Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha nem érti...

Mit lehet tenni, ha nem érti meg az anyám, hogy én nem kaptam értesítést karanténról és így nem vagyok karanténban? Mert fenyeget,mint a fene nehogy elmenjek itthonról, pedig nem tett senki karanténba engem.

Figyelt kérdés

Azért 26 évesen nem tudom hova fenyeget feljelentéssel (szerintem őt röhögnék ki), amikor a hatóságok eldöntötték, hogy a családból kit helyeznek fertőzés miatt karanténban. Nekem 10 nappal és 5 nappal az igazolt fertőzés után semmi bajom. Valószínű ezért sem kaptam felkeresést miután a családban lévő fertőzött megadta kikkel találkozott.

Erre most úgy nekem esik mint akinek elmentek otthonról. Bár valószínű csak arról van szó, mint mindig. Vagyis, hogy ott akar betenni nekem ahol akar. Bár szerintem ráhagyom és azt csinál amit szeretne engem nem érdekel.


2020. nov. 3. 07:23
1 2 3 4
 21/39 Savlekotő ***** válasza:
47%
Itt nem a covid meg a maradj otthon a gond hanem a kapcsolat ahol a másik alá vágás a lényeg,és egy 26 éves felnőtt önálló ember össze pisili magát mert anyuka rendőrrel fenyegeti és 26 évesen 15 éves szinten hisztizik. És egyre több ilyen félcédulás család van ahol 26 30 40 es férfiak is betojnak mert anyuka dönti el mikor kakilhatnak és hisztiznek hogy de ők mennének az oviba.. ébredni kéne milyen önállótlan döntésképtelen generációkat termelünk ki..
2020. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk volt fertőzött a családban. Neki is és a családtagoknak is karanténban kellett lennie, csak más-más időpontban járt le az ideje. A rendőrök pedig mindenkit ellenőriztek, minden nap integettünk az ablakból.
2020. nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Na és ez mikor volt? Kedves utolsó.
2020. nov. 3. 14:36
 24/39 anonim ***** válasza:
82%
Normális ember nem azért tartja be a karantént, mert esetleg ellenőrzik, hanem az embertársai iránti odafigyelésből. Sajnos az utóbbi sok mindenkiből hiányzik, ezért van szükség az előbbire. Március óta nem tudom, hogy nem hallottál még róla vagy milyen forrásokból szoktál tájékozódni, de már vagy fél éve köztudott, hogy akkor is fertőzhetsz, ha nincs semmi bajod és nem vagy rosszul. Tehát ha érintkeztél pozitív személlyel, és nem vagy egy önző idióta, akkor betartod a karantént, ha ellenőrzik, ha nem.
2020. nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Ameddig a kormány semmit sem tesz addig álszent dolog másokra kenni a dolgot. Erről ennyit.
2020. nov. 3. 15:06
 26/39 A kérdező kommentje:
Amúgy is itt már mindenki érintkezett fertőzöttel annyira elengedte a kormány a dolgot. Bár tudom a duce meggyógyít mindenkit. Egyeseket ez megnyugtat. Szóval először narancsföldön kezd az önző dolgokat.
2020. nov. 3. 15:07
 27/39 anonim ***** válasza:
94%
De miért kell ebből politikai kérdést csinálni? Rohadtul nem az, semmi köze a kormánynak. Értelmes ember a saját politikai nézeteitől és bármilyen kormányrendelettől függetlenül betartja a karantént az embertársai érdekében.
2020. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Ekkora böszmeséget, hogy nincs köze. Nagyon is van köze mert semmit sem tesz a saját érdekeiből. Csak papolja a propagandát.


Az is az ő hibájuk, hogy olyan az egészségügy amilyen. Önző aljas dolog az egyénekre hárítani a felelősséget.

2020. nov. 3. 15:14
 29/39 anonim ***** válasza:
95%

Ha a kormány hülye (az bizony) akkor ne velük takarózz hogy ha ők sem akkor te sem, hiszen azzal azt bizonyítod hogy pont olyan vagy mint ők, ugyanazt teszed. Legyél okosabb meg felelősségteljesebb mint a nagyvezírünk. Nem vagy már gyerek aki csak akkor tudja hogy mi a helyes, ha valaki példát mutat neki. Felnőtt ember vagy, átlátod a dolgok között az összefüggést, nyilván tisztában vagy vele hogy mik a rizikók, anélkül is hogy a szádba rágná állambácsi.

Innentől kezdve nevetségesnek tartom hogy azon pattogsz hogy "merakormányígymegúgy".

2020. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

nekünk az értesítés kétszer is, azután jött, hogy letelt a karantén már rég.

Egyiket emailben kértük, oda el se küldték.

De ha a 10 nap letelt, és - vagy, talán valami ilyesmit olvastam, akkor nem kell amúgy

2020. nov. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!