Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk, ha a lányunk...

Mit csináljunk, ha a lányunk minden pénzét elkölti? Késő ezzel bármit is kezdeni?

Figyelt kérdés

Hülyeségekre, ez a legnagyobb gond.

Most annyiért vett táskát, amennyiért más család autót vásárol. Előtte 200 ezer forintért egyetlen egy sálat, mert hogy ő azt már kinézte szeptemberben és az kell neki. Mondhatnánk azt, hogy rendben, megveszi és akkor a táska 20 évig olyan, mintha új lenne és nem vesz másikat. De neki ezek semmit nem jelentenek, megveszi és következő héten már akarja az újabbat...


24 éves, a barátjánál lakik, így lakbér, rezsi nincs neki. De mégis, szerintem illene félretenni kicsit, hiszen bármi lehet a jövőben, ma már semmire sincs garancia. Ő pedig minden pénzét elkölti, komolyan, mintha égetné a zsebét. Ráadásul már annyi mindene van, hogy számon sem tudja tartani.


Mi a férjemmel átlagosan élünk, átlagos keresetből. Egész életünkben dolgoztunk, félretettünk és neki is ezt próbáltuk átadni. Tőlünk nem ezt látta.



2020. okt. 24. 22:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
A pasija meg gazdag és 20 évvel öregebb, ugye? 🤣
2020. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nem, a párja 31 éves, teljesen normális férfi. Tehetősebb, az igaz, de nem az a fajta, aki szórná a pénzt mindenre.



Igazából ha datálni kéne, akkor ezt a nagy pénzköltési mániát az egyetem kezdetére tenném. Mert korábban szinte csak szülinapkor és karácsonykor kapott egyszerre nagyobb pénzösszeget, de amikor egyetemista lett, megbeszéltük, hogy minden hónap elején kap X összeget és abból gazdálkodjon, tanulja meg beosztani a pénzt szépen.

Úgy tűnt, hogy működik is, de aztán kiderült, hogy ő a pénz nagyobb részét már a hónap elején elszórta, elbulizta és voltak olyan napok, mikor összvissz 3 db almán és sajton élt, vagy vette ezeket a 3-400 forintos poralapokat és azt ette napokig tésztával, rizzsel.

Ez úgy derült ki, hogy édesanyám egyszer számon kért, hogy mégis hogy gondoskodunk mi erről a gyerekről, mert neki minden hónap végén küldenie kell pénzt neki, hogy haza tudjon jönni, vagy vegyen magának enni. Pedig nem kapott keveset egyáltalán, sőt...

2020. okt. 24. 22:27
 3/30 anonim ***** válasza:
99%

Nekem ugyan nincs gyerekem, de hasonló anya nevelt. Ha 20 Ftja volt 40et akart költeni, ha 200k volt zsebben akkor egy 600k-s valami volt a cél. Mindig röhögött mikor mondtuk hogy spóroljon, csak sír hogy mindenre kell a pénz mióta elköltöztem...

A nagyszülőm szigorú volt a pénzben, így anyám a lelki ürességet az ellene való lázadással és tárgyak halmozásával pótolta ki (merthát: "mi értelme gyűjteni a pénzt, ha a tárgyak okoznak örömöt").

Ne vádoljátok magatokat amiért a lányotok ilyen, de szerintem engedjétek el a kezét: ne adjatok neki pénzt, hiszen feléli mind. Anyám 55 éves, bármit mondtak neki a szülei, a barátai a gyerekei nem érdekelte.

2020. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
Sztem egyszerűen zárjátok el a penzcsapot és oldja meg, ahogy akarja. Felnőtt, önálló nő, kegyen ahhoz is önálló, hogy fenntartsa magát.
2020. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Nem kap tőlünk már pénzt.
2020. okt. 24. 22:38
 6/30 anonim ***** válasza:
46%

Ki fizeti neki a 200 ezres sálat, meg a többi ökörséget?


Ha saját maga, akkor csak az érdekelne, mit dolgozik. Esetleg nem is azt, amit nektek mond, hanem khm, khm ..... azt, amit egyetlen szolid anyuka vagy apuka sem szeretne hallani. ;-)


Ha a pasija fizeti, akkor úgy kell neki (mármint a pasinak)!


Ha meg ti, akkor nagy szamarak vagytok! Mostantól egy fillért se adjatok neki, csak enni és aludni tudjon nálatok.


Amúgy van egy olyan gyanúm, hogy ez kamu. 200 ezer forintos sálat hol árulnak Magyarországon????

2020. okt. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
41%
Egy jó pszichológus csodákra képes ilyen egyszerű esetekben.
2020. okt. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%
Bocsi de mit dolgozik, hogy 200ért vesz táskát? Örömmel váltanék ilyen munkára...
2020. okt. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Aki szerint nincs százezrekért sál: [link]

Ahogy itt az árakat elnézem, még örülhetünk, hogy ő ilyen "olcsó" darabot választott...


Igaz, hogy dolgozik, de ott 260-et keres. Azt hittük, hogy majd ha elmegy az egyetem után dolgozni, akkor kicsit jobban megtanulja értékelni a pénzt. Nem így lett.

A barátjával vannak közös kasszán.

2020. okt. 24. 22:52
 10/30 anonim ***** válasza:
90%
A párját zavarja? 24 éves, külön él... az ő dolga.
2020. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!