Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy jobb legyen?...

Mit tegyek hogy jobb legyen? Depressziós lennék?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok jól mostanság se lelkileg se fizikálisan... Egésznap csak telózok, fekszek, nemcsinálok semmit. Sokszor sírok mert utálom mind a belsőm mind a külsőm és gondolkozok hogy miért kellett megszületnem.(nagyon pesszimista vagyok)

A barátaimmal sincs kedvem találkozni, semmihez sincsen kedvem. Korábban nagyon sokat sportoltam(futás,edzés) Na most futni se edzeni se bírok.

Roncsnak érzem magam

Mitől lehet ez?

Korábban volt egy visszautasírásban részem(2,5 éve tart a viszonzatlan szerelem) de nemhinném hogy ez ettől lenne.

Nagyon utálom magam és az életem és próbálok ezen változtstni de egyszerűen nem megy

Folyton azon agyalok hogy mit csinálhatnék h pl.:lefogyjak, szebb legyek, jobb dtíluson legyen, jobb személyiségem legyen , mim lehetne ha gazdagok lennénk stb...

Mit tegyek? Rosszul érzem magam nagyon lelkileg

Mi lehet a "bajom"? És mit tegyek hogy elmúljon és jobb legyen?

16L



2020. júl. 16. 22:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Az még kimaradt hogy nemtudok boldog lenni és semminek se tudok örülni
2020. júl. 16. 22:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Az életet nem megálmodni, hanem megélni kell!
2020. júl. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező, nagyon magad alatt lehetsz, amikor semmi sem okoz örömet, és nem tudsz változtatni, hibáztatod ezért magadat, az csak még rosszabb lehet.Tehetetlennek érzed magad, és tényleg, nem is cselekszel, mert ahhoz sincs kedved: szinte csapdahelyzet. Ez a mély hullámvölgy most lehet tényleg depresszióra emlékeztet. Nem tudom, vigasztal-e Téged, hogy sok kamasznak vannak (sőt idősebbeknek is) hasonló időszakai - pl. az egész napos telefonozás ezt kifejezetten erősíti.

Fogsz még tudni örülni, és boldognak lenni! de most nehéz. "rosszul érzem magam lelkileg" -írod, igen, az lehet "a bajod", hogy a lelked változásra sóvárog. Add meg neki ezt a változást: először csak pici módosításokat végezz a napirendeden, szokásaidon (pl. telefondiéta :)), rendezd át a szobádat, napi 20 perc mozgás, olyan, ami érdekes, nem volt még; vagy vmi új hobbi (sétáltasd meg a kutyát, macskát, nagymamát...) beszélgess lelki dolgokról. Kérj segítséget akár szakembertől, pszichológustól, mentálhigiénés tanácsadótól.

Az orbáncfű tea remek hangulatjavító, ha rendszeresen isszák, csak a napra ne nagyon menj olyankor.

További segítségért és programokért felkeresheted a CallForHelp honlapját és Facebook oldalát, vagy hívhatod telefonos lelki támogató vonalainkat. Chat is van.

2020. júl. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először is dobd el a telefont, kapcsold ki a TV-t, számítógépet, mindegyik a mai fiatalok drogja! Másodszor ne sajnáld már annyira magad! Ne azon töpreng állandóan, hogy milyen sz*r neked. Kezdj el mozogni, menj emberek közé, próbálj valami hasznosat csinálni.
2020. júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2020. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!