Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vírushelyzet miatt mást is...

A vírushelyzet miatt mást is el akar küldeni az anyja továbbtanulni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén fejeztem be a sulit, van érettségim, egy jó szakmám (ügyviteli titkár). Május óta már rengeteg helyre küldtem be az önéletrajzom, voltam interjún is, rengeteg olyan helyzet volt, ahova majdnem felvettek, de inkább a tapasztalattal rendelkezőket vették fel helyettem. Nehéz, de nem akarom feladni, hogy ha nem is álmaim munkáját kapom, de valahova felvesznek előbb utóbb, ami a nullánál több. De anyám el akar küldeni továbbtanulni. "Biztos, hogy sehova sem fognak felvenni." mondja folyamatosan. Mellette pedig egyik hely sem tetszett neki, ahova eddig mentem interjúra. Semmi sem volt neki megfelelő. Mutogatja a keresztféléves jelentkezést, okj-s képzéseket meg mittudomén. De amennyire ismerem, ha 2 diplomám lenne sem lenne neki elég.

Dolgozni szeretnék, kiszakadni ebből, ami itthon van nálunk, az most nem lényeg mi, önálló lenni, nem a látszólag könnyebbik utat választani. Nem könnyű, de nem is akarom, hogy az legyen, csak ne nehezítse meg jobban az anyám. Bár nem csak ezzel nehezíti meg, de az más téma.

Más is volt hasonló helyzetben? Mit csináltál? Végül anyukád elfogadta, hogy dolgozni szeretnél?

Köszönöm a válaszokat.



2020. nov. 9. 13:18
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
74%
10: Mondjuk nem is egy újabb semmit sem érő OKJ-ra kéne menni :D
2020. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
76%

"majdnem felvettek" - hát ez, már ne is haragudj, de nudli!


Ebből is látszik, mennyit ér az úgynevezett "szakmád".

2020. nov. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
72%
Ez az ügyviteli titkár kb. olyan, mint 50 éve a gyors- és gépírókisasszony?
2020. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy itt mindenkinek fantasztikus a szakmája. Nektek biztos lenne motivációtok, ha már a 100. helyre jelentkeztek és mindenhonnan azért utasítanak el, mert nincs tapasztalatom. Érdekes, hogy az idézőjeles szakmámba eddig senki sem kötött bele. És egy 8 általánossal, bolti eladói tapasztalattal rendelkezőt előbb felvesznek egy munkahelyre, mint engem.
2020. nov. 9. 14:52
 15/40 anonim ***** válasza:
71%
Ha jó szakmád lenne, lenne munkád.
2020. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
90%
Figyelj te biztos jobban tudod, és jobban ismered a munkaerő piacot 19 évesen , mint itt a 20-as, 30-as korosztály.
2020. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
74%

Tudod, mi a gond?

Hogy egyre inkább el fognak utasítani, mert azt látják a lyukból az önéletrajzodban, hogy nem nagyon akarsz dolgozni.

2020. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
92%
Es miert anyudnak kell, hogy tetszen ahova jelentkeztel dolgozni? O fog ott dolgozni vagy te?
2020. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
98%
de ha ennyire el akarsz menni otthonról, akkor jelentkezel egy koliba és ott laksz, így nem leszel otthon és még tovább is tanulsz
2020. nov. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ne tanulj tovabb, 18 elmultal, kenyszeriteni nem lehet. Viszont az, hogy otthon ulsz, es csak varod almaid allasat, nem okes, el kell kezdeni valahol. Ha nem tanulsz, akkor dolgozz, es jelentkezz mashova is, ne csak ilyesmi allasokra.
2020. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!