Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vezethetném be, hogy...

Hogy vezethetném be, hogy többször kimondjuk az "szeretlek" szót ?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban soha nem mondogattuk, egy ideje viszont elkezdett zavarni. De főként az, hogy pl édesanyámmal mostmár könnyen kimondjuk, de édesapámmal és testvéremmel máig nagyon nehezen és akkor is valamiféle kellemetlen érzést generál. Pedig nagyon szeretem őket és tudom, hogy ők is.
2020. nov. 3. 20:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem gáz ilyet mondani, csak sebezhetővé válsz, legalábbis számomra ez a gyengeség jele...

33N

2020. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem mondták a szülők nekünk soha, viszont rengeteg ölelést kaptunk, szóval nem is hiányzott, mert éreztük.


Én mondom is a lányomnak minden nap többször is, és olelgetem, szeretgetem, pedig már kamasz, de még tűri.


Egyszóval én azt mondom, ha nem jön, nem baj. Éreztesd máshogy. 😊 De nagyon tetszik, hogy törekszel rá.

2020. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
24%

Szavakkal a legkönnyebb hazudni, tettekkel már nehezebb. Ha ezt ki kell mondani ahhoz, hogy a másik tudja, akkor gondok vannak a kapcsolatban (bármelyikben). De ha e nélkül is tudja, akkor szintén felesleges.


FHASZ KÉRDÉS.

2020. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%
Én sem mondom ezt családtagoknak.
2020. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

nem tudhatod kinek mi nyomja a lelkét, milyen atrocitások érhették a múltban, amiről nem akar beszélni. Az idős emberek, akik állandó félelemben átélték a rákosi rendszert, a kádár rendszert, azok nem biztos hogy ölelkeznének bárkivel is...pláne azt mondani, vagy hallani, hogy szeretlek..az nekik agyrém. Ugyanis nagyon jól ismerik az embereket, és tudják hogy e szónak nincs igaz háttere.


Ne csodálkozz, ha majd egyszer olyan szúr hátba, aki ölelgetett, és mosolyogva mondta, hogy szeretlek...

2020. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"Ne csodálkozz, ha majd egyszer olyan szúr hátba, aki ölelgetett, és mosolyogva mondta, hogy szeretlek..."

Illetve 11,13.

Most komolyan amiatt írtok ilyeneket nekem, mert a CSALÁDOMMAl-akikkel ettől eltekintve tökéletes a kapcsolatunk-, érzelmileg nyitottabb kapcsolatra törekszem? Mert igenis néha jól esne hallani tőlük, hogy szeretlek?

Pfu, de sz.r, naiv, gyenge ember vagyok tényleg.

Jesszus.

2020. nov. 3. 23:35
 17/24 A kérdező kommentje:
Továbbá köszönöm szépen a válaszokat! ✨
2020. nov. 3. 23:36
 18/24 anonim ***** válasza:
73%
Szeretlek!
2020. nov. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
66%

11: Itt kivéletesen helytállóbb lett volna a 33N helyett a 33L.

Hogy tarthatsz itt ennyi idősen? Egészen elképesztő milyen csekély érzelmi intelligencáiával rendelkezel. Ennyi idősen a szeretetet, pláne a családon belüli szeretetet a gyengeséggel azonosítani? Olyannak beállítani, mint amit szégyellni kellene?

Nevetséges, bár talán inkább szánni való.

2020. nov. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Érdekes, de én is nagyon nehezen tudom kimondani, és attól is zavarba jövök, ha nekem mondják. Szerintem ezt inkább érezni, éreztetni kell.
2020. nov. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!