Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólsz ahhoz, ha a gyerek...

Mit szólsz ahhoz, ha a gyerek hivatalos neve becézett név?

Figyelt kérdés

Például Zolika, Betti, Pistike, Rami, Dani, Deni, Jocó, stb.


Szülőként adnál ilyen nevet a gyerekednek?


Mit szól majd hozzá később a gyerek? Zavarná őt bemutatkozáskor meg önéletrajzon és a munka világában?



2020. nov. 15. 11:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
63%

A Lili nem becézett név, így írják a világ más országaiban is, csak van, ahol Lilli-nek.


Ismerek Gergő nevűt is, azzal is csak a baj van, folyamatosan Gergely-t akar írni mindenki neki és állandóan javítgatni kell.


Szerintem a Kata határeset, de nagyon sok Katalin így használja a nevét a mindennapokban, szóval nem szokatlan.


A Bandi, Pisti, Zoli stb. abszolút nevetséges.

2021. jan. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
89%

Most elképzelem, ahogy bemutatnak egy cégnél egy felső vezetőt: "Bemutatom Tóth Pistike igazgató urat!. Pistike valóban komoly tekintetet von maga után... Vagy lábadoznék egy korbázban, a szemeim résnyire kinyitom, egy névjegykitűzőn a következőt olvasom: Dr. Szabó Zolika főorvos. A gyógyulásról le is mondanék, ugyanakkor az első gondolatom az lenne, hogy q fenébe kerültem vissza megint az óvodába.

Ne csesszünk ki a gyerekkel, adjunk neki normális neveket, mert az ilyen Pistike, Zolika, már az általános iskola 4. osztályában is ciki, nem hogy felnőtt korban.

2021. jan. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
76%
Ezek a nevek nem adhatóak a Betti kivételével, de mindegy. Totál értelmetlen kérdés.
2021. jan. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
74%

70 éves jó állású, kemény, magas öregúr találkozik az unokája barátnőjének édesapjával:


Adjon isten nagypapó, Árpád vagyok.

Mire a nagypapó: Pistike.

2021. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
56%
Sok ilyen név van és tök normálisak. Hédi, Kata, Lili, Piros, Szandra,...
2021. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
36%
A Piros és a Szandra az ugyan hol becenév? A Piros becézett változata a Piroska. A Szandra pedig különálló név, köze nincs az Alexandrához, ha arra akartál célozni vele
2021. jan. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, ezek a nevek hivatalosan nem is anyakönyveztethetők ilyen formában! Ne írj már baromságokat!
2021. febr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Régebben láttam egy az enyémhez hasonló kérdést kiírva. Ezért írtam ki én is, mert érdekelt hogy milyen válaszokat kapok majd a témával kapcsolatban.
2021. febr. 15. 23:17
 29/33 anonim ***** válasza:
71%

Ennyi erővel egy volt főnököm(40-es korosztály) Eperke volt :S

Hát nem is tudtuk komolyan venni, amíg nem ismertük meg.Maga az Eper is durva lett volna, de ez XD

A szülők egyre furább nevet adnak, hogy különleges legyen a gyerek, aztán pont ezekből lesznek a szürke egerek, mert épp elég különleges a nevük és emiatt nincs kedvük kitűnni.

2021. febr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
44%
Fura. Nekem a Gergő is ilyen fura, merthogy eredetileg Gergely. De sajnos anyakönyvezhető.
2021. febr. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!