Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy családban, ahol 3 testvér van, csak a legidősebbnek vesznek lakást (Bp-n)?

Figyelt kérdés

Ha a legfiatalabb testvért felveszik például ott államira PhD képzésre, akkor ti a legidősebbet küldenétek el vagy a másiknak mondanátok meg, hogy a doktori ösztöndíját költse albérletre?

Nem maradna ház nélkül a legidősebb sem természetesen, viszont ő annak idején azért kapta, hogy levelező tanulmányai alatt tudjon hol lakni, vagyis 1 forintja sincs benne, jelenleg pedig nem dolgozik, mert a féléves gyerekével otthon van, csak a férje, de az sem egy évek óta tartó különleges munka (bár mindenkinek más a különleges, én nem feltétlenül lennék raktáros, ha van jobb). Legidősebb testvér még a tanulmányait sem fejezte be hetedik éve.

Nyilván az elküldést is normális emberi módon képzelem el, nem veszekedve. Csak kíváncsi vagyok, hogy mik a kilátásaim, a híd alatt kell-e aludnom szeptembertől, vagy van rá esély, hogy azért nem a doktoris hallgatót küldik albérletbe, akinek négyesnél rosszabb jegye sem volt az egyetemen, nemhogy csússzon éveket (a PhD jelentkezéshez egyébként minden adott - publikációk, témavezető és ehhez hasonlók).


2020. okt. 26. 07:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

Hát figyi...

A bátyám járt csak osztálykirándulásra. A bátyám járt csak magántanárhoz. A bátyám járt csak külföldön 18 éves koráig. Csak neki fizették ki a jogsit és egy saját kocsit.

Én ebben a szituációban tudom, hogy engem küldenének el. A te családodban ezt neked kell tudnod.

Más: Én is PhD hallgató vagyok jelenleg és egyedül élek Budapesten. Ha tényleg ilyen jól áll a szénád, akkor mindenképpen leülnék a leendő témavezetőddel beszélni, hogy a havi 140 ezer forint 2 évig egy vicc. Én így kaptam fizetéskiegészítést, ebből már meg tudok élni.

Plusz minden szeptemberben jön több ösztöndíj-lehetőség, amit érdemes megpályázni, ha ilyen eredményeid vannak, biztos megnyered valamelyiket.

2020. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is a ket idosebb testverem kapott meg mindent.. de legfokeppen a batyam.. aztan a noverem.. aztan en ...
2020. okt. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%
Nem igazan értem, miért a hasznosságodhoz, értékedhez kötős ezt a kérdést. A szülők szemmel láthatóan már meghozták a döntést, ha meg még gyerek is van, az főleg eldönti a kérdést.
2020. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, azért a doktori képzés alatt fizetést kapsz. Sőt szerintem kollegiumra is van lehetőséged.

Persze nagyon rossz meg kívülről is nézni az olyan családokat, ahol az egyik testvér kap lakást, mert jaj szegényke egyedül sose tudna, a másik meg úgyis szorgalmas majd megoldja, de mit tudsz tenni?

Biztos nem fogják elküldeni a testvéred, főleg ha még kicsi gyereke is van.

2020. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem küldeném el, de nem is vennék csak egy gyereknek lakast.

A te helyzetedben maradna az a lakásban, aki ott lakott, a masik gyerek meg beköltözne melle amíg tanul. Mondjuk ha a már ott lakó tulajdonosa a lakásnak, akkor ez sem játszik, mehetsz albérletbe, vagy kollégiumba.



Amúgy ismeretségi körben van egy család, ahol mindig minden az első szülött fiúé lesz már evszazadok ota. Igy szojtak meg, igy csináljak.

2020. okt. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Ezt nem írtam le, de világ életében 2 jeggyel rosszabb tanuló volt, mint én. Szüleim örülnének a legjobban, ha velük egy városban lenne az unokájuk,mert itt van lakás, csak azzal ugye nem sokra megyek sem én, sem a barátom, aki szintén doktorandusz hallgató, és állandóan vonatozgatnia kell.


Konkrétan kisujját se mozdította azért a lakásért, nem teljesített semmit, hogy megérdemelte volna.

(egyébként 2 hónapos kapcsolatban lett terhes, rögtön diplomaosztóm után, mikor élet kérdés előtt álltam, hogy akkor hova tovább, mégis merre menjek dolgozni / továbbtanulni, s mikor szóba jött az a város, akkor lett terhes)

2020. okt. 26. 08:40
 7/30 anonim ***** válasza:
67%

"Ezt nem írtam le, de világ életében 2 jeggyel rosszabb tanuló volt, mint én."


ÉS????



"Konkrétan kisujját se mozdította azért a lakásért, nem teljesített semmit, hogy megérdemelte volna."


Te egészen pontosan mitől érdemelned meg jobban?



"egyébként 2 hónapos kapcsolatban lett terhes, rögtön diplomaosztóm után, mikor élet kérdés előtt álltam, hogy akkor hova tovább, mégis merre menjek dolgozni / továbbtanulni, s mikor szóba jött az a város, akkor lett terhes)"


Megintcsak:ÉS????


Komolyan, egyre unszimpatikusabb vagy.

Amúgy meg ott a barátod, ketten azért csakmossze tudtok dobni egy albérletre valót.

2020. okt. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de ha te PhD-re készülsz, az tragédia... ezzel a színvonallal fogod írni a doktoridat???
2020. okt. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

Én élnék a gyanúperrel, hogy nincs itt phd a képben... A kérdező vagy túloz vagy unatkozik.


Mindenesetre ha igaz, akkor az egész élete egy kínlódás lesz, mert mástól várja a megoldást élete problémáira.

2020. okt. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
58%

Kicsit úgy látom kérdező, hogy nem valami jó a kapcsolatod a testvéreiddel, legalábbis a gyerekes testvéredről mindenképp elítélően beszélsz. Ne haragudj, de ha a testvére vagy sincs közöd hozzá, hogy mennyi idő után és milyen körülmények között esett teherbe, azt meg nem tudom, hogy gondolod, hogy azért lett gyereke hogy veled kicsesszen, mert a te életedbe rosszkor érkezett az ő gyereke. Lehet életében rosszabb tanuló volt, viszont lehet a képességei is rosszabbak, mint a tieid, erről senki nem tehet.

Hogy a kérdésre válaszoljak: mindenképp az lenne a fair, hogy ha az egyiknek veszek lakást a másik kettőnek is. Elvárni persze semmit nem lehet, meg nem tudhatjuk a lakásvásárlás után hogy változott a szüleid anyagi helyzete. A másik, hogy egy szülő jobb esetben nem az alapján szereti a gyerekeit ki hanyas tanuló, ki hol dolgozik, mennyit keres, és nem rangsorolja ez alapján a testvéreket. Te konkrétan ezt várod most a szüleidtől. Én kevés esélyt látok rá, hogy megkapd a lakást. Elhiszem, hogy rossz érzés, hogy úgy gondolod megérdemelnéd, azt sem mondom, hogy nem érdemelnéd meg, de szerintem kezdj el más lehetőségekben gondolkodni.

2020. okt. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!