz lenne az apa részéről ha fizet a gyereke után,mintha az anyának tenne vele szívességet.Szerintem inkább kicsinyes bosszú szokott ez lenni a férfi részéről a sikertelen kapcsolat,vagy bármilyen sérelmei miatt.Eléggé szánalmas,de sokan vannak ezzel így.

Ha jó anyagi körülményei vannak,akkor még inkább elítélendő,hogy nem gondoskodik a gyerekéről.

Örülj neki,hogy olyan párod van aki szeret benneteket,el tudta fogadni a gyerekedet,és apjaként gondoskodik róla.Én is így vagyok ezzel,az én volt férjem soha nem fizetett gyerektartást a fiunk után.A mostani férjem viszont ugyanúgy szereti,és sajátjaként neveli mint a két közös gyerekünket.Nagyon becsülöm Őt ezért is.A fiam viszont nagy megvetést tanúsít az apja iránt,pedig soha nem neveltem ellene.Egy idő után a gyerekeknek saját véleményük van,ami aszerint alakul,ahogy viselkednek velük.Az ilyen apák azt kapják a gyereküktől amit érdemelnek tőle.Nem tekintik apának őket.

Pedig szerintem értelmes emberek a válás után is felül tudnak kerekedni a személyes sérelmeken,és a gyerek érdekében jó kapcsolatot ápolnak,felelősségteljesen viselkednek a gyerekükkel minden téren.Hát úgy tűnik ebben neked sincsen nagyobb szerencséd mint nekem.Mondjuk mi ezen már felülkerekedtünk,én azt mondom számoljon el ő a lelkiismeretével ha tud.Persze ennek nem így kellene lenni.Remélem meg tudod oldani ezt a dolgot úgy,ahogy a legjobb a gyerekednek.

Sok sikert kívánok hozzá,üdv.

2008. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja,utolsó voltam.
2008. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Lehet, hogy itt nem csak olyan válaszok hangzanak el, amilyeneket Ön szeretne: nem mindenki fogja pocskondiázni a gyermeke apját. Van aki megteszi, de ... ha megengedi szeretnék tárgyilagos lenni.


Az Ön lehetőségei:

- pert indít a gyermek láthatásának megváltoztatása érdekében. Indok a gyt meg nem fizetése. Nem fog a bíróság hozzájárulni, éppen a gyermek érdekére hoivatkozással: a szülőnek van joga a gyermekkel kapcsolatban, s a gyermeknek is van joga látni, kapcsolatot tartani a szülővel egészen addig, amíg az testi szellemi mentális fejlődését nem gátolja.


- Van joga perelni a gyermek apját a gyt díj meg nem fizetése miatt. Sőt arra is van lehetőség (ezt tanácsolnám is), a gyt díj összegének megemelésére. Gyermekbarát lenne pl.: az apa jövedelmének 20%-a, de min 14000 Ft, s ekkor még csak a minimálbér utáni gyt díjról beszélünk.


- Írja, hogy az apa külföldi. Ilyenkor is van lehetőség a per lefolytatására, a bíróság meg is állapíthatja a gyt díj rendezését, s amennyiben az behajthatatlan (az apa nem elérhető, bármi), akkor kérhető az állam által megelőlegezett gyt díj is.


- Utoljára írom, de talán legelsőnek kellett volna: a békés rendezésnek, a megbeszésésnek a lehetősége is nyitva áll. Amennyiben az apa nem ellenséges magatartással találkozik az Ön részéről, esetleg még peren kivüli egyesség is elképzelhető. Ehhez kérhet segítséget a területileg illetékes családsegítő szolgálat mediátorától. Kérésre ő jelen van egy ilyen beszélgetés(ek)en, s igyekszik mederben tartani a beszélgetést, s oldani a feszültséget.

2008. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2008. dec. 1. 15:39
 20/22 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon szívesen,de a lényeg,hogy ne legyél pénzéhes és azt az állítólagos háromezret tényleg a gyereknek add és ne magadra költsed.És ne cigizz,ne csavarogj,ne azon járjon az eszed,hogy lejáratod a volt drága és aranyos férjedet. Legyél jó! Az élet nem háború!
2008. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!