Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólsz ahhoz, ha a gyerek...

Mit szólsz ahhoz, ha a gyerek hivatalos neve becézett név?

Figyelt kérdés

Például Zolika, Betti, Pistike, Rami, Dani, Deni, Jocó, stb.


Szülőként adnál ilyen nevet a gyerekednek?


Mit szól majd hozzá később a gyerek? Zavarná őt bemutatkozáskor meg önéletrajzon és a munka világában?



2020. nov. 15. 11:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
Elég bugyuta.
2020. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Igen! Az a gyerek fel fog nőni, ezt kellene már a sok elvakult rózsaszín vattacukor agyú szülőnek felfogni. Normális nevet adj a gyereknek, ne "vicces" meg "cuki" nevet, meg olyat amire 5x visszakérdeznek, hogy "bocs, hogy hívnak?"! Amúgy, akik ilyen neveket adnak a gyereknek, tuti nem szeretik igazán, vagy direkt tolnak ki vele. Komoly felnőtt Pistike névvel nem lesz...gondolkodj már.
2020. nov. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
86%
Nem mindegy, hogy milyen név becézése. Azok között is vannak teljesen normálisak. Engem például Katának hívnak, elég sokszor kell kijavítanom hivatalos helyeken, hogy nem Katalin, de szerintem ez még teljesen rendben van. Természetesen vannak nagyon furcsának hangzó nevek is, de nem hiszem higy ez akkora probléma lenne, a gyerek meg is változtathatja a nevét 18 éves korában.
2020. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
A gyereket kb bármi zavar idősebb korában. Átlag szülő olyan nevet ad a gyerekének, ami nem röhejes és amit ő maga szépnek tart.
2020. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem adnék ilyen nevet a gyerekemnek, mert nem akarok kib*szni szegénnyel. Ráadásul nem hiszem, hogy ebben a formában adhatóak (adja Isten, hogy így legyen), de az az anyakönyvvezető, aki meg ezeket a "neveket" engedélyezi, az szintén retardált.

Egyetértek a 2. válaszolóval, gondoljunk már bele, hogy az a gyerek egyszer fel fog nőni, nem lesz örökké gyerek.

Manapság tényleg luxus normális nevet adni annak a szerencsétlen gyereknek?

2020. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
97%
Az én hivatalos anyakönyvezett nevem Andi. Mindig gond volt vele, mert állandóan jelezni kellett, hogy nem Andrea, hanem Andi. Iskolás koromban a bizonyítványomat is elírták, személyi, útlevél stb.. ,indig javítani kellett. Ha megyek orvoshoz vagy hivatalos ügyben mindig Andreát mondanak, ugye én meg nem reagálok, mert azt hiszem van Andrea is ott. Munkaügyben is Andreát mondanak. Már nekem kínos, hogy állandóan javítani kell. Mindig nálam van a születései anyakönyvi kivonatom, mert senki nem hiszi el, hogy nem Andrea vagyok hanem Andi.
2020. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%
Én nem adnék ilyen nevet.Jó vannak normális hangzású becenevek is,de egyesek tényleg eltúlozzák.
2020. nov. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Számomra ilyen a Szofi, nekem így abszolút nem tetszik, akkor inkább legyen Szófia. Andi-ról meg nem tudtam, még a Zsófit hallottam nem Zsófiaként, de a sok adminisztratív munkát el tudja cseszni a későbbiekben.

Szerintem anyakönyveztetve legyen, mint Andrea, Szófia, Zsófia vagy akármiként, majd ha a gyerekem Kovács Andiként akar bemutatkozni, nem Kovács Andreaként, akkor legyen ez, nem zavarna.

2020. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%

Én biztos nem adnék ilyen nevet. Szerintem gáz. Ugyanakkor ma már minden 2. kislány Szofi, Lili, Panna meg ilyesmik.

Nem tipikus becenevek közül is az ilyen gyerekes hangzású, számomra semmilyen nevek a divatosak: Lara, Lana, Mina, Nina, Bella, Mira...

Nincsenek már divatban a karakteresebb nevek lányoknál. Szóval szerintem nem fogja a gyerek szégyenleni bemutatkozásnál, mert felnő egy generáció, ahol mindenkinem ilyen "kis aranyos" neve van.

2020. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mondjuk egy Lilit, vagy Kittit, amik már rég megállják így is a helyüket, nem is gondolkodunk rajta, hogy amúgy becenév, nem összehasonlítható Pistikével, Zolikával, Jocóval. Itt ezekről volt szó. (2-es voltam)
2020. nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!