Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vezethetném be, hogy...

Hogy vezethetném be, hogy többször kimondjuk az "szeretlek" szót ?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban soha nem mondogattuk, egy ideje viszont elkezdett zavarni. De főként az, hogy pl édesanyámmal mostmár könnyen kimondjuk, de édesapámmal és testvéremmel máig nagyon nehezen és akkor is valamiféle kellemetlen érzést generál. Pedig nagyon szeretem őket és tudom, hogy ők is.
2020. nov. 3. 20:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Miért kell ezt erőltetni? Én pont így nőttem fel, Soha nem tudnám ezt kimondani, elsüllyednék a kellemetlenségtől. Vannak ilyen családok.
2020. nov. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Azért, mert pont így éreztem, ahogy Te is és ez egyszerűen nem normális. Nem helyes azért kellemetlenül érezni magunkat, mert tudatára adjuk a legfontosabb embereknek az érzéseinket. Természetesnek kellene lennie.

Sajnos tudom sok ilyen család van, mert a szüleink szülei is érzelmileg elérhetetlenek voltak valamelyest és így tovább. Én nem ezt szeretném tovább vinni és atadni majd a gyerekeimnek.

2020. nov. 3. 20:45
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Hát én nem akarok gyereket, szóval nálam ez megvan oldva, de szerintem ha lenne úgy érzem hogy neki tudnám mondani. Ha szerelmes lennék valakibe, szerintem neki is kitudnám, de olyannal még nem találkoztam és szerintem nem is fogok, szóval ez ügyben ezért nem tudok nyilatkozni. Azt tudatosítsd magadban, hogy ez nem ami, nem a te hibád. Ha érzelemmentes családi közegben cseperedsz, akkor pontosan ilyen leszel. Én a családban soha jó életben nem tudnám kimondani ezt a szót nem tudnék ölelkezni, ezért nem is erőltetem.
2020. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl a gyerekeim tök fesztelenül mondják a Dédinek, hogy szeretlek. A Dédi először elcsodálkozott, majd közölte, velem, hogy jé, hát ez TÖK JÓ! És most már képes visszamondani nekik. Tegyük hozzá, anyámnak akkor se mondaná, ha a halálos ágya körül ülnénk, és nekem se biztos, de na, valahogy így lehet szépen bevezetni.
2020. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig nem kell folyamatosan mondogatni, éppen ezzel lesz elcsépelt dolog, aminek utána semmi jelentöségét nem érzi senki!

Ettöl még az érzés megvan, de csak akkor érdemes szóban is közölni, ha valami különleges helyzetben hangsúlyozni akarod!

2020. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim sem mondták soha nekünk, hogy szeretnek. Nekem ez nagyon hiányzott gyerekkoromban.

Nálam minden napos a családban, sőt naponta többször is mondjuk egymásnak.

2020. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 vantel ***** válasza:
100%
Mondd akkor amikor ténylegesen érzed,majd elragadja őket is a vágy.
2020. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
Én nem szeretem kimondani, inkább kimutatom.
2020. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkinek más a szeretet nyelve ennyi
2020. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk párom vezette ezt be, egymás között vele nagyon sokszor kkmondtuk és hihetetlen jó érzés! Aztán a gyerekekkel is kölcsönösen kimondtuk, szüleimnek viszont nem tudnám...nem tudom miért.
2020. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!