Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti "hittérítésnek" értelmeznét...

Ti "hittérítésnek" értelmeznétek e, ha a gyereketek a nagyon vallásos féltesóktól többször kapnának kis kiadványokat amiben az Úrról, hitől, stb. írnak?

Figyelt kérdés
A féltesók erősen vallásosak, mi (én és a két gyerek) nem. Illetve nem járunk templomba, én ezt magamban kezelem, de a gyerekeknél úgy voltam, hogy majd eldöntik felnőtt korukban melyik irányba akarnak menni, én semmit se kényszerítek. De már nem ez az első, hogy a nagyobb úgy érzi, meg akarják téríteni, mikor ilyen kiadványt kap.
2018. dec. 29. 09:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%
Én egy kiadványtól még nem akadnék ki, ha hozzá még mondja a magájét is akkor már biztosan. Ha legközelebb adni próbál mondja hogy nem kérem köszi.
2018. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen kiadványokat mindig térítésnek szánják. Az már más kérdés mennyire erőszakosan nyomják rád az ilyen dolgokat. Szólni kell annak aki adja hogy zavaró, hagyja békén vele.
2018. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
32%
Eszembe sincs a gyerekeimet a vallás mocskànak kitenni. Amikor a fiam felnőtt és kérdezősködni kezdett, akkor a tudomány eszközeivel magyaráztam BIZONYÍTOTTAM BE neki a tényeket és a vallásról meg a nagy szerénységről megmutattam neki pár infót a vatikáni fényűzésről.
2018. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
57%
A vallás annak való, aki nem tud mit kezdeni a szabadsággal. Neveld ennek szellemében gyermekeidet. Ha nem kell egy külső kényszer ahhoz, hogy a világgal és benne embertársaikkal harmóniában éljenek, akkor nem lesz szükségük a hitre.
2018. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
22%

Mielőtt tagad bárki bármit előtte azért szerez némi infót? Mert ennyi ostoba válasz láttán nem hiszem. De már mégsem lepődök.

Kérdező, inkább olvasd el te is, hogy mit kapnak a gyerekeid, mert ez lenne a minimum, hogy tudd, mi olvasnak! Ez a szülői minimum, nem az, hogy kiírod a gyakori kérdésekre!

2018. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Igen, térítésnek. Hiszen ez a kiadványok célja.

Én azzal sem értek egyet, hogy bárki kívülről beleszóljon ilyen dolgokba. Ez a te és a párod döntése, hogy hogyan nevelitek.

Ráadásul téríteni általában nem klasszikus egyházak, hanem szekták szoktak. Legalábbis engem mindig csak a Jehovák, Szcientológusok, stb. akartak megtéríteni, és nem pl. Reformátusok vagy Katolikusok.

2018. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Utolso! Elolvastam, de nekem néhany sor után elég. Ez van. Voltam elsőáldozo is anno, mert a nagyszüleim kenyszerítettek hogy jarjak, aztan betelt a pohar. A papról kiderült, hogy folyton részeg volt és a fogadott 5 gyerekét cselédként kezelték otthon...

Mindegy is. Én tiszteletben tartom mások vallását, a mienket is tartsak tiszteletben, a döntést meg bízzak rájuk. Ennyi az én véleményem. En sem osztogatok kiadvanyokat nekik az ellenkezőjéről.

2018. dec. 29. 10:08
 8/33 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ. Alkalomra kapja, akkor simán ajándék. Vallásos ember sokszor ad a saját vallásához köthető dolgot alkalomra ajándékként. Ha csak úgy, akkor megjegyeznem, hohy koszonjuk, nem kérünk ilyet.
2018. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
5#-nek szolt az elozo!
2018. dec. 29. 10:09
 10/33 anonim ***** válasza:
52%
"Mielőtt tagad bárki bármit előtte azért szerez némi infót? Mert ennyi ostoba válasz láttán nem hiszem. " Aha. szóval ha valaki nem vallásos, az ostoba. Ennyit a hitvány fajtádról.
2018. dec. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!