Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vírushelyzet miatt mást is...

A vírushelyzet miatt mást is el akar küldeni az anyja továbbtanulni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén fejeztem be a sulit, van érettségim, egy jó szakmám (ügyviteli titkár). Május óta már rengeteg helyre küldtem be az önéletrajzom, voltam interjún is, rengeteg olyan helyzet volt, ahova majdnem felvettek, de inkább a tapasztalattal rendelkezőket vették fel helyettem. Nehéz, de nem akarom feladni, hogy ha nem is álmaim munkáját kapom, de valahova felvesznek előbb utóbb, ami a nullánál több. De anyám el akar küldeni továbbtanulni. "Biztos, hogy sehova sem fognak felvenni." mondja folyamatosan. Mellette pedig egyik hely sem tetszett neki, ahova eddig mentem interjúra. Semmi sem volt neki megfelelő. Mutogatja a keresztféléves jelentkezést, okj-s képzéseket meg mittudomén. De amennyire ismerem, ha 2 diplomám lenne sem lenne neki elég.

Dolgozni szeretnék, kiszakadni ebből, ami itthon van nálunk, az most nem lényeg mi, önálló lenni, nem a látszólag könnyebbik utat választani. Nem könnyű, de nem is akarom, hogy az legyen, csak ne nehezítse meg jobban az anyám. Bár nem csak ezzel nehezíti meg, de az más téma.

Más is volt hasonló helyzetben? Mit csináltál? Végül anyukád elfogadta, hogy dolgozni szeretnél?

Köszönöm a válaszokat.



2020. nov. 9. 13:18
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
93%
Ha elmennél továbbtanulni, munkád is lenne, diákmunka mindig van valami. És akkor tapasztalatod is lenne
2020. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem az a ciki, hogy nem akarsz továbbtanulni, ugyanis az nem valo mindenkinek, es en se ertek egyet azzal, hogy mindenkire ra kell erőltetni, hanem az hogy otthon ülsz mar fel eve. Oke, hogy van egy szakmad, de sima érettségivel is tok sok helyre el lehet menni. Nyilvan nem a legjobb, es nem olyan amilyet elképzelsz, de akkor is munka. Mert gondolom azóta anyukad tart el. Es en ugy gondolom, hogy gyereket addig kell eltartani, amig tanul. Legyen ez 18, vagy 25 eves koráig. (testvérem addig volt, mert mestert is végzett, es nem tudott mellette dolgozni, most viszont annyit keres mint apum es anyum egyutt 2x, szoval vissza tudja adni) En most kezdtem az egyetemet, kozgazdasznak tanulok, es diakmelozok mellette! En sem témába vagot dolgozok, de el kell fogadni, hogy nem mindig lesz olyan. Diploma utan azert remelem lesz, de neked az sincs, es ne haragudj, de titkár tenyleg érettségivel is lehet bárki. Szoval en azt ajanlom, hogy ha nem akarsz, ne tanulj tovabb, de cserébe akkor dolgozz. Nem anyudert, magadert.
2020. nov. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
57%
Nekem vegyésztechnikusim meg drog-és toxikológiai technikusim van, és ugyanebben a helyzetben vagyok 😭
2020. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
94%

Jelenlegi lehetőségeid:

1.Továbbtanulsz, ha nem akarsz jön a 2. Lehetőség:

2. Neki állsz dolgozni

a) a saját szakmádban, ez eddig halott ügy szóval marad a b,

b) bármilyen munkakör amihez nem kell. Végzettség pl, gyárban sor, és melette kereshetsz tovább is munkát

3. Eltartanak felnőtt létedre mint eddig, bár ez valójában nem lehetőség, mert anyukad nyilván vállán nem tetszik


Az nem baj ha valaki munkanélküli, bárkivel megeshet de nem ilyen hosszú ideig.

2020. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
81%
Ez a szakma annyit ér, mint a távgyógyításról kapott oklevél... Remélem kezded megérteni, hogy mi a probléma.
2020. nov. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
80%
"egy jó szakmám (ügyviteli titkár)" LOL :D:D:D
2020. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
93%

Nincs mindenkinek jó szakmája, sok ember él rossz, semmit érő végzettséggel, amitől csak később jöttek rá, hogy nem ér semmit vagy tudták mikor elkezdték és csak kedvtelésből végeztek el az adott szakok.

A különbség ott van, hogy ők vagy tanultak mást is vagy teljesen más munkakörben dolgoznak jelenleg.

2020. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
89%
33-as laboros végzettségűeket szoktak gyógyszergyártó cégek keresni.
2020. nov. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
81%
A foglalkoztatási osztályon kérj közmunkát. Lehet előbb utóbb fel is vesznek.
2020. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván nem kényszeríthet arra, hogy tovább tanulj, de eltartani sem köteles. Több mint fél éve otthon terpeszkedsz. Vagyis nyilvánvalóan nincs jó szakmád. Ha nem akarsz tovább tanulni, akkor keményebben kell munkát keresned. Eladót, mekis dolgozót, futárokat, postásokat most is keresnek. Jelentkezz ilyenekre is, mert anyád meg fogja unni, hogy semmit nem csinálsz csak várod a jó állás ajánlatokat, vírus időben, kb végzettség nélkül.
2020. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!