Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk, ha a lányunk...

Mit csináljunk, ha a lányunk minden pénzét elkölti? Késő ezzel bármit is kezdeni?

Figyelt kérdés

Hülyeségekre, ez a legnagyobb gond.

Most annyiért vett táskát, amennyiért más család autót vásárol. Előtte 200 ezer forintért egyetlen egy sálat, mert hogy ő azt már kinézte szeptemberben és az kell neki. Mondhatnánk azt, hogy rendben, megveszi és akkor a táska 20 évig olyan, mintha új lenne és nem vesz másikat. De neki ezek semmit nem jelentenek, megveszi és következő héten már akarja az újabbat...


24 éves, a barátjánál lakik, így lakbér, rezsi nincs neki. De mégis, szerintem illene félretenni kicsit, hiszen bármi lehet a jövőben, ma már semmire sincs garancia. Ő pedig minden pénzét elkölti, komolyan, mintha égetné a zsebét. Ráadásul már annyi mindene van, hogy számon sem tudja tartani.


Mi a férjemmel átlagosan élünk, átlagos keresetből. Egész életünkben dolgoztunk, félretettünk és neki is ezt próbáltuk átadni. Tőlünk nem ezt látta.



2020. okt. 24. 22:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
96%
Na, ezért jó már iskolás kortól adni zsebpénzt, havi x, nem nagy összeget, es hagyni a gyereket, hogy arra költse, amire akarja. Ha 5x elmegy büfézni, és nem marad meg a mondjuk Lutra magazinra, akkor így járt, majd jövő hónapban változtat rajta. Vagy hagyni diákmunkázni, és hogy önállóan használja fel a keresetét.
2020. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem direkt cukkol titeket, és közel sem kerülnek ennyibe a dolgai. Havi 260 ezer forintból nemigen vesz 200 ezer forintért sálat. Vagy ezenkívül meztelenül jár? Nem lehet, hogy annyit csesztetitek a spórolással, hogy dacból ekkorákat hazudik?
2020. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
95%

"annyiért vett táskát, amennyiért más család autót vásárol" - no, és azt ugyan miből? Mert nem a 260 ezres fizujából, az is biztos! Ha nem extrém gazdag a pasi - és azt írtad, hogy nem -, akkor bizony vagy átvág titeket és csak pukkasztani akar az árakkal vagy a pasi nem(csak) a pasija, hanem a stricije is, ő meg egy ősi szakmát űz.

De valószínűbbnek tartom, hogy ez a kérdés kamu. (én ritkán írok ilyet, de ez még nekem is bűzlik)

2020. okt. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már külön él és a saját keresete semmit nem tehettek.
2020. okt. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
28%
Hát jooool megy a kis valagának... Főleg most a válságban sokan azt se tudják fognak e tudni enni holnap. Minimum 5 évig ez lesz.
2020. okt. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon elrontottátok a nevelését. Konkrétan úgy neveltétek fel, hogy megszokja, hogy rendben van, hogy semmi pénze sincs, hiszen nem kapott. Aztán most hogy elszórja, a 50 évig belénevelt dolgok köszönnek vissza. Szerintem majd kitombolja magát és észhez tér magától.
2020. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
87%

Mit dolgozik milyen egyetemet végzett?


Próbáljátok neki elmagyarázni, hogy mi lesz, ha ne adj isten kirúgják akkor a barátjávol fogja eltartani magát?

2020. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
68%
Kamu kérdés! És szerintem te a lány vagy. De hogy mi értelme az ilyen kérdéseknek, nem tudom. Talán a polgárpukkasztás.
2020. okt. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel ha lepontozznak,de elmondom az én történetemet.


24 éves vagyok,4 éve költöztem el otthonról, dolgozó ember vagyok aki minimálbérből él és szórja a pénzt,jó az igaz,hogy nem 100 ezres sálra,de szorom a pénz,ez szerintem azért van mert kiskoromban nem kaptam semmit,sanyargott a szívem pl egy lufiért egy kis plüss játékért, egy új sulis táskáért,nem vágytam nagy dolgokra,...


minden aprópénz el lett számolva otthon, még egy 20 forintos rágó is.

pedig 1800-2300 eurós fizetése van a szüleimnek,nem volt hitelük,se semmi adósságuk.


Jártam pszichológushoz egy évig

Aki megállapította,hogy azért szorom a pénz mert gyerekként sose kaphattam meg semmit és most élem ki azt a korszakot,hogy végre megvehetek bármit amit csak akarok, nem kell elszámolni senkinek,tök mindegy mekkora baromság is az az adott dolog, idővel elvileg enyhülni fog,sajnos 4 évembe telt,de már nem szorom felesleges dolgokra



Kedves kérdező nálatok nincsen valami háttér ebben ?

2020. okt. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
34%
Minimálbérből mire szoros a pénzt?
2020. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!