Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy családban, ahol 3 testvér van, csak a legidősebbnek vesznek lakást (Bp-n)?

Figyelt kérdés

Ha a legfiatalabb testvért felveszik például ott államira PhD képzésre, akkor ti a legidősebbet küldenétek el vagy a másiknak mondanátok meg, hogy a doktori ösztöndíját költse albérletre?

Nem maradna ház nélkül a legidősebb sem természetesen, viszont ő annak idején azért kapta, hogy levelező tanulmányai alatt tudjon hol lakni, vagyis 1 forintja sincs benne, jelenleg pedig nem dolgozik, mert a féléves gyerekével otthon van, csak a férje, de az sem egy évek óta tartó különleges munka (bár mindenkinek más a különleges, én nem feltétlenül lennék raktáros, ha van jobb). Legidősebb testvér még a tanulmányait sem fejezte be hetedik éve.

Nyilván az elküldést is normális emberi módon képzelem el, nem veszekedve. Csak kíváncsi vagyok, hogy mik a kilátásaim, a híd alatt kell-e aludnom szeptembertől, vagy van rá esély, hogy azért nem a doktoris hallgatót küldik albérletbe, akinek négyesnél rosszabb jegye sem volt az egyetemen, nemhogy csússzon éveket (a PhD jelentkezéshez egyébként minden adott - publikációk, témavezető és ehhez hasonlók).


2020. okt. 26. 07:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%

a híd alatt kell-e aludnom szeptembertől


Figyelj, barátom, addig van még 11 hónapod...

2020. okt. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
94%

Arról semmit nem írsz, hogy melyikőtöknek pl milyen a természete. Lehet, hogy a tesód 2 jeggyel rosszabbakat kapott, de lehet, hogy sokkal kedvesebb, segítőkészebb, kevésbé nagyképű pl. Lehet, hogy nem követelőző, sokkal jobb a viszonya a szülőkkel. Te, ahogy az írásodból kitűnik, eléggé

" én" központú vagy. ( Pl. a tesód akkor merészelt szülni, mikor mindennek rólad kellett volna szólni.)

Ha nekem több gyerekem lenne, én egyenlően adnék amit a lehetőségeim engednek, de nem vagyunk egyformák.

2020. okt. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%
Hát mondjuk én is a legidősebb vagyok de a szüleimnek az életben nem lesz lehetőségük nekem lakást venni vagy bármilyen drágább dologgal ellátni. Ezeknél nekem mind csak önerőből lenne majd lehetőségem.
2020. okt. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

Nem igazán értem. A tesód annak idején kapott lakást. Most is ott él már a családjával. És most te is abba a városba költöznél, ezért elvárnád, hogy vegyék el tőle? És költözzön el onnan a családjával? Kit érdekel, hogy a férje ott dolgozik?

Ezt a lakást biztosan nem kapod meg. És nagy bunkóság is már csak az ötlet is, hogy kitennéd őket onnan.

Azt meg csak te tudod, hogy a szüleidnek van-e annyi pénze, hogy vegyenek még egy lakást.

2020. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
73%

Nézzük másfelől a dolgot: te egyetemista vagy, tök rugalmas.

A tesódnak ott a férje, annak a munkája, nem cuccolhatnak csak le úgy vidékre, mer' a hugi aszonta.

Ha jól értem, van még egy lakás otthon, szóval nem vagy kisemmizve, meg fogod kapni, csak az majd az egyetem után jön jól, nem most.


Egyébként meg dobd fel a tesódnak a témát, hogy cseréljetek lakást, anyuék is örülnének, hogy babázhatnak, meg te is örülnél az egyetem miatt. Közös családi ebéden is be lehet dobni, vagy külön anyuéknak is, hogy ki mit szól hozzá. Nem kell némán ülnöd és azt várnod, hogy valaki kitalálja a gondolataid, hogy te a tesó lakására pályázol...

2020. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
Az élet igazságtalan , elcsépelt de igaz. Szerintem lépj túl ezen, mert hiába nem fair akkor is így döntöttek a szüleid.
2020. okt. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
24%

Én azt gondolom, tök mindegy, hogy a gyerek szakmunkásképzőbe jár, vagy egyetemre vagy sehova, ez a saját döntése - egy lakás megvételét nem ettől tenném függővé.


Azt vagy mindenki kapna vagy senki, a tanulmányaitól függetlenül.


Nem is értem az ilyen válaszolókat, akik még a tesót védik, mnehogy kirakják már őket a lakásból. Nem kell kirakni, csak akkor fizesse ki a tesót vagy valami.


Biztos megszakítanám a kapcsolatot olyan szülőkkel, ahol az egyiknek vesznek egy lakást, nekem meg nem. Azért ez a megkülönböztetésnek olyan foka, ami elfogadhatatlan.

2020. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
87%

csak akkor fizesse ki a tesót vagy valami.


Miért fizesse ki? Ha kapsz egy lakást, ami a te neveden van, ahhoz mi köze bárkinek?

2020. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
80%

17!


Aztán ugyan miért kellene a testvérnek bármit is kifizetnie? Ha a szüleik neki vették valamit, az az övé. Nem az ő hibája, ha a testvér e nem kapott és bizony semmit nem kell kifizetnie.

2020. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%
17, van másik lakás. Csak a kérdezőnek derogál ott lakni, mert nincs bent pesten az egyetem szájában.
2020. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!