Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy családban, ahol 3 testvér van, csak a legidősebbnek vesznek lakást (Bp-n)?

Figyelt kérdés

Ha a legfiatalabb testvért felveszik például ott államira PhD képzésre, akkor ti a legidősebbet küldenétek el vagy a másiknak mondanátok meg, hogy a doktori ösztöndíját költse albérletre?

Nem maradna ház nélkül a legidősebb sem természetesen, viszont ő annak idején azért kapta, hogy levelező tanulmányai alatt tudjon hol lakni, vagyis 1 forintja sincs benne, jelenleg pedig nem dolgozik, mert a féléves gyerekével otthon van, csak a férje, de az sem egy évek óta tartó különleges munka (bár mindenkinek más a különleges, én nem feltétlenül lennék raktáros, ha van jobb). Legidősebb testvér még a tanulmányait sem fejezte be hetedik éve.

Nyilván az elküldést is normális emberi módon képzelem el, nem veszekedve. Csak kíváncsi vagyok, hogy mik a kilátásaim, a híd alatt kell-e aludnom szeptembertől, vagy van rá esély, hogy azért nem a doktoris hallgatót küldik albérletbe, akinek négyesnél rosszabb jegye sem volt az egyetemen, nemhogy csússzon éveket (a PhD jelentkezéshez egyébként minden adott - publikációk, témavezető és ehhez hasonlók).


2020. okt. 26. 07:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
55%
Ezt sose ertettem miert vesznek a szülők csak az egyiknek vagy csak a masiknak. Akkor osszak el a tulajdont vagy senki nem kap lakást ha nem telik, " csak" kezdőtőkét es használják egészséggel. Valóban a kérdező sem a legszimpibb de ez még nem ok arra hogy az agyik gyerek s.gge ala rakjanak valamit a masik meg oldja meg.
2020. okt. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Nagyszüleim vették, a szüleim eredetileg nem akarták több okból sem, csak nem tudtak mibe befektetni, a tulajdonos pedig papír szerint anyukám, ő pedig a haszonélvező, pont amiatt, hogy ha másnak a családban szüksége lesz rá vagy bármi ilyesmi, ne tudja eladni ő maga egyedül. Többek között azért sem bíznak benne, mert nem egyszer eladott családi ékszerörökséget itthonról, hogy pénzhez jusson.
2020. okt. 26. 12:30
 23/30 anonim ***** válasza:
90%
Mármint a testvéred a haszonélvező? Csak szólok, higy ez esetben anyadeknak esélye nincs kirakni akkor sem, ha akarnák
2020. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
87%
hoppá, így már más a leányzó fekvése. kecskére bízták a káposztát. onnan őt kirakni nem lehet.
2020. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
76%

Innentől mit szeretnél?

ha a szüleid azt mondják, hogy teljesen igazad van mostantól te laksz bent, tesód meg mehet haza/albiba/ahova akar akkor sem tehetnék meg.

Ő a haszonélvező, nem lehet kirakni őt vagy eladni a beleegyezése nélkül a lakást.

2020. okt. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk is ez volt,.mármint,hogy mamám eladta 11 éve, az akkor is 30 milliót érő polgári lakását,hogy vegyen magának egy kisebbet és nekem,igaz csak azért került 19 évesen a nevemre, hogy apámtól a bank ne tudja elvenni és közben apránként tudjon törleszteni.

Viszont soha egyik hugom sem neheztelt rám emiatt.Mivel mamám, ha majd elmegy(remélem minnél később!)hagyni fog rájuk csinos összeget és a lakását.

Szerintem beszéljétek meg, ne legyen harag emiatt köztetek.

2020. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

-A szüleid oldaláról: picit átgondolatlan volt ez a vagyon elosztás a 3 gyerek között, nem tudom hogyan kellett volna másképp, de ez talán igazságtalanra sikeredett. Sokan vannak így sajna többgyerekes családok, hogy nem tudnak minden gyereket egyenlő feltételek mellett elindítani a felnőtt életben, ezért vagy senki nem kap semmit, vagy pedig egyenlőtlen lesz, ami viszályhoz vezethet :/. Én ezért is gondolok arra már most, hogy nem biztos, hogy szeretnék én nagy családot, mert nem azért “adunk” kistestvért, hogy egész felnőttkorukra elcsesszük a viszonyukat az anyagiak miatt. De ez már csak plusz konspiráció, értelmetlen is.

-a testvéred oldaláról: teljes mértékben az ő dolga, mikor, kitől és hogyan esik teherbe, és ha a szülők akarják és tudják támogatni, akkor teljes mellszélességgel megtehetik ezt a te beleegyezésed nélkül. Gondolom az unokát nem tennék ki a lakásból, berendezkedtek ott BP-n már, miattad senki nem fog onnan ugrálni. És lehet hogy a te képzettségeid jobbak, a testvéred pedig másban jó, mondjuk lehet jó családanya, ebben támogatják. És átmenetileg akkor ő jobban rászorult, mint te. Ez a döntés abszolút nem rólad és nem ellened szólt.

-a te oldaladról: szerintem tök jó, hogy eddig jutottál a tanulmányaiddal és ilyen magas fokon képzed magad, lehet a szülők is látják rajtad hogy szorgalmas vagy, igyekszel, megállsz a lábadon. Lehet, ami van másik ingatlan azt rád írják, és ha bejön az egyetem majd, lesz jó munkád, beszámitod önerőnek és veszel BP-n egyet. Addig pedig hidd el, hogy megoldod, rengeteg fiatal költözik Pestre nálad sokkal csóróbb körülmények közül, és megoldják, bérelnek felesben a párjukkal vagy lakótársakkal. Később ha annyira tetszik ott továbbra is, vehetsz egyet hitelre, akár ha a pároddal házasodtok, közösen. Nehéz, de nem megoldhatatlan és kétlem, hogy valamilyen formában a szüleid ne segítenének neked is. Csak tedd félre a dühödet, mert ez nem vezet sehova.

2020. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Utolso sokmindenben egyetertek, viszont a testvér már kapott, kérdező körül meg sok a ha..ha kap ha adnak neki valamit( es abból ő tud lakást venni?) Túl bizonytalan.
2020. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a középső gyerekkel? Gondolom, ő nem rinyált ennyit.
2020. okt. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

28!


Olvasd el megegyszer. Nem a testvéré a lakás. Az anya tulajdona. A testvér a haszonélvező.

2020. okt. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!